Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 11 lutego 2002, 11:35

autor: Bakterria

W 80 Dni Dookoła Świata - recenzja gry

W 80 Dni Dookoła Świata to gra familijna przeznaczona dla wszystkich dzieci interesujących się geografią. Zawartość programu dzieli się na trzy samodzielne części, tj.: Przygody Fileasa Fogga, Atlas Świata oraz Testy geograficzne.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

- Dwadzieścia tysięcy funtów! - zdumiał się John Sullivan.

- Przez jedno nieprzewidziane opóźnienie może pan stracić dwadzieścia tysięcy funtów!

- Nie ma rzeczy nieprzewidzianych odrzekł stanowczo Fileas Fogg.

- Ależ, panie Fogg, osiemdziesiąt dni to czas skalkulowany jako minimum!

- Dobrze wykorzystane minimum całkowicie wystarcza.

- Ale żeby go nie przekroczyć, chyba przyjdzie panu przeskakiwać z matematyczną wręcz dokładnością z pociągu na parowiec i z parowca do pociągu!

- Będę przeskakiwał z matematyczną dokładnością.

- Wolne żarty!

- Prawdziwy Anglik nigdy nie żartuje, jeśli w grę wchodzi sprawa tak poważna jak zakład - odpowiedział Fileas Fogg.

„W 80 dni dookoła świata”

Juliusz Verne

Choć samą książkę Verne’a pamiętam jak przez mgłę, dzięki komiksom czytanym w dzieciństwie z wręcz maniakalną częstotliwością, historia jej bohaterów w mniej, lub bardziej zmutowanych wersjach nigdy nie dawała mi o sobie zapomnieć. I pomimo, iż wielka wyprawa Fileasa Fogga - podobnie jak i inne klasyczne historie - w dobie panowania umysłowych skrytożerców zwanych Pokemonami zdaje się być już jedynie melancholijną melodią przeszłości, cieszy fakt powstania programu opartego właśnie na niej.

Program, który za moment postaram się Wam przybliżyć w gruncie rzeczy tylko w części składa się z przypomnienia wędrówki naszego podróżnika. Jest ona jakoby pretekstem do przybliżenia najmłodszym graczom wiadomości o państwach współczesnego świata. W istocie w programie mamy do czynienia z trzema działami. Są to:

Przygody Fileasa Fogga

Główną rolę odgrywa tutaj historyjka obrazkowa, za pomocą której jeszcze raz przyjdzie nam oblec wszerz i wzdłuż kulę ziemską. Każdemu z ponad siedemdziesięciu ekranów towarzyszy oczywiście i wygłaszany przez lektora tekst - dziecko równocześnie same czytając napisy ma więc szansę na skonfrontowanie i udoskonalenie swych umiejętności w tej dziedzinie.

Każdy z przedstawionych podczas prezentacji obrazków możemy rozdrobnić na kilkadziesiąt puzzli. Z mojej perspektywy pomysł takiego urozmaicenia głównego – jakby nie było – trybu programu, okazał się jednak co najmniej skromny. Najprostsze na świecie układanki nie są przecież ani szczytem programistycznych możliwości, ani tym bardziej uwieńczeniem marzeń dzieciaków, dla zaspokojenia gustów których wypadałoby postarać się mimo wszystko o „ciut” więcej. Jakby tego było mało, całej sytuacji nie sprzyja też dość surowe wykonanie grafik.

Recenzja gry Rocksmith 2014 - pogromca Guitar Hero powraca
Recenzja gry Rocksmith 2014 - pogromca Guitar Hero powraca

Recenzja gry

Reklamy Rocksmitha 2014 głoszą, że jest to „najszybszy sposób nauki gry na gitarze”. Tym razem produkcja Ubisoftu jeszcze bardziej odchodzi od schematów znanych z Guitar Hero, kładąc większy nacisk na walory edukacyjne.

Recenzja gry Rocksmith - Guitar Hero bez plastiku
Recenzja gry Rocksmith - Guitar Hero bez plastiku

Recenzja gry

Potencjalnie przełomowa gra muzyczna Ubisoftu zadebiutowała w końcu na naszym rynku. W recenzji sprawdzamy, czy szarpanie za struny prawdziwej gitary dostarcza tyle samo frajdy co zabawa plastikowymi atrapami.

Music Master: Chopin - Classic - recenzja gry
Music Master: Chopin - Classic - recenzja gry

Recenzja gry

Po wielu mniej lub bardziej udanych przygodówkach, erpegach, strategiach i strzelaninach polska myśl programistyczna wzięła się za gry muzyczne. Okazją do stworzenia nadwiślańskiego klona Guitar Hero stał się Rok Chopinowski.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
11.02.2002 15:05
😊
leo987
23
Senator

Witam debiutującego (chyba) na GO recenzenta Bakterria :))
Czeka Cię ciężki kawałek chleba, gdyż w zwyczaju mam czytanie recenzji na GO i oczywiście ich komentowanie (uznawane przez niektórych za złośliwe). Nie martw się Bakteria, gdyż to właśnie Ci niektórzy mają rację :)))
Powodzenia :)

11.02.2002 15:11
odpowiedz
Dumper
49
Pretorianin

hmm.. bakterria chyba pisze/pisal dla WIG o ile sie nie myle. w tym wypdku na pewno nie jest nowy, gdyż widzialem tam bardzo duzo jego tekstow, notabene bardzo dobrych

11.02.2002 19:17
odpowiedz
tymczasowy10296
1
Junior

cos źle sie dzieje, że najlepsi wieją

15.02.2002 17:16
😊
odpowiedz
Bakterria
8
Legionista

Witam!

Na początku sorki, że dopiero po kilku dniach, wątek zwyczajnie mi umknął w tłoku.

Wprawdzie, o ile jestem zorientowany zdążyłeś drogi Leo przez ten krótki czas nabawić się bana, niemniej mam szczerą nadzieję, że wrócisz i potraktujesz mnie tak, jak innych, skrupulatnie wychwytując każdy błąd ;)

Dumper ---> Wypadało by się przedstawić, więc pokrótce: Faktycznie przez ponad rok pisywałem do WIG'u. Poza tym z moimi tekstami możecie się w miarę regularnie spotkać na łamach CDAction.
BTW dzięki za uznanie :)

Ogólnie, chociaż tak naprawdę nie jestem tu nowy :)), witam wszystkich serdecznie!

ps: Fajku, mail dotarł?

15.02.2002 17:35
😊
odpowiedz
FAJEK
1
Generał

dorarł, dotarł ... wielkie dzięki. Wszytko zalatwimy w poniedzialek. :)