Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 20 stycznia 2023, 09:30

autor: Marek Jura

Indiana Jones i świątynia zagłady. Filmy, które naginały kategorię wiekową

Producenci i reżyserzy Hollywood od dawna zdają sobie sprawę, że kluczem do sukcesu blockbustera jest rynek chiński i kategoria PG-13. I nieważne, czy dotyczy to kryminału, horroru czy sensacyjniaka.

Indiana Jones i świątynia zagłady

Indiana Jones and the temple of Doom, reż. Steven Spielberg, Lucasfilm Ltd., Paramount Pictures, 1984 - Filmy, które dla większych zarobków naginały kategorię wiekową - dokument - 2023-01-19
Indiana Jones and the temple of Doom, reż. Steven Spielberg, Lucasfilm Ltd., Paramount Pictures, 1984
  1. Jaką ma kategorię wiekową: PG (!)
  2. Na jaką zasługuje: R
  3. Gatunek: familijny (sic!), przygodowy
  4. Reżyseria: Steven Spielberg
  5. Rok produkcji: 1984
  6. Gdzie obejrzeć: Chili, iTunes Store, Rauten, Viaplay

To kolejny przykład filmu skierowanego do dorosłych, który jakimś cudem zyskał nawet nie kategorię PG-13, a po prostu PG. Sam Indiana to zdecydowanie postać pozytywna, jednak faktem jest, że zdarzyło mu się zabić w życiu wielu przeciwników, w tym siłacza, który został brutalnie poszatkowany obracającym się skrzydłem samolotu.

Można się tylko domyślać, jak wielki wpływ na negocjacje dotyczące przyznania kategorii PG miał Steven Spielberg, zdecydowany rekordzista, jeżeli chodzi o obecność na tej liście (czy to jako reżyser, czy jako producent). Po trwającej długo wymianie zdań film zachował kategorię PG, a Spielberg próbował promować Indianę jako familijną przygodówkę….

Zostało jeszcze 37% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie