Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 14 września 2022, 21:30

autor: Marek Jura

Żelazny stanik małej Chi-Chi. Te rzeczy z Dragon Balla potrafią zażenować

Akira Toriyama stworzył uniwersum inne niż wszystkie – Dragon Ball mimo upływu lat wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych serii na świecie. Opowieść o Goku i spółce miewa jednak słabsze momenty.

Żelazny stanik małej Chi-Chi

Dragon Ball, 1986–1989, Toei, Fuji TV - Te rzeczy z Dragon Balla potrafią zażenować nawet największych fanów - dokument - 2022-09-14
Dragon Ball, 1986–1989, Toei, Fuji TV

Kiedy wprowadzano jej postać w pierwszym Dragon Ballu, Chi-Chi była jeszcze dzieckiem. Nie przeszkadzało jej to jednak nosić podkreślającego dziecięce krągłości niby-żelaznego stanika i paradować w wykonanych z tego samego materiału majtkach.

Podobny sposób ubierania się dziewczynek w tym wieku możemy zaobserwować również w innych anime (na przykład w popularnej swego czasu w naszym kraju Czarodziejce z Księżyca), nie zmienia to jednak faktu, że wydaje się to po prostu nieodpowiednie. Zwracają na to uwagę też niektórzy z dorosłych bohaterów anime.

Niemal tak samo niepokojący mógł się zresztą wydawać strój zaledwie dziewięcioletniej Bry z Dragon Ball GT, anime tworzonego w drugiej połowie lat 90. W Dragon Ball Super się to zmieniło. Dzieci ubierają się jak dzieci, a dorośli jak dorośli. Rysownicy serialu ograniczyli zresztą podkreślanie krągłości nawet u pełnoletnich bohaterów. Postacie płci męskiej otrzymały za to mniej obcisłe stroje i mniej rozbudowaną muskulaturę. No, może z wyjątkiem Broly’ego.