Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 13 listopada 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

15 najsilniejszych postaci z Dragon Balla

Twórcy Dragon Balla przekonywali, że porównywanie mocy poszczególnych postaci nie ma większego sensu, bo o zwycięstwie w takim samym stopniu jak siła czy poziom bojowy decyduje doświadczenie, zastosowanie konkretnej techniki czy szczęście. Ale co z tego!

7. Future Trunks (Tronk)

  1. Rasa: Pół-Saiyanin
  2. Debiut w anime: Dragon Ball Z
  3. Szacunkowa siła: 2 000 000

Future Trunks to jedna z tych postaci, które z miejsca zyskały uznanie fanów. Muskularny wojownik z przyszłości, który pojawił się w chwili przylotu na Ziemię palącego żądzą zemsty Freezy i jego ojca, a potem z łatwością ich pokonał, okazał się synem Bulmy i Vegety z alternatywnej przyszłości. Aby egzystencji Goku nie zakończyła śmiertelna choroba serca, podarował mu specjalne tabletki mające ustrzec go przed najgorszym.

Jego misja miała być jednak ratunkiem zarówno dla jego własnego, jak i „naszego” wszechświata. Ostrzegł on Drużynę Z przed pojawieniem się cyborgów, a potem pomógł im w rywalizacji z Cellem. Mimo że sam w międzyczasie zginął (i chwilę potem został ożywiony), jego misja zakończyła się sukcesem. Dzięki geniuszowi Bulmy mógł zaś wsiąść do odbudowanego wehikułu czasu i wrócić do swojej przyszłości.

Powrócił w czasie wydarzeń z Dragon Ball Super, gdzie musiał poprosić Goku i Vegetę o pomoc w pokonaniu Goku Blacka (złoczyńcy wyglądającego jak Son Goku). Ostatecznie zabrana przez niego dwójka okazała się zbyt słaba i po kolejnych kilku plot twistach sprawę ostatecznie załatwił sam Futute Trunks, gromadząc w swoim mieczu Genki Damę, osiągając formę Super Saiyanin Ikari i kończąc hegemonię obu bogów. A tak przynajmniej się wydawało, bo ostatecznie nawet Zeno uciekł z tamtego świata, skazując go za zagładę. Future Trunks zaś kolejny raz wykonał zadanie i mógł powrócić do swojej rzeczywistości.

Black i Zamasu to dwie wersje tej samej postaci z alternatywnych wszechświatów. Pierwszemu udało się przejąć ciało Goku, dlatego też jest on potężniejszy od swojego zielonego alter ego. Jako że w rankingu nie biorę pod uwagę bogów, nie znaleźli się oni na liście. Gdyby jednak tak się stało, Black uplasowałby się pewnie zaraz za Vegetą, a Zamasu za Freezą. Future Trunks pokonał ich w końcu nie dzięki temu, że dysponował większą potęgą, a dlatego, że udało mu się zgromadzić w mieczu coś w rodzaju skumulowanej Genki Damy.

TWOIM ZDANIEM

Którego bohatera Dragon Balla wolisz?

54,9%
Son Goku
45,1%
Vegetę
Zobacz inne ankiety