Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 3 stycznia 2021, 09:30

autor: Karol Laska

Aktorzy, którzy skłamali, aby dostać rolę w filmach i serialach

Uważacie, że kłamstwo nigdy nie prowadzi do niczego dobrego? Spójrzcie więc na aktorów, którzy właśnie dzięki kłamstwu zagrali w uznanych filmach oraz serialach.

Ostatnia piosenka (The Last Song) – Liam Hemsworth

  1. Co to za film: letni romans z Hanną Montaną i młodszym bratem Thora
  2. Rok produkcji: 2010
  3. Gdzie obejrzeć: Chili, iTunes Store

Melodramaty nie mają raczej zbyt złożonej struktury i nie potrzebują arcymistrzów rzemiosła aktorskiego, aby porządnie wzruszyć nastolatki i dogłębnie zanudzić ich chłopaków. Ot, wypada zatrudnić osoby, na które dobrze się patrzy i przy których czuje się komfortowo. Do Ostatniej piosenki zatrudniono więc Miley Cyrus – wtedy jeszcze mało kontrowersyjną gwiazdę pop z przeszłością w produkcjach z Disney Channel – i Liama Hemstwortha, czyli sympatycznego przystojniaka z sześciopakiem aspirującego do stania się gwiazdą amerykańskiego kina. Duet niemalże idealny, wręcz stworzony do romansowania na ekranie.

Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie wrzucił małego kamyczka do ogródka zamieszkiwanego przez tę uroczą parę. Nie mieszajmy jednak do tego Cyrus, bo ona spełniła swoje zadanie w tym filmie i pochwaliła się nawet grą na fortepianie. To Hemsworth nieco zawiódł, gdyż skłamał twórcom dzieła w kwestii swojej sportowej przeszłości. Co prawda było po nim widać, że dość często odwiedzał siłownię i potrafi co nieco wziąć na klatę, ale nie miał za dużo wspólnego z siatkówką. W obliczu producentów twierdził jednak co innego, przez co trochę wygłupił się później na planie.

Podczas prac zdjęciowych miał on zagrać parę meczów siatki i wtedy na jaw wyszły jego braki techniczne, objawiające się chociażby w niepoprawnym odbijaniu piłki. Na początku nie grał z orłami tej dyscypliny, a więc w miarę wtapiał się w tłum. Prawdziwy problem pojawił się, gdy po drugiej stronie boiska pojawili się profesjonaliści. Ci upokorzyli Hemswortha sportowo, nie pozostawiając żadnych złudzeń co do jego wątpliwych umiejętności.

MOŻE TO RODZINNE?

Starszy brat Liama Hemswortha, czyli Chris, kłamie jeszcze częściej, a robi to zwykle, gdy chce przekonać producentów filmowych do tego, że jest niższy niż w rzeczywistości się wydaje. Wszystko przez to, że wzrost nie pozwala mu często na otrzymanie pożądanych ról pierwszoplanowych. 190 cm wysokości nie przeszkodziło mu jednak w rozpoczęciu najważniejszego rozdziału w karierze, którym bez wątpienia jest wcielenie się w Thora w filmach z Marvel Cinematic Universe.