Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 3 stycznia 2021, 09:30

autor: Karol Laska

Aktorzy, którzy skłamali, aby dostać rolę w filmach i serialach

Uważacie, że kłamstwo nigdy nie prowadzi do niczego dobrego? Spójrzcie więc na aktorów, którzy właśnie dzięki kłamstwu zagrali w uznanych filmach oraz serialach.

Hugo i jego wynalazek (Hugo) – Chloë Grace Moretz

  1. Co to za film: film familijny od króla kina gangsterskiego
  2. Rok produkcji: 2011
  3. Gdzie obejrzeć: Netflix, Chili, iTunes Store

Martin Scorsese nie słynie z przyjemniutkich filmów dla całej rodziny, a raczej z gangsterskich epopei dla dużych chłopców pokroju Goodfellas, Kasyna czy Irlandczyka. Lubi jednak czasem poeksperymentować z formą filmową, a więc na początku minionej dekady zdecydował się na nakręcenie familijnego dzieła pod tytułem Hugo i jego wynalazek. Jak to w porządnej produkcji tego typu bywa, główną rolę miały odegrać dzieciaki. Reżyser miał jednak jeden warunek – musiały one pochodzić z Wielkiej Brytanii, aby poprawnie operować tamtejszym akcentem.

Główną rolę w Hugo odegrał więc pochodzący z Londynu Asa Butterfield, którego kariera trwa w najlepsze, a kojarzyć go możecie chociażby z netflixowego Sex Education. U jego boku wystąpiła natomiast Chloë Grace Moretz, urodzona w… Atlancie, Georgii. Jak więc udało się jej niezauważenie przejść casting prowadzony przez samego Scorsesego?

Reżyser dał się przez wówczas 14-letnią Chloë wpuścić w maliny. Ta wiedziała, z czym się je wyspiarski akcent, bo zasmakowała go trochę w brytyjsko-amerykańskiej koprodukcji, w której brała wcześniej udział (jej tytuł to Kick-Ass). Wypowiadała się naprawdę płynnie i wiarygodnie, dzięki czemu otrzymała rolę w Hugo nawet pomimo faktu, że Scorsese odkrył jej prawdziwe pochodzenie podczas trwania przesłuchania. Docenił jednak jej starania i przyjął do ekipy. Film ostatecznie zgarnął pięć Oscarów, a Grace Moretz stała się jedną z bardziej rozchwytywanych aktorek młodego pokolenia.