Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 22 kwietnia 2020, 13:10

autor: orson_dzi

5G zabija? Obalamy mity

Anteny 5G stały się bohaterami wielu teorii spiskowych. Nowa technologia ma być niebezpieczna dla zdrowia, a w niektórych krajach nawet zakazana. Czy maszty 5G są szkodliwe? A może więcej zagrożeń wiąże się z ich przeciwnikami?

Nadajniki 5G są wszędzie

Jeśli mieszkasz w bloku, weź do ręki smartfon i sprawdź dostępne sieci Wi-Fi. Jest duża szansa, że jest tam przynajmniej jednak oznaczona jako 5G. Czy to znaczy, że sąsiad ma już 5G? Albo co gorsza masz 5G w mieszkaniu?!

5G w każdym domu. - 5G zabija? Obalamy mity - dokument - 2020-04-22
5G w każdym domu.

Choć ta teoria jest często obalana nawet przez samych przeciwników sieci 5G, nadal jest żywa i wraca jak bumerang. Chodzi tutaj o zwykłą niewiedzę na temat sieci Wi-Fi. Aktualnie używane pasma w routerach bezprzewodowych to 2,4 GHz oraz 5 GHz. Same sieci są często nazywane przez producentów w skrócie 2,4G oraz 5G. Reszty chyba nie trzeba tłumaczyć, ale to idealny straszak na osoby nieznające się na podstawach działania sieci Wi-Fi. Nawet jeśli technologia 5G stanowi zagrożenie dla zdrowia, routery 5GHz nie są dla nas szkodliwe.

A o co chodzi z latarniami? Prosta sprawa – każda nowa latarnia LED ma w sobie zaszyty nadajnik sieci 5G. Są w nich montowane potajemnie od kilku lat. Dosłownie każda latarnia. Co kilka dni na największej polskiej grupie przeciwników sieci 5G pojawia się zdjęcie latarni LED z pytaniem Czy to 5G? Odpowiedź zawsze jest tak sama – tak, to 5G! Szkodliwe dla zdrowia maszty są zatem na każdym kroku...

Zostało jeszcze 63% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Technologia 5G – co to jest?
Technologia 5G – co to jest?

Przyglądamy się, czym właściwie jest reprezentant piątej generacji technologii mobilnej – 5G – oraz jakie konsekwencje może mieć wprowadzenie go na polski rynek.

Sieć 5G w Polsce – zagrożenie czy nowe możliwości?
Sieć 5G w Polsce – zagrożenie czy nowe możliwości?

Rok 2020 zdecydowanie będzie rokiem 5G. Również w Polsce po raz pierwszy będziemy mogli na własnej skórze przekonać się, czym jest sieć komórkowa piątej generacji. No właśnie, czym jest 5G? Czy jest szkodliwe? Kiedy będzie dostępne w Polsce?