Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Diablo IV Kompendia

Kompendia 19 listopada 2019, 17:01

Wszystko o Diablo 4 - data premiery, gameplay, trailer

Kompendium wiedzy na temat Diablo IV, czwartej odsłony kultowej serii gier hack'n'slash od mistrzów gatunku, studia Blizzard Entertainment, odpowiedzialnego również za Overwatch, World of Warcraft, serię StarCraft czy Hearthstone.

Diablo 4 to wyczekiwana kontynuacja jednej z najbardziej znanych serii gier action RPG na świecie, która w 1996 roku w gruncie rzeczy powołała do życia zupełnie nowy podgatunek zwany hack & slash. Produkcja jest osadzona w mrocznym świecie Sanktuarium, a zabawa polega w niej w głównej mierze na zabijaniu legionów potworów, rozwijaniu postaci i zdobywaniu nowego sprzętu. Za czwartą część cyklu odpowiadają autorzy wszystkich dotychczasowych odsłon, czyli deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment. Co ciekawe, dyrektorem kreatywnym jest Polak - Sebastian Stępień, który w przeszłości pracował w studiu CD Projekt RED, współtworząc gry z serii Wiedźmin oraz Cyberpunka 2077.

Aktualizacja #3 (6 października 2020 r.): nowe informacje o rozwoju postaci, klasach i progresji endgame. Zaktualizowano działy „Gameplay” i „Postacie”.

Aktualizacja #2 (16 lipca 2020 r.): nowe informacje o interfejsie, narracji, przeciwnikach i trybie multiplayer. Zaktualizowano działy „Gameplay” i „Trailery”.

Aktualizacja #1 (16 grudnia 2019 r.): nowe informacje o systemie przedmiotów, rozwoju i personalizacji postaci oraz PvP. Zaktualizowano dział „Gameplay”.

Problemy z produkcją

O grze Diablo IV usłyszeliśmy po raz pierwszy na długo przed tym, nim została oficjalnie zapowiedziana w czasie imprezy BlizzCon 2019. Według doniesień Kotaku projekt powstawał już kilka lat temu, ale został restartowany. Pierwszą iteracją był tzw. projekt Hades, który oferował znacznie zmienioną rozgrywkę, pod wieloma względami przypominającą cykl Dark Souls. Pomysł został porzucony po dwóch latach produkcji, zaś zamiast niego podjęto się tworzenia tzw. projektu Fenris - to najprawdopodobniej obecna wersja Diablo 4.

Diablo IV

Diablo IV