Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 18 października 2019, 14:03

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Technikalia. Wszystko o Red Dead Redemption 2 - wymagania sprzętowe PC, cena, Steam

Niniejsze kompendium wiedzy poświęcone jest grze RDR 2. Za jej produkcję odpowiada Rockstar Games – autorzy nie tylko poprzednich odsłon cyklu Red Dead, lecz również bijącej rekordy popularności serii GTA.

Technikalia

Przygoda na Dzikim Zachodzie jest naprawdę piękna. Rewelacyjnie prezentuje się zarówno smagana wiatrem roślinność, jak i realistycznie animowane zwierzęta (na czele z doskonale zaprojektowanymi końmi), a także efekty pogodowe i zaawansowany system oświetlenia.

Osobna wzmianka należy się efektowi slow-motion, który jest aktywowany w momentach, jakie gracz chciałby uwiecznić na zrzucie ekranu (w trakcie eksploracji, strzelanin lub wykonywania zadań); gra samodzielnie je rozpoznaje, by dzięki temu spotęgować wrażenie „filmowości”. Odrobinę miejsca warto poświęcić również kwestii HUD-a, gdyż twórcy pozwalają na jego dostosowanie do indywidualnych preferencji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by, chcąc na przykład zwiększyć imersję, zrezygnować z minimapy czy choćby celownika.

Zostało jeszcze 51% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2