Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 27 maja 2019, 08:35

Bloodlines 2 - frakcje. Wszystko o Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 - cena, data premiery

Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje o Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Wszystkie są też na bieżąco uaktualniane, w tym data premiery, edycje, opisy klanów i najciekawsze gameplaye.

Bloodlines 2 - frakcje

W grze Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 napotkamy szereg frakcji charakterystycznych zarówno dla Świata Mroku, jak i jego konkretnego wycinka - miasta Seattle.

Pionierzy

Frakcja Pionieerów (Pioneers) składa się z wampirów, które zakładały społeczność nieumarłych w Seattle oraz osób z nimi powiązanych. Członkowie tej grupy uważają swoje miasto za swoiste nowe pogranicze - miejsce, w którym można na budować inny porządek i narzucać własne zasady (niczym na Dzikim Zachodzie w XVIII i XIX wieku). Są to istoty bardzo przywiązane do własnej wolności i niezależności (trochę jak Anarchiści w pierwszej części, choć równocześnie mocno się od nich różnią, w związku z przywiązaniem do dawnych wartości i chwały).

Przybysze

Frakcja Przybyszy (Newcomers) składa się w głównej mierze z różnego rodzaju profesorów, studentów oraz magów krwi (grupa została założona przez wampiry z klanu Tremere) zgromadzonych w dzielnicy uniwersyteckiej. Jakiś czas temu przywódca stronnictwa został zamordowany, co wywołało chaos. Teraz jednak pojawił się nowy, charyzmatyczny lider: Viktor Goga, zwany też „Profesorem”.

Camarilla

Kolejną frakcję stanowi znana z pierwszej części Camarilla, czyli jedna z najważniejszych organizacji w wampirzej społeczności Świata Mroku. W Bloodlines 2 grupę tę można porównać do swoistego rządu nieumarłych - należy do niej wiele potężnych i wpływowych osób, które lubią decydować o życiu (i nieżyciu) innych, często po cichu i za zamkniętymi drzwiami. Przywódcą Camarilli w Seattle jest Książę Sebastian Cross - sprawny strateg i negocjator, który stara się utrzymać pokój w mieście.

Baron

Czwartą z ujawnionych frakcji jest... tajemniczy Baron Seattle, który równocześnie jest mocno powiązany ze światkiem przestępczym tego miasta. Niewątpliwie jest to więc osoba, z którą nie należy zadzierać. Baron ma na swoich usługach wielu ludzi i nieumarłych, a jego wpływy sięgają bardzo daleko.

Niewidoczni

Piąta i ostatnią frakcją są niewidoczni (ang. Unseen). Należą do niej wyłącznie wampiry z klanu Nosferatu - wyróżniające się obrzydliwym, a często nawet przerażającym wyglądem fizycznym (jest to klątwa tej linii krwi). Członkowie wspomnianej organizacji trzymają się kanałów oraz cieni i mają w swoich szeregach wiele osób obeznanych z informatyką i nowoczesnymi technologiami. Choć Niewodoczni nie uczestniczą bezpośrednio w życiu miasta - przynajmniej nie tak, jak inni mieszkańcy - to równocześnie wiedzą bardzo wiele na jego temat. To zaś czyni ich niezwykle niebezpiecznymi przeciwnikami.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2