Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 28 stycznia 2019, 14:33

autor: "Vergil"

Data premiery. Wszystko o The Division 2 - data premiery, beta, gameplay

Artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat Tom Clancy's The Division 2, czyli drugiej odsłony cyklu multiplayerowych strzelanek z elementami RPG, nad którym pieczę sprawuje firma Ubisoft. Tekst będzie uzupełniany zarówno przed, jak i po premierze.

Data premiery

15 marca 2019 roku Tom Clancy’s The Division 2 zadebiutowało na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach osobistych. Produkcja otrzymała nad Wisłą kinową lokalizację.

Fabuła

Akcja Tom Clancy's The Division 2 toczy się siedem miesięcy po wydarzeniach z poprzedniej odsłony cyklu, a więc w samym środku upalnego lata. Produkcja przenosi nas do Waszyngtonu – pomimo że niemal całkowicie udało się zażegnać zagrożenie ze strony wirusa znanego z „jedynki”, a mieszkańcy stolicy Stanów Zjednoczonych próbują powrócić do normalnego życia, w metropolii panuje bezprawie, potęgowane przez plotki o planowanym zamachu stanu.

Ponadto krwawą wojnę o kontrolę nad Waszyngtonem (który na domiar złego padł ofiarą powodzi) prowadzą zróżnicowane frakcje; jedną z nich są tak zwani True Sons, czyli świetnie zorganizowane, paramilitarne ugrupowanie dowodzone przez byłego oficera Joint Task Force. Oczywiście zadanie uratowania miasta spadnie na barki członków tytułowej Dywizji; mowa o elitarnych agentach, którzy na co dzień wtapiają się w tłum, a w obliczu kryzysu wychodzą z ukrycia i stawiają czoła zagrożeniu.

Świat gry

Przejmowanie punktów kontrolnych jest ważnym elementem rozgrywki w Tom Clancy’s The Division 2. - Wszystko o The Division 2 - data premiery, beta, gameplay - dokument - 2020-07-14
Przejmowanie punktów kontrolnych jest ważnym elementem rozgrywki w Tom Clancy’s The Division 2.

Autorzy po raz kolejny oddają w nasze ręce rozległy otwarty świat; przekonują przy tym, że udało im się odwzorować stolicę Stanów Zjednoczonych w skali jeden do jednego. Teren działań jest o dwadzieścia procent większy niż ten, który dostaliśmy w pierwszym Tom Clancy's The Division, a znajdziemy tu zarówno tak charakterystyczne miejsca, jak Biały Dom czy Pentagon, jak i lokacje pokroju Narodowego Arboretum Stanów Zjednoczonych czy pomniki upamiętniające wojnę o niepodległość Ameryki oraz wojnę secesyjną.

Ważną rolę w Tom Clancy's The Division 2 odgrywają postacie neutralne – poza kryjówkami znanymi z pierwszej odsłony cyklu, w których możemy złapać oddech i podejmować się realizacji kolejnych zadań fabularnych, na mapie pojawią się osady wznoszone przez obywateli na wyswobodzonych terenach; znajdziemy w nich nie tylko handlarzy, u których można sprzedać niepotrzebny sprzęt i kupić nowy, lecz także NPC-ów zlecających misje. Naszym zadaniem jest zadbanie o potrzeby mieszkańców; chcąc zapewnić im stały dostęp zasobów, konieczne jest przechwytywanie tak zwanych punktów kontrolnych.

Tom Clancy's The Division 2

Tom Clancy's The Division 2