Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 7 maja 2017, 11:30

autor: ElMundo

Klasyki na sterydach II – nadchodzące fanowskie remaki klasycznych gier

Jedną porcję fanowskich remake’ów kultowych gier mamy za sobą – czas na drugie danie! Tym razem przyglądamy się projektom, które jeszcze nie są dostępne, ale już teraz zapowiadają się wyśmienicie.

Ostatnio prezentowaliśmy Wam zestawienie dziesięciu najciekawszych fanowskich remake’ów klasycznych gier, które możecie już pobrać z sieci i śmiało przetestować. Dziś natomiast zajmujemy się tymi produkcjami, które wciąż powstają, aczkolwiek zapowiadają się naprawdę nieprzeciętnie. Oto lista najbardziej oczekiwanych przez nas fanowskich remake’ów klasycznych tytułów sprzed lat.

Tomb Raider: The Dagger of Xian

TOMB RAIDER II: THE DAGGER OF XIAN TO:
  1. wizualne odświeżenie oryginału;
  2. dodanie samouczka;
  3. szereg nowych mechanik rozgrywki.

Bez wątpienia Tomb Raider to jedna z najbardziej zasłużonych serii w historii gier wideo – produkcje z seksowną panią archeolog w roli głównej zyskały duże uznanie wśród graczy i cały cykl po dziś dzień ma się naprawdę bardzo dobrze. Nie da się jednak ukryć, że współczesne odsłony Tomb Raidera zdecydowanie różnią się od klasycznych, pierwszych części. Czemu więc nie przywrócić tych drugich do życia?

Na taki pomysł wpadł moder o pseudonimie Nicobass, który zajmuje się odświeżeniem drugiej gry z serii Tomb Raider o podtytule The Dagger of Xian. Oczywiście podstawą tego projektu jest gruntowne przemodelowanie i uwspółcześnienie oryginału pod względem technicznym – nie będzie to jednak wyłącznie podbicie rozdzielczości tekstur, ale także stworzenie wielu rzeczy od nowa, jak również nagranie raz jeszcze części dźwięków. Nie zabraknie też zupełnie świeżych rozwiązań – do takich ma należeć chociażby samouczek wprowadzający w mechanikę rozgrywki czy system punktów kontrolnych zaczerpnięty z najnowszych odsłon serii, tworzonych przez studio Crystal Dynamics.

Kiedy gra pojawi się w sieci? Twórca chciałby, by stało się to w dwudziestą rocznicę premiery pierwotnej wersji, czyli 15 listopada tego roku. Szanse na to wydają się co prawda niezbyt wielkie, ale nie sposób nie trzymać kciuków za powodzenie tego projektu.

  1. Oficjalna strona projektu

Warto czekać na ten tytuł, jeśli:

  1. marzysz o mniej kanciastej Larze Croft;
  2. kochasz klasyczne odsłony Tomb Raidera;
  3. niestraszne Ci fakt, że od premiery oryginału minęło już 20 lat.
Cyberpunks Not Dead, czyli w co zagrać czekając na Cyberpunk 2077
Cyberpunks Not Dead, czyli w co zagrać czekając na Cyberpunk 2077

Konwencja cyberpunku przeżywa obecnie renesans. Wprawdzie hollywoodzki Ghost in the Shell nie był aż takim sukcesem, a na produkcję CD Projekt RED przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, ale gracze i tak mają w czym wybierać.

Klasyki na sterydach – fanowskie remaki kultowych gier
Klasyki na sterydach – fanowskie remaki kultowych gier

Gdzie deweloper nie może, tam modera pośle. Ta zasada sprawdza się często w przypadku gier, których oficjalnych remake’ów nie możemy się doczekać. Przyglądamy się najciekawszym fanowskim projektom odnawiającym klasyczne tytuły.

Najlepsze mody do Gothica - wracamy do Górniczej Doliny!
Najlepsze mody do Gothica - wracamy do Górniczej Doliny!

Mimo, że Gothic ma spory potencjał do opowiadania ciekawych historii, nie jest to tytuł zbyt popularny na scenie moderskiej. Warto więc docenić garstkę nakładek, które fani tego klasycznego RPG tworzyli niekiedy długie lata.