Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Total War: Warhammer Publicystyka

Publicystyka 24 maja 2016, 14:33

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

Wszystko o grze Total War: Warhammer – przewodnik po Starym Świecie i frakcjach

Warhammer stanowi w serii gier Total War przełom, jakiego ów strategiczny cykl nie doświadczył od lat. Postanowiliśmy więc przygotować przewodnik po Starym Świecie i jego frakcjach.

Pewnie niektórzy z Was się zdziwili, zobaczywszy odnośnik do niniejszego artykułu. W końcu do tej pory seria Total War nie potrzebowała tekstów przygotowujących do zanurzenia się w świat gry – wystarczyło otworzyć podręcznik do historii albo od biedy wejść na Wikipedię. Jednak „nasze zasady się zmieniły”, głosi Creative Assembly w sloganie z pierwszego zwiastuna najnowszej odsłony tego cyklu. Istotnie, sięgając po licencję firmy Games Workshop i świat Warhammera, brytyjski deweloper uczynił przełom w dziejach swojej flagowej marki.

Informacji na temat nowych realiów próżno szukać w podręcznikach – przynajmniej tych historycznych – a poza tym również formułę rozgrywki objęły dość poważne zmiany. Dlatego postanowiliśmy opracować niniejszy przewodnik, by lepiej przygotować Was na granie w Total War: Warhammer. Z artykułu dowiecie się, czym jest Stary Świat i jaka jest jego historia, zapoznamy Was też z ważnymi frakcjami tego uniwersum (od strony fabularnej i mechanicznej) – zarówno grywalnymi, jak i tymi, które mają szansę pojawić się po premierze lub z innych przyczyn odgrywają mniej lub bardziej istotną rolę. Zapraszamy na wycieczkę po ponurym świecie niebezpiecznych przygód. Jeśli zaś szukacie naszej recenzji nowego „Totala”, to zapraszamy tutaj:

  1. Recenzja gry Total War: Warhammer – Stary Świat w nowych szatach

SPIS TREŚCI:

  1. Wojna... wojna nigdy się nie kończy, czyli wprowadzenie -> TUTAJ
  2. Imperium ->TUTAJ
  3. Zielonoskórzy -> TUTAJ
  4. Krasnoludy -> TUTAJ
  5. Nieumarli / książęta wampirów -> TUTAJ
  6. Wojownicy Chaosu -> TUTAJ
  7. Pozostałe frakcje Starego Świata -> TUTAJ
Total War: Warhammer

Total War: Warhammer

Monstrum, czyli orka opisanie. Jak gry odmieniły tolkienowskiego potwora
Monstrum, czyli orka opisanie. Jak gry odmieniły tolkienowskiego potwora

Ork, jaki jest, każdy widzi. Zielona lub czarna skóra, wielki miecz w ręku, kły i cuchnący oddech. Tak było, gdy popkultura wzorowała się na orku z książek Tolkiena. Ale na przestrzeni lat istoty te przeszły naprawdę znaczącą ewolucję.

Szczury i jaszczury – przewodnik po świecie Total War: Warhammer II
Szczury i jaszczury – przewodnik po świecie Total War: Warhammer II

Druga część podserii Total War ponownie zabiera nas do targanego wiecznym konfliktem świata Warhammera. Oto przewodnik po nowych frakcjach występujących w grze Total War: Warhammer II.

Husaria: Total War? Total War: Orient? W jakiej epoce zostanie osadzona nowa odsłona serii?
Husaria: Total War? Total War: Orient? W jakiej epoce zostanie osadzona nowa odsłona serii?

Premiera kolejnej odsłony serii Total War przed nami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zastanowić się, w jakie realia studio Creative Assembly zabierze nas tym razem. Możliwych opcji nie jest wcale aż tak wiele.