Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Sprint Cars: Road to Knoxville PC

Kolejny przedstawiciel gatunku wyścigów samochodowych. Tym razem mamy do czynienia z raczej rzadko wykorzystywanym w grach komputerowych rodzajem pojazdów, a mianowicie Sprint Cars, czyli odmianą gokartów, posiadających dziwaczne niby- skrzydła na dachu.

Wyścigi, samochodowe.

Big Ant Studios | producent

ValuSoft | wydawca

CDP | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Sprint Cars: Road to Knoxville | PC

24września2006

25września2008

premiera PL

PC Windows
Okładka Sprint Cars: Road to Knoxville (PC)
Sprint Cars: Road to Knoxville

Sprint Cars: Road to Knoxville to kolejny przedstawiciel gatunku wyścigów samochodowych. Tym razem mamy do czynienia z raczej rzadko wykorzystywanym w grach komputerowych rodzajem pojazdów, a mianowicie Sprint Cars, czyli odmianą gokartów, posiadających dziwaczne niby- skrzydła na dachu. Nie są to jednak jedyne wehikuły, które możemy poprowadzić. Pozostałe dwa typy to Midgets i Open-wheeled Modifieds.

Programiści ze studia Big Ant Studios przygotowali kilka rodzajów rozgrywki: Arcade, Career Mode i Trial. Do tego należy dodać rywalizację w trybie multiplayer. Najbardziej rozbudowany i interesujący jest tryb kariery. Gracze wcielają się w rolę szefa zespołu rajdowego, a ich zadaniem jest doprowadzenie własnego teamu na szczyt. Zabawę zaczynamy z budżetem wielkości pięciu tysięcy dolarów i suma ta musi wystarczyć na zakup samochodu oraz podpisanie kontraktu z kierowcą. Jeśli chodzi o pojazdy to wybieramy spośród trzech, wyżej wymienionych klas, ale właściwie to nie widać specjalnej różnicy w prowadzeniu poszczególnych typów. Inaczej rzecz ma się z kierowcami. Każdy zawodnik (z długiej listy fikcyjnych postaci), charakteryzuje się odmiennym zestawem cech i umiejętności, znacznie wpływających na wynik rywalizacji. Musimy oczywiście liczyć się z tym, że im bardziej uzdolniony będzie sportowiec, tym większych pieniędzy zażąda za złożenie podpisu na kontrakcie. Należy jednak pamiętać, że umiejętności kierowców mają znaczenie tylko wtedy, gdy damy im pojeździć – jeśli zamierzamy każdą trasę przemierzyć własnoręcznie, inwestowanie w kosztownego zawodnika nie ma większego sensu.

Zanim z małego, nieznanego zespołu, staniemy się legendą, stajemy do walki na około dwudziestu obiektach, w tym tak znanych jak: Eldora, Dodge City czy Williams Grove. Ukoronowaniem całej zabawy jest rywalizacja na światowej sławy Knoxwille Raceway. Emocje związane ze ściganiem się na torze, nie są jedynymi, które nam towarzyszą. Cały czas należy pamiętać o innych aspektach pracy menedżera zespołu rajdowego: zatrudnianiu kierowców, podpisywaniu umów sponsorskich, a także kupowaniu, tuningowaniu i ulepszaniu pojazdów.

Sama rywalizacja jest szybka, dynamiczna i brudna. To ostanie tyczy się nie tylko torów (w końcu to wyścigi gokartów), ale także sztuczek stosowanych przez rywali. Cały czas musimy liczyć się z tym, że podstępny przeciwnik spróbuje nas zepchnąć z drogi. A wypadnięcie z trasy, przy dużej szybkości, grozi uszkodzeniem pojazdu, w stopniu uniemożliwiającym powrót do rywalizacji. Autorzy gry przygotowali także narzędzie uniemożliwiające zbytnie oszukiwanie: jeśli opuścimy tor na zbyt długo (próbując skrócić drogę), zostaniemy zdyskwalifikowani.

Szczególnie dobre wyniki pozwalają odblokować ukryte pojazdy. Jest ich ogółem sześć, między innymi diune buggies, golf carts i pickup trucks.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Sprint Cars: Road to Knoxville

Wymagania wiekowe Sprint Cars: Road to Knoxville

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sprint Cars: Road to Knoxville

Rekomendowane: Pentium III 933 MHz, 256MB RAM, akcelerator 3D

Katalog Gamer's Gate wzbogacony o produkty Valusoftu

wiadomość28 marca 2007

Przedstawiciele firmy Gamer's Gate, oferującej graczom konkurencyjną do tradycyjnej, pudełkowej, elektroniczną formę zakupu gier, poinformowali, iż poszerzająca się stale oferta wzbogacona zostanie o produkty korporacji wydawniczej Valusoft, oddziału THQ. Portal Gamer's Gate wzbogaci się o dwie nowe kategorie - gry przeznaczone dla dzieci oraz dla tzw. casual players.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
30.03.2007 18:02
jambond
101
KeRmiT

Grałem u mojego kolegi i gra jest bardzo dobra.

03.12.2008 18:03
😃
odpowiedz
kurowek
1
Junior

sUPER GIERKA POLECAM . w KUROWIE W bIEDRONCE TYLKO 9,99 ZŁ polecam