Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

King of Dragon Pass Android

Osadzona w realiach fantasy produkcja łącząca elementy strategii turowej, przygodówki oraz gry RPG. Stając na czele niewielkiego klanu musimy zadbać o jego rozwój i dobrobyt oraz doprowadzić do zjednoczenia jemu podobnych klanów w jedno plemię pod naszym panowaniem.

Strategiczne, elementy przygodowe, elementy RPG, fantasy, mitologia, turowe.

King of Dragon Pass - screen - 2014-11-13 - 291505King of Dragon Pass - screen - 2014-11-13 - 291504King of Dragon Pass - screen - 2014-11-13 - 291503King of Dragon Pass - screen - 2014-11-13 - 291502King of Dragon Pass - screen - 2014-11-13 - 291501King of Dragon Pass - screen - 2014-11-13 - 291500King of Dragon Pass - screen - 2014-11-13 - 291499King of Dragon Pass - screen - 2014-11-13 - 291498King of Dragon Pass - screen - 2014-11-13 - 291497

A Sharp | producent

HeroCraft | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry King of Dragon Pass | AND

27sierpnia2014

Android
Okładka King of Dragon Pass (AND)
King of Dragon Pass

King of Dragon Pass to gra stanowiąca miks strategii turowej, przygodówki oraz „paragrafowych” gier fabularnych, osadzona w świecie łączącym nurt fantasy z elementami mitologii nordyckiej. Za przygotowanie tytułu odpowiada amerykańskie studio A Sharp, w skład którego weszli doświadczeni autorzy i deweloperzy, mający za sobą współpracę m.in. z Apple, Microsoft, DC Comics czy Walt Disney Pictures. Produkcja ukazała się m.in. na urządzeniach mobilnych napędzanych systemem Android.

Akcja gry toczy się w uniwersum zwanym Gloranthą, wykreowanym przez Gregga Stafforda i wykorzystanym wcześniej m.in. w klasycznej grze fabularnej RuneQuest z 1978 roku. Przenosi ona gracza w czasy, kiedy ludzie i bogowie stąpali ramię w ramię po ziemi i stawia go w roli przywódcy niewielkiego klanu, który, jak wiele mu podobnych, postanowił osiedlić się na niezbadanych wcześniej terenach tytułowej Przełęczy Smoka. Podczas rozgrywki musimy dbać o rozwój i dobrobyt naszej wioski, decydując o wszelkich aspektach jej funkcjonowania – od magicznych rytuałów po dyplomację. W działaniach wspomaga nas siedmioosobowa rada plemienna, złożona z osobowości o odmiennych cechach i dążeniach. Kluczem do sukcesu jest umiejętne równoważenie potrzeb związanych z przetrwaniem i gospodarką naszego klanu oraz odpowiednie reagowanie na pojawiające się problemy. Finalnym celem zabawy jest zaś nawiązanie stosunków z innymi klanami i zjednoczenie ich w jedno plemię pod naszym przywództwem.

Przystępując do zabawy, musimy odpowiedzieć na szereg zadawanych przez komputer pytań, co pozwoli zdefiniować historię i usposobienie naszego klanu oraz określi początkowe warunki rozgrywki. Sama mechanika gry przypomina zaś w znacznym stopniu wspomniane „paragrafowe” systemy fabularne. W King of Dragon Pass nie stawiamy bowiem budynków i nie produkujemy żadnych surowców, a nasza ingerencja w losy plemienia sprowadza się do ustawicznego podejmowania wyborów, z których każdy ma określone konsekwencje w przyszłości. Zabawa toczy się w turach symbolizujących pięć glorantańskich pór roku, podczas których możemy podjąć rozmaite działania, związane z hodowlą i uprawami, myślistwem, handlem, eksploracją bądź wojną. Kolejne tury przeplatane są zaś specjalnymi wydarzeniami, które gra losuje z listy kilkuset możliwości, uwzględniając podjęte przez nas wcześniej decyzje.

W porównaniu do sobie współczesnych produkcji, King of Dragon Pass wyróżnia się nie tylko unikalną filozofią rozgrywki, ale także nietypową oprawą. Autorzy położyli ogromny nacisk na warstwę fabularną i podczas zabawy faktycznie mamy wrażenie uczestnictwa w pasjonującej historii. Jednak głównym środkiem przekazu w grze nie jest obraz, lecz tekst, a większość czasu spędzamy, czytając opisy życia naszej wioski, dyskusji rady plemiennej, toczonych bitew, przebytych katastrof oraz wszelkich sukcesów i porażek. Nastrojowa, ręcznie rysowana grafika stanowi jedynie tło dla wydarzeń fabularnych, spełniając podobną rolę jak ilustracje w książce dla dzieci.

W porównaniu z pecetowym pierwowzorem z 1999 roku, mobilna wersja gry na Androida cechuje się oczywiście zmienionym interfejsem, dostosowanym do specyfiki urządzeń przenośnych. Autorzy pokusili się jednak również o rozszerzenie fabuły, wskutek czego gra wzbogaciła się o kilkadziesiąt zupełnie nowych wątków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe King of Dragon Pass

odpowiednia dla każdego wieku

Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#12 – strategie turowe)
Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#12 – strategie turowe)

wiadomość28 kwietnia 2016

Dzisiejszy odcinek cyklu omawiającego najlepsze gry mobilne bez mikropłatności postanowiliśmy poświęcić turowym strategiom. A tych na tabletach i smartfonach nie brakuje.

Humble Mobile Bundle 10 wystartowało (m.in. Sorcery! 2 oraz King of Dragon Pass)
Humble Mobile Bundle 10 wystartowało (m.in. Sorcery! 2 oraz King of Dragon Pass)

wiadomość21 stycznia 2015

Na łamach serwisu humblebundle.com wystartowała kolejna akcja skierowana do fanów gier mobilnych. W ramach najnowszego, jubileuszowego zestawu Humble Mobile Bundle 10 nabyć można kilka naprawdę interesujących produkcji, w tym Sorcery! 2 oraz King of Dragon Pass.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz