Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Zagadki Lwa Leona PC

Kolejny tytuł z sympatycznym Lwem Leonem w roli głównej to gra logiczna wzorowana na popularnej serii firmy Sierra – The Incredible Machine. W każdej z 45 lokacji musimy, przy użyciu dostępnych przedmiotów, skonstruować wymyślną machinę, która pozwoli osiągnąć wyznaczony przez komputer cel.

Logiczne, edukacyjne.

Longsoft Multimedia | producent

CDP | wydawca

CDP | wydawca PL

Pomoc techniczna

wersja językowa:
pełna polska wersja

Data premiery gry Zagadki Lwa Leona | PC

28listopada1998

28listopada1998

premiera PL

PC Windows
Okładka Zagadki Lwa Leona (PC)
Zagadki Lwa Leona

Po sukcesie kolorowej platformówki z sympatycznym Lwem Leonem w roli głównej, jej bohater powraca w kolejnej grze autorstwa rodzimego studia Leryx-Longsoft. Tym razem jednak nie mamy już do czynienia z klasyczną grą platformową, lecz z produkcją logiczną, wzorowaną na popularnej serii The Incredible Machine. Podobnie jak poprzedniczka, gra adresowana jest przede wszystkim do młodszych odbiorców, choć podczas rozwiązywania przygotowanych przez twórców zagadek niejeden dorosły będzie musiał sporo się natrudzić.

Podobnie jak we wspomnianym pierwowzorze firmy Sierra, celem zabawy jest stworzenie z dostępnych w danej lokacji przedmiotów machiny, która pomoże nam wykonać zlecone przez komputer zadanie. Podczas gry wykorzystujemy też prawa fizyki oraz wygląd otoczenia. Wśród dostępnych przedmiotów znajdziemy m.in. balony, liny, kładki, bomby i odważniki, a zadania, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, to np. spłoszenie siedzących na drzewach ptaków, doprowadzenie naszego bohatera do celu czy oddanie właścicielowi utraconego przedmiotu. W razie potrzeby możemy skorzystać z systemu podpowiedzi.

Autorzy przygotowali 45 poziomów o wzrastającym poziomie trudności, które podzielono na 3 części: Tajemnice Dżungli, Podwodny Świat oraz Sekrety Bieguna. Różnią się one nie tylko oprawą – w każdej z nich korzystać będziemy także z nieco innych przedmiotów. Z pomocą przyjdą nam również zwierzęta zamieszkujące poszczególne światy, np. w dżungli użyjemy machających skrzydłami ptaków, pod wodą wykorzystamy właściwości ryby-piły bądź ryby młota, a na biegunie z pomocą przyjdą nam foki, które potrafią odbijać rozmaite przedmioty.

Cechą charakterystyczną gry jest kolorowa grafika, stanowiąca kompilację prerenderowanych i ręcznie rysowanych elementów. Nietrudno zauważyć, że w produkcji wykorzystano niektóre tła z poprzedniej gry z Lwem Leonem. Równie dobrze prezentuje się płynna, poklatkowa animacja. W warstwie dźwiękowej towarzyszy nam przyjemna dla ucha muzyka autorstwa Adama Skorupy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.7 / 10 na podstawie 37 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Zagadki Lwa Leona

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Wymagania sprzętowe Zagadki Lwa Leona

Rekomendowane: Pentium 60 MHz, 16 MB RAM, Windows 95

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG GL553

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 7700HQ | Procesor Intel® Core™ i5 7300HQ
Pamięć: DDR4 2400 MHz SDRAM, 2 x SO-DIMM umożliwiające rozszerzenie do 32 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 z 2G/4G GDDR5 VRAM | NVIDIA® GeForce® GTX 1050Ti z 4G GDDR5 VRAM
Wyświetlacz: 15.6" 16:9 HD (1366x768)/Full HD (1920x1080)/IPS FHD (1920x1080) przeciwodblaskowa
Magazyn danych: SSD - 128GB (M.2 2280) | SSD - 256GB (M.2 2280) | HDD - 1TB 7200RPM SSH

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
04.03.2014 19:57
bogi1
122
The Best in the World

Heh dostałem to kiedyś na urodziny. Przechodziłem kilka razy i wcale się nie nudziła. W głównej mierze dlatego, że poziomy można było przechodzić na różne sposoby. Szkoda, że płytka dawno mi się gdzieś zagubiła ;(