Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 kwietnia 2015, 09:51

autor: DM

Pyrkon 2015 już w ten weekend

Jutro zaczyna się Ogólnopolski Festiwal Fantastyki Pyrkon. Jak co roku Poznań odwiedzi tysiące fanów gier planszowych, komiksów, gier elektronicznych, superbohaterów czy seriali i filmów fantastycznych.

Fot. Bartosz Obrzut / materiały prasowe - Pyrkon 2015 już w ten weekend - wiadomość - 2015-04-23
Fot. Bartosz Obrzut / materiały prasowe

Już w ten piątek na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Fantastyki Pyrkon – największe tego typu wydarzenie w kraju. Jak co roku do Poznania zjadą tysiące fanów planszówek, komiksów, gier elektronicznych, superbohaterów oraz seriali i filmów fantastycznych. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie – czytelnik zakupi nowe książki, gracz posłucha o premierach gier, cosplayer pochwali się przygotowanym kostiumem. Wśród wielu atrakcji dostępnych na Pyrkonie z pewnością jednym z najbardziej niezwykłych widowisk będzie Maskarada – Wielki Konkurs Strojów, który poprowadzi Jakub Ćwiek. W tym roku pierwsza nagroda to aż pięć tysięcy złotych. Dostępna będzie wyjątkowa kamera 360, która umożliwi sfotografowanie fantastycznego stroju w jego pełnej okazałości.

Fot. Bartosz Obrzut / materiały prasowe - Pyrkon 2015 już w ten weekend - wiadomość - 2015-04-23
Fot. Bartosz Obrzut / materiały prasowe

Poniżej prezentujemy kilka ciekawszych prelekcji i paneli z obejmującego ponad 1400 godzin programu.

  • Przyszłość według Dmitrija Glukhovsky’ego – Dmitry Glukhovsky, Robert Szmidt, Paweł Majka, Tomasz Brzozowski, Dominika Repeczko.
  • [Panel] Wielki panel youtuberów - edycja II – Tomasz "Quaz" Drabik, Kamil "Seto" Zawodny, Agata "duds" Rutkowska, Karolina "MissKremówka" Wilanoska, Tomasz "EvarezTP" Pikus, Kamil "CTSG" Popielski, Maciej "Wonziu" Makuła, Norbert "Dis" Gierczak, Damian "Nervarien" Ziaja, Krzysztof "ArQuel" Sauć.
  • Narysuj Munchkina z Johnem Kovalicem! - John Kovalic (Black Monk Games).
  • Prelekcja - "Zepsute mechaniki gier planszowych" – Rafał "PowerMilk" Kociniewski (The Fellowship of the Board).
Fot. Bartosz Obrzut / materiały prasowe - Pyrkon 2015 już w ten weekend - wiadomość - 2015-04-23
Fot. Bartosz Obrzut / materiały prasowe

Ponadto uczestnicy będą także mieli możliwość obejrzenia niesamowitej wystawy smoków, poczytania komiksów w Obwoźnej Czytelni Komiksów, pogrania w planszówki w ogromnym Games Roomie, przetestowania najnowszych gier i gadżetów elektronicznych, a także zdobycia autografów wielu pisarzy i twórców – nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Przez 24 godziny na dobę w salach odbywać się będą prelekcje, panele dyskusyjne, występy i sesje RPG.

Ponad 6000 m2 fantastycznej przestrzeni Pyrkonu jest w tym roku przeznaczone wyłącznie dla wystawców. Co będzie można kupić? Książki, komiksy, gry planszowe, tematyczne koszulki, biżuterię, pięknie wykonane przebrania I wiele innych rzeczy. Osobna przestrzeń przeznaczona zostanie na Strefę Fantastycznych Inicjatyw - jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie zaprezentować się będą mogły pokrewne Pyrkonowi fantastyczne wydarzenia oraz grupy z całej Polski - i nie tylko! Będzie można zobaczyć smoki i walczących rycerzy, ale też bohaterów Star Treka czy Gwiezdnych Wojen.

Pełny program imprezy znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej. Koszt wejściówki na Pyrkon to 60 zł za trzy dni – możliwy jest również zakup biletu na jeden dzień.

Wybierasz się na Pyrkon?

48%

Chciałbym ale nie mogę.

36.1%

Nie, Pyrkon mnie nie interesuje.

8.9%

Byłem kiedyś i pojawię się także w tym roku.

7%

Tak, pierwszy raz.