Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 2 kwietnia 2012, 11:00

autor: Muninn

Gra Igrzyska śmierci jest dostępna na Facebooku

W grę The Hunger Games Adventures, oficjalną produkcję marki Igrzyska śmierci, można grać przez portal Facebook. W ciągu rozgrywki nie tylko odwiedzimy znane z książek i filmu miejsca, ale spotkamy także występujące w powieści postacie.

Produkcja, stworzona na licencji książki Igrzyska śmierci (i filmu pod tym samym tytułem) została udostępniona wszystkim zainteresowanym. W The Hunger Games Adventures można zagrać bez żadnych opłat poprzez portal Facebook.

Gra The Hunger Games Adventures jest oficjalnym tytułem marki Igrzyska śmierci, opierającym się zarówno na filmie w reżyserii Gary’ego Rossa, jak i na książce autorstwa Suzanne Collins. Nic więc dziwnego, że w ciągu rozgrywki odwiedzimy miejsca znane z uniwersum Igrzysk śmierci, a także spotkamy postaci pojawiające się w książce i filmie.

W The Hunger Games Adventures można grać zarówno w pojedynkę, jak i wspólnie ze znajomymi. Producenci przygotowali dla wielbicieli Igrzysk śmierci różnego rodzaju wyzwania, przygody i zadania do wykonania. Oprócz tego gracz może bez skrępowania zwiedzać świat, stworzony na podstawie prozy Suzanne Collins.

Gra Igrzyska śmierci jest dostępna na Facebooku - ilustracja #1

Większość zabawy toczy się w lasach poza miastem, gdzie każdy gracz posiada swoją kryjówkę. Schronienie ulepszać można za pomocą rzadkich przedmiotów, znajdowanych w czasie przygód lub kupowanych na targowisku. Istnieje możliwość polowania i zastawiania pułapek w dziczy. Za złapaną zwierzynę otrzymujemy pieniądze, które z kolei wydawać można na przedmioty ulepszające leśny azyl.

Twórcy zapowiadają ciągłe rozwijanie i ulepszanie tytułu poprzez powiększanie świata gry oraz dodawanie nowej zawartości. Fani marki na pewno ucieszą się z faktu, że The Hunger Games Adventures zawierać będzie oficjalną, zaaprobowaną przez autorkę książki mapę świata Panem.

Gra Igrzyska śmierci jest dostępna na Facebooku - ilustracja #2Igrzyska śmierci to książka autorstwa Suzanne Colllins, wydana po raz pierwszy w 2008 roku (w Polsce ukazała się w 2009). Akcja powieści rozgrywa się w fikcyjnym świecie w bliżej nieokreślonej przyszłości. Główną bohaterką powieści jest Katniss Everdeen, żyjąca w państwie totalitarnym o nazwie Panem, podzielonym na 12 Dystryktów. Tytułowe Igrzyska śmierci to zawody, w których toczą ze sobą śmiertelną walkę 24 osoby (po dwie z każdej dzielnicy), a zwycięzcą zostaje ostatni żywy uczestnik.

Książka od czasu premiery zdobyła sobie mnóstwo fanów na całym świecie, a także doczekała się kontynuacji (powieść W pierścieniu ognia) oraz adaptacji filmowej. Film w reżyserii Gary’ego Rossa zarobił około 150 milionów dolarów od czasu swojej premiery (23 marca 2012).

The Hunger Games Adventures

The Hunger Games Adventures