Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 12 sierpnia 2017, 16:25

autor: Góral

Dead Maze - zapowiedziano izometryczne MMO z zombie

Francuskie studio Atelier 801, znane z darmowego Transformice, zapowiedziało izometryczną grę MMO Dead Maze. Podczas zabawy trafimy do świata opanowanego przez zombie, w którym będziemy się starali przetrwać.

Doczekaliśmy się zapowiedzi kolejnej gry MMO. Tym razem jest to Dead Maze od założonego w 2011 roku francuskiego studia Atelier 801, które być może kojarzycie z darmowego Transformice. Nowa produkcja będzie znacząco różnić się od poprzedniego dzieła, gdyż deweloperzy porzucili mysią otoczkę na rzecz zombie.

Gracze trafią do współczesnego świata, który jednak został opanowany przez nieumarłych. Nie znamy powodów tego stanu rzeczy, ale to nieważne, gdyż głównym celem będzie oczywiście przetrwanie. W pojedynkę nie mamy zbyt wielkich szans w starciu z tysiącami potworów, więc będziemy musieli połączyć siły z innymi graczami.

Dead Maze w skrócie:
  • izometryczna gra MMO;
  • zabawa polegać ma na przetrwaniu w świecie opanowanym przez zombie;
  • ukaże się na początku 2018 roku na komputerach osobistych.

Rozgrywka opierać ma się na kilku głównych aspektach. Eksploracja i poszukiwanie przydatnych rzeczy to podstawa. Kierowana przez nas postać musi bowiem jeść, mieć jakieś schronienie i oczywiście broń. Deweloperzy chwalą się, że w Dead Maze znajdziemy ponad 500 przedmiotów przydających się podczas walki. Oprócz tego będziemy też zastawiać pułapki.

Podczas zabawy założymy obozowiska, w których odpoczniemy wraz z kilkoma towarzyszami niedoli. Z czasem jednak będziemy w stanie wybudować dom czy nawet swego rodzaju osiedle, w którym schroni się dużo więcej ocalałych. W tym przypadku będzie można też zacząć hodować zwierzęta oraz uprawiać ziemię, o ile znajdziemy niezbędne nasiona. Pomoże nam to w wyżywieniu wszystkich osób, choć kolejne niebezpieczne wyprawy na zewnątrz w dalszym ciągu będą niezbędne.

Izometryczne MMO z naciskiem na survival – oto Dead Maze. - Dead Maze - zapowiedziano izometryczne MMO z zombie - wiadomość - 2017-08-14
Izometryczne MMO z naciskiem na survival – oto Dead Maze.

Co ważne, nasze potrzeby nie będą w magiczny sposób rosnąć wraz z upływem czasu – mają zależeć wyłącznie od tego, co robimy i na co się decydujemy. Np. z dnia na dzień nie zwiększy się nam zapotrzebowanie na pożywienie, jeżeli w grupie znajdować będzie się cały czas tyle samo osób. Dzięki temu lepiej rozplanujemy przyszłe działania i skoordynujemy je z innymi graczami.

Dead Maze ma się ukazać na początku 2018 roku na komputerach osobistych.

Dead Maze - zapowiedziano izometryczne MMO z zombie - ilustracja #6

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dead Maze

Dead Maze