Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 5 kwietnia 2014, 14:55

Nie tylko Diablo III i Path of Exile - na jakie gry hack and slash warto czekać w tym roku?

W roku 2014 zadebiutuje kilka nowych tytułów hack and slashowych, więc przygotowaliśmy dla Was ich podsumowanie. Zastanowimy się też czy obecnie królujące tytuły mają się czego obawiać.

Spis treści

Na zakończenie

Lista omówionych powyżej rąbanek nie jest zamknięta, podobnie jak i definicja pojęcia hack and slash. Abstrahując jednak od kwestii – tak często bezproduktywnego – „szufladkowania”, wydaje się, że w roku 2014 trwać będzie dominacja obecnie królujących tytułów. Jeśli żadna ze zbliżających się lub zapowiedzianych (a nie jest to niestety równoznacznie z wydaniem) produkcji nie zaskoczy czymś nadzwyczaj pozytywnym, należy spodziewać się, że popularność Diablo III czy Path of Exile pozostanie nienaruszona. Najwięcej stracić może Torchlight II, który już dzisiaj sprawia wrażenie tytułu powoli zamierającego.

Prawie 3 miliony sprzedanych egzemplarzy dodatku Reaper of Souls w tydzień. Czy jakakolwiek gra jest w stanie zagrozić pozycji Diablo III w gatunku hack and slashy? - 2014-04-05
Prawie 3 miliony sprzedanych egzemplarzy dodatku Reaper of Souls w tydzień. Czy jakakolwiek gra jest w stanie zagrozić pozycji Diablo III w gatunku hack and slashy?

Osobiście duże nadzieje pokładam w Grim Dawn – wczesny dostęp udowadnia, że jest na co czekać, trudno jednak na początkowym etapie rozstrzygać, czy produkcja rzeczywiście okaże się dużym sukcesem. Przecież w Diablo III, po niemal dwóch latach od premiery, wiele zmieniły łatka 2.0 czy dodatek Reaper of Souls – a cóż dopiero mówić o ciągle rozwijającej się grze, znajdującej się przecież w powijakach. Dajmy jednak jej, jak i kilku innym ciekawie zapowiadającym się tytułom, szansę. Może nas zaskoczą. A od nadmiaru jeszcze nikt nie umarł.

Adam Zechenter

Adam Zechenter

W GRYOnline.pl pojawił się w 2014 roku jako specjalista od gier mobilnych i free-to-play. Potem przez wiele lat prowadził publicystykę, a od 2018 roku pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Obecnie szefuje działowi wideo i prowadzi podcast GRYOnline.pl. Studiował filologię klasyczną i historię (gdzie został szefem Koła Naukowego); wcześniej stworzył fanowską stronę o Tolkienie. Uwielbia gry akcji, RPG-i, strzelanki i strategie. Kiedyś kochał Baldur’s Gate 1 i 2, dziś najczęściej zagrywa się na PS5 i od myszki woli pada. Najwięcej godzin (bo blisko 2000) nabił w World of Tanks. Miłośnik książek i historii, czasami grywa w squasha, stara się też nie jeść mięsa.

więcej