Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2009, 09:06

autor: Marek Grochowski

Świat gry Dragon Age: Początek - część II

Dzisiaj kontynuujemy cykl newsów związanych z nadchodzącym cRPG studia BioWare, grą Dragon Age: Początek, prezentując Wam najciekawsze lokacje, które pojawią się w produkcji Kanadyjczyków. Po wizycie w krasnoludzkiej twierdzy Orzammar przeniesiemy się do jednego z bastionów Imperium, bijącego magią Ostagaru, by następnie zawitać do Głusz Korcari oraz magicznej Wieży Kręgu.

Dzisiaj kontynuujemy cykl newsów związanych z nadchodzącym cRPG studia BioWare, grą Dragon Age: Początek, prezentując Wam najciekawsze lokacje, które pojawią się w produkcji Kanadyjczyków. Po wizycie w krasnoludzkiej twierdzy Orzammar przeniesiemy się do jednego z bastionów Imperium, bijącego magią Ostagaru, by następnie zawitać do Głusz Korcari oraz magicznej Wieży Kręgu.

Orzammar

Pierwsze z kluczowych miejsc w świecie Dragon Age to Orzammar - podziemne miasto-forteca, położone w krainie Ferelden, mieszczącej się w południowo-wschodniej części kontynentu Thedas.

Świat gry Dragon Age: Początek - część II - ilustracja #1

Dawniej Orzammar był jedną z wielu krasnoludzkich twierdz, rozciągających się wzdłuż malowniczego jeziora Calenhad, jego mieszkańców stanowili zaś głównie górnicy i kowale. Dniem i nocą pracowali oni pośród kamiennych konstrukcji skąpanych w lawie i wykuwali broń, która była obiektem zazdrości pozostałych ras.

Świat gry Dragon Age: Początek - część II - ilustracja #2

W innej z fortec krasnoludów, stołecznym Kal–Sharok, przebywali z kolei przedstawiciele szlachty. Jednak po wielkim kataklizmie (tzw. pierwszej Pladze), gdy podziemne korytarze łączące wszystkie twierdze zostały spustoszone przez potwory, miasta należące do rasy z każdym pokoleniem stawały się coraz mniej bezpieczne. W końcu ostatnim bastionem krasnoludów i szansą na jej przetrwanie stał się Orzammar. Dziś jego wygląd prezentuje się następująco:

Świat gry Dragon Age: Początek - część II - ilustracja #3
Świat gry Dragon Age: Początek - część II - ilustracja #4

Ostagar

Ostagar to miasto zbudowane z polecenia archonta Ishala, którego imieniem nazwano również wieżę stojącą po dziś dzień w zrujnowanym już grodzie.

Świat gry Dragon Age: Początek - część II - ilustracja #5

W czasach swojej świetności twierdza była własnością Imperium Tevinterskiego i stanowiła najdalej wysunięty punkt na południowowschodnich ziemiach barbarzyńców. Jako obiekt położony w Głuszy Korcari, Ostagar doskonale nadawał się do celów obronnych (by zaatakować miasto, trzeba było najpierw przedrzeć się przez wąską przełęcz) i obserwacyjnych, umożliwiając strażnikom dostrzeżenie wroga nawet z dużej odległości.

Świat gry Dragon Age: Początek - część II - ilustracja #6

Potęga Ostagaru znikła wraz z nastaniem pierwszej Plagi. Katastrofa sprawiła, że lud Tevinter opuścił fortecę, a jego miejsce zajęli Chasyndzi. Również i oni nie zagrzali jednak długo miejsca w Ostagarze i z czasem wynieśli się w inne rejony Ferelden, zostawiając miasto, by obróciło się w ruinę.

Od ponad czterech wieków w grodzie nie ma już żywej duszy. Można za to natknąć się tam na fragmenty murów i wieżę Ishal, stanowiącą pomnik dawnej potęgi Imperium Tevinterskiego oraz świadectwo jego magicznych mocy.

Świat gry Dragon Age: Początek - część II - ilustracja #7

Głusza Korcari

Korcari to obszar pokrywający zimne, niezbadane lasy na południu Thedas, niedaleko miasta Ostagar. Przemierzając te tereny, można natknąć się na wędrownych barbarzyńców, Chasyndów. Ten prymitywny, wierzący w przesądy lud, buduje schronienia na wysokich palach i wciąż ufa wyłącznie swoim szamanom, którzy przestrzegają go przed nadejściem groźnych wiedźm - czarownice polują rzekomo na dzieci tubylców, a co robią z nimi dalej, pozostaje już mroczną tajemnicą Ferelden.

Świat gry Dragon Age: Początek - część II - ilustracja #8

Nie licząc obecności Chasyndów, obszary Głuszy stanowią jedno z najdzikszych miejsc na całym kontynencie Thedas, a spora ich część nadal spowita jest tajemnicą. Jeśli wierzyć ludowym podaniom, za Korcari kryją się już tylko połacie tundry oraz tereny pokryte śniegiem i lodem, gdzie cywilizowani ludzie nie postawili dotąd stopy.

Świat gry Dragon Age: Początek - część II - ilustracja #9

Wieża Kręgu

Miejsce, o które w krwawych bataliach walczyły trzy ludy, jednak żaden z nich nie doczekał sie ostatecznego triumfu. Czy to przez klątwę, którą spowita jest budowla?

Świat gry Dragon Age: Początek - część II - ilustracja #10

Wieża Kręgu, nazywana przez miejscowych Twierdzą Kinloch, to konstrukcja zbudowana przez frakcję Awarów wespół z krasnoludami. Przez lata uważano ją za obiekt nie do zdobycia, tym bardziej, że zlokalizowana jest pośród wód jeziora Calenhad. Sztuka przejęcia budynku udała się dopiero obywatelom Tevinter.

Brutalny atak sił Imperium na Wieżę spowodował wycofanie się Awarów do rejonu Gór Mroźnego Grzbietu, jednak zarazem sprawił, że miejsce krwawej bitwy zaczęto uważać za przeklęte. Domniemaną klątwę zdjęli z Wieży dopiero czarownicy Kręgu Maginów, którzy opuścili miasto Denerim i urządzili w ocalonej budowli swoją nową siedzibę.

Śmiałkowie, którzy przybywają do Wieży Kręgu, dostają się tam na pokładzie promu. Odwiedzający są jednak rzadkością i jeżeli ktoś faktycznie decyduje się na wyprawę w głąb jeziora, najczęściej czyni to chcąc nauczyć się czarów. Musi się wówczas liczyć z tym, że będzie pod stałą obserwacją nie tylko magów, ale także innych, okolicznych istot.

Świat gry Dragon Age: Początek - część II - ilustracja #11
Świat gry Dragon Age: Początek - część II - ilustracja #12

Więcej informacji o Dragon Age: Początek na gry-online.pl:

  1. Dragon Age – jaki będzie Twój początek?
  2. Dragon Age: Początek – PC kontra konsole
  3. Dragon Age: Początek – DLC, edytor i społeczność
  4. Galeria obrazków
  5. GOL Video

Materiały tvgry.pl:

  1. Gramy! - Gramy w Dragon Age - zaczynamy przygodę
  2. Gramy! - Gramy w Dragon Age: Początek na PC
  3. Video Wywiad - Rozmawiamy z producentem Dragon Age: Początek

Poprzednie części cyklu „Świat gry Dragon Age: Początek”:

  1. Część I