Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2018, 18:15

Data premiery i cena Rise of the Republic – nowego rozszerzenia do Total War Rome II

Total War: Rome II otrzyma kolejne duże rozszerzenie; dodatek zatytułowany Rise of the Republic zadebiutuje w sierpniu. Studio Creative Assembly opublikowało zwiastun nowego add-onu, a także podzieliło się z graczami szeregiem konkretów na temat świeżej zawartości.

Studio Creative Assembly zapowiedziało, że po pięciu latach od premiery Total War: Rome II doczeka się nowego rozszerzenia. Add-on zatytułowany Rise of the Republic zadebiutuje 9 sierpnia, a wyceniono go na 70,99 złotych; składając zamówienie przedpremierowe można jednak zyskać dziesięć procent zniżki (wówczas zapłacimy za niego 63,89 złotych).

Rozszerzenie przeniesie graczy do IV wieku przed naszą erą (niedawne doniesienia okazały się więc słuszne), kiedy to tytułowa, stosunkowo młoda republika rzymska zaczęła błyskawicznie rosnąć w siłę. Oczywiście jej dynamiczny rozwój nie podobał się sąsiadom, których machinacje sprawiły, że dalszy los Wiecznego Miasta zawisł na włosku. Dodatek odda do naszej dyspozycji kampanię poprzedzającą wydarzenia z Total War: Rome II, nową mapę, a także dziewięć grywalnych frakcji; poza tym gracze mogą liczyć na nowe opcje akcji rządowych, które zastąpią system zmian rządu z wcześniejszych kampanii. Nim przejdziemy do dokładniejszego omówienia zawartości przygotowanej przez deweloperów, rzućmy okiem na klimatyczny zwiastun stworzony na silniku gry.

Akcja Total War: Rome II - Rise of the Republic rozpocznie się w 399 roku, kiedy to dowodzone przez Brennusa, celtyckie plemię Senonów osiedliło się na terenie wschodnich Włoch. Jakby tego było mało, błyskawiczny rozwój Rzymu był solą w oku Archytasa rządzącego wówczas południowym miastem Taras, z kolei prowadzący wojnę z Kartaginą tyran Dionizjusz z Syrakuz zaczął snuć wizje przyszłych podbojów sięgających daleko poza Morze Śródziemne. W takich burzliwych okolicznościach Markowi Furiuszowi Kamillusowi przyszło podjąć próbę sięgnięcia po tytuł i władzę dyktatora.

Mapa kampanii obejmie Półwysep Apeniński oraz sąsiadujące z nim państwa (jak Sycylia, Sardynia, Korsyka i Kartagina). W trakcie zabawy pokierujemy nie tylko Rzymem, lecz także Tarchuną (niewielkim państwem Etrusków), galijskimi Senonami oraz Insubrami, Sammitami (którzy zagrozili Rzymowi w IV wieku przed naszą erą), Tarasem, Syrakuzami, sardyńskimi Ioleowami oraz Wenetami. Przez wyżej wspomnianą zmianę w polityce (akcje rządowe zamiast systemu zmian rządu) frakcje za każdym razem będą inne; nowe opcje akcji rządowych mają zapewniać unikalne premie (na przykład Rzym będzie mógł wyznaczać konsulów lub dyktatorów, z kolei Insubrowie i Senonowie wykorzystają rady druidów, w celu pozyskania wróżb i poparcia społecznego), jednak ma się z nimi wiązać bliżej niesprecyzowany „koszt”.

Na koniec warto odnotować, że Total War: Rome II - Rise of the Republic trafi do sprzedaży jednocześnie z pakietem Ancestral Update, wprowadzającym darmowe i płatne pakiety kampanii; więcej na jego temat przeczytacie w naszej wcześniejszej wiadomości.

IV wiek przed naszą erą to burzliwy okres w dziejach Rzymu. - Data premiery i cena Rise of the Republic – nowego rozszerzenia do Total War Rome II - wiadomość - 2018-07-19
IV wiek przed naszą erą to burzliwy okres w dziejach Rzymu.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Total War: Rome II
  2. Recenzja gry Total War: Rome II - tryumfalny powrót do Rzymu
  3. Total War: Rome II - poradnik do gry

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej