Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2024, 18:03

autor: Kamil Kleszyk

Baldur’s Gate 3 wreszcie pozwala łatwiej złapać oddech. W najnowszej aktualizacji Larian naprawił krótki odpoczynek

Deweloperzy z Larian Studios nie przestają pracować nad Baldur’s Gate 3. Dowodem na wciąż wielkie zaangażowanie twórców w dopracowanie swojego hitowego tytułu jest najnowsza łatka, która m.in. naprawia opcję krótkiego odpoczynku.

Źródło fot. Larian Studios
i

23 – tyle pomniejszych łatek trafiło już do Baldur’s Gate 3 od premiery. Jest to liczba dość spora, zważywszy że produkcja Larian Studios została wydana w naprawdę dobrym stanie technicznym (zwłaszcza jak na swój rozmiar). Niemniej jednak belgijscy deweloperzy wciąż widzą miejsce na poprawę owego RPG i najnowszym tego efektem jest kolejny, 24 już „hotfix”.

Z zamieszczonego na Steamie komunikatu wynika, że w najnowszej łatce twórcy zajęli się przede wszystkim błędem, który powodował, że w określonych okolicznościach gracze nie mogli skorzystać z opcji krótkiego odpoczynku. Oprócz tego Larian Studios wyeliminowało problemy ze spadkami wydajności, jakie pojawiły się na komputerach Mac w wyniku poprzedniej aktualizacji Baldur’s Gate 3.

Poza tym łatka naprawia m.in.:

  1. zawieszanie się gry, które mogło wystąpić po filmie odtwarzanym podczas przechodzenia z aktu II do aktu III;
  2. problem powodujący nieuzasadnione pojawianie się gracza w obozie i w pobliżu innych punktów orientacyjnych.

Ze szczegółami patcha omawianej aktualizacji zapoznacie się pod tym linkiem. Deweloperzy po raz kolejny podkreślili, że w dalszym ciągu będą pracować nad kolejnymi poprawkami do Baldur’s Gate 3.

  1. Baldur’s Gate 3 – recenzja
  2. Baldur’s Gate 3 – poradnik
  3. Baldur’s Gate 3 – oficjalna strona

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej