Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

39. Gry Zręcznościowe PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 39. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę PC.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Volfied
Volfied

Zręcznościowe 11 września 1991

Niezwykle prosty pomysł na grę zręcznościową, który firma Taito przeobraziła w produkt o nazwie Qix, znalazł wielu naśladowców (m.in. Styx). Jednak to nikt inny, ale właśnie japońscy programiści opracowali program, który naprawdę zrewolucjonizował ideę pierwowzoru. Mowa tu o opublikowanej po raz pierwszy na automatach coin-op grze Volfied.

Smoking Colts
Smoking Colts

Zręcznościowe 28 listopada 2003

Gra zręcznościowa należąca do gatunku zwanego potocznie „celowniczkiem”, do którego zaliczają się również takie tytuły jak klasyczny Virtua Cop czy polska Kurka Wodna. Jedynym elementem łączącym gracza z grą jest tu bowiem właśnie ów celownik, przy pomocy którego należy strzelać w pojawiających się w różnych miejscach ekranu przeciwników.

Nightbreed: The Action Game
Nightbreed: The Action Game

Zręcznościowe 4 kwietnia 1990

Nightbreed to gra zręcznościowa oparta na fabule filmu pod tym samym tytułem, który wyreżyserował wybitny twórca horrorów – Clive Barker. Opowiada ona historię Aarona Boone’a, podejrzanego o serię morderstw młodzieńca, który męczony przez koszmary, trafia na ponure i zdewastowane cmentarzysko.

Wild Summer!
Wild Summer!

Zręcznościowe 10 października 2007

Sun City to spokojne i piękne miasteczko, zlokalizowane tuż nad brzegiem morza. Niestety, pojawiłeś się tam Ty – szesnastoletni młodzieniec, który wykorzystując wakacyjną przerwę od nudnych nauk w szkole, postanowił raz a dobrze zaszaleć. To będzie najdziksze lato w Twoim dotychczasowym życiu, o ile zdecydujesz się zagrać w Wild Summer!

CyberGroove
CyberGroove

Zręcznościowe 13 lutego 2004

Gra taneczna, która początkowo trafiła na rynek tajwański. Główną atrakcją jest dołączana do zestawu specjalna mata podłączana przez port USB (brak możliwości zakupienia samej gry).

Tank Killer
Tank Killer

Zręcznościowe 14 kwietnia 2005

Tank Killer to wyprodukowana przez studio Sylum Entertainment zręcznościowa symulacja czołgu z okresu II wojny światowej. Gracz ma okazję wcielić się w dowódcę załogi kultowego Shermana M4 i wraz z Czwartą Dywizją Pancerną generała Pattona wziąć udział w zmaganiach militarnych na terenie m.in. Francji, Niemiec i Czechosłowacji.

SpongeBob Squarepants: Operation Krabby Patty
SpongeBob Squarepants: Operation Krabby Patty

Zręcznościowe 30 marca 2002

Zestaw zabawnych gier zręcznościowo-logicznych przeznaczonych dla najmłodszych graczy, których bohaterem jest kawałek szwajcarskiego sera SpongeBon wraz z przyjaciółmi.

Potwory i Spółka: Billard Beast
Potwory i Spółka: Billard Beast

Zręcznościowe 10 grudnia 2001

Druga część serii czterech zręcznościowych mini-gier „Potwory i Spółka” bazujących na scenariuszu filmu wytwórni Walta Disney'a, o tym samym tytule.

Potwory i Spółka: Pinball Panic
Potwory i Spółka: Pinball Panic

Zręcznościowe 10 grudnia 2001

Potwory i Spółka: Pinball Panic to trzecia część serii czterech zręcznościowych minigier „Potwory i Spółka” bazujących na scenariuszu filmu o tym samym tytule, wytwórni Walta Disney'a. Gra jest skierowana głównie do dzieci.

Potwory i Spółka: Monster Tag
Potwory i Spółka: Monster Tag

Zręcznościowe 10 grudnia 2001

Ostatnia (czwarta) część serii czterech zręcznościowych mini-gier „Potwory i Spółka” bazujących na scenariuszu filmu o tym samym tytule, wytwórni Walta Disney'a.

Indiana Jack
Indiana Jack

Zręcznościowe 2 grudnia 2002

Kolorowa platformówka autorstwa polskiego studia Techland. Jako odważna małpka musimy pokrzyżować plany złego czarnoksiężnika. Zabawa polega na przemierzaniu rozległych poziomów, omijaniu przeszkód, radzeniu sobie z wrogami i zbieraniu przedmiotów.

South Park: Chef's Luv Shack
South Park: Chef's Luv Shack

Zręcznościowe 26 listopada 1999

South Park: Chef's Luv Shack to gra towarzyska, stanowiąca połączenie quizu oraz zręcznościowych mini-gier. Wcielając się w Erica Cartmana, Kenny'ego McCormicka, Kyle'a Broflovskiego lub Stana Marsha gracz musi odpowiadać na pytania związane z serialem South Park, a także grać w proste mini-gierki. Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską Acclaim Studios Austin.

Rastan
Rastan

Zręcznościowe 12 maja 1987

Rastan to kolejny hit z automatów sygnowany logiem Taito, który doczekał się konwersji na PeCety dzięki firmie Novalogic. Gracz wcieli się w rolę potężnego wojownika, którego zadaniem jest dotrzeć do zamku będącego siedzibą sił zła i unicestwić jego głównego lokatora, opętanego i niezwykle groźnego smoka. Program utrzymany jest w konwencji klasycznej platformówki, w którym do pokonania jest kilka światów, gęsto zaludnionych przez potwory z piekła rodem.

Donald Duck's Playground
Donald Duck's Playground

Zręcznościowe 22 kwietnia 1988

Siostrzeńcy Kaczora Donalda - Huey, Dewey i Louie – marzą o swoim własnym placu zabaw w parku, gdzie mogliby przez cały dzień oddawać się rozrywce. Niestety, urządzenia niezbędne do tego celu są drogie i nawet zbierając przez długi czas kieszonkowe, nie byliby w stanie go odpowiednio wyposażyć. Ale od czego jest dobry wujek?

Litil Divil
Litil Divil

Zręcznościowe 23 maja 1993

Hybryda zręcznościówki i gry logicznej, stworzona przez studio Gremlin Interactive. Głównym bohaterem gry Litil Divil jest Mutt — diabeł, którego celem jest opuszczenie piekielnych otchłani i przedostanie się na Ziemię. By zrealizować swoje marzenie, musi przejść przez najeżony pułapkami i innymi niebezpieczeństwami labirynt. Rozgrywka została podzielona na dwa segmenty.

Pac-Man: Adventures in Time
Pac-Man: Adventures in Time

Zręcznościowe 20 października 2000

Pomóż Pac-Man-owi zebrać pięć magicznych kul i uratować świat przed zniszczeniem, podróżując w czasie przez pięć historycznych epok.

SlamTilt Resurrection
SlamTilt Resurrection

Zręcznościowe 6 lutego 2000

Symulator pinballa w realistycznej grafice 3D z możliwością gry na dwóch dopracowanych plastycznie stołach: Night of the Demon oraz The Pirate.

Hostages
Hostages

Zręcznościowe 23 stycznia 1988

Jedna z ambasad w bliżej niezidentyfikowanym kraju została opanowana przez terrorystów. Groźba wybuchu międzynarodowego skandalu oraz pogarszająca się z godziny na godzinę sytuacja zakładników, wymaga szybkiej interwencji jednostki specjalnej. Kto stanie na jej czele? Oczywiście Ty, graczu...

Suburban Commando
Suburban Commando

Zręcznościowe 11 września 1993

Shep Ramsey jest intergalaktycznym obrońcą prawa. Niestety, wskutek ostatniej potyczki z kosmicznymi złoczyńcami, jego statek musi awaryjnie lądować na Ziemi. Prawdziwe kłopoty zaczynają się, gdy nieświadomej niczego rodzinie udaje się zdobyć jego fantastyczną zbroję.

Licence to Kill
Licence to Kill

Zręcznościowe 20 sierpnia 1989

James Bond rezygnuje ze służby w wywiadzie brytyjskim, chcąc dopaść na własną rękę bezwzględnego handlarza narkotyków, który z zemsty zabija wieloletniego przyjaciela naszego bohatera oraz jego świeżo upieczoną żonę.

Taito Legends
Taito Legends

Zręcznościowe 14 października 2005

Taito Legends to kolejny przedstawiciel niezwykle popularnych ostatnio zestawów starych gier video, spośród których przeważająca większość debiutowała jeszcze na automatach coin-op. Firma Taito była niegdyś potentatem w tej dziedzinie, a jej największe tytuły są pamiętane po dziś dzień.

Die Hard 2: Die Harder
Die Hard 2: Die Harder

Zręcznościowe 12 lipca 1992

Po raz drugi John McClane znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie. Oczekując przylotu swojej żony do Waszyngtonu, policjant jest świadkiem interwencji terrorystów, pragnących opanować lotnisko i domagać się okupu za dużą ilość zakładników.

Family Fun: Cool Pool
Family Fun: Cool Pool

Zręcznościowe 15 września 1998

Specjalna edycja bilarda, przeznaczona głownie dla miłośników niestandardowych rozwiązań w tym klasycznym sporcie klubowym, zawierająca pomysłowe rodzaje gier z przeszkodami i animacjami.

Cabela's Big Game Hunter 2005 Adventures
Cabela's Big Game Hunter 2005 Adventures

Zręcznościowe 6 września 2004

Gra akcji należąca do popularnej serii produktów o tematyce łowieckiej. Całość cechuje się wyjątkowo wysokim stopniem realizmu rozgrywki, co objawia się przede wszystkim w zachowaniu zwierzyny, a także sile rażenia i innych właściwościach posiadanych aktualnie broni. W myśliwego bawimy się w tundrze, gęstym lesie lub terenie górzystym.