Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS
Europa Universalis IV: Cradle of Civilization Game Box

Europa Universalis IV: Cradle of Civilization

Gra Strategiczna Paradox Development Studio

Data premiery gry: 16 listopada 2017

Kolejne z niezwykle licznych rozszerzeń do popularnej strategii Europa Universalis IV autorstwa Paradox Development Studio. Dodatek zatytułowany Cradle of Civilization koncentruje się na rozbudowie elementów związanych z Bliskim Wschodem oraz imperiami muzułmańskimi i wprowadza do gry cały szereg nowych rozwiązań, takich jak nowe typy rządów, możliwość zakładania szkół islamskich pozwalających na zwiększenie potęgi dyplomatycznej czy opcję tworzenia polityk handlowych poprzez przydzielanie kupcom misji – niekoniecznie o charakterze zarobkowym. Listę kluczowych nowości w grze uzupełniają: większy wpływ na armie (np. poprzez wprowadzenie dyscypliny wojskowej) oraz opcja wyzysku konkretnych prowincji (w której łatwy zarobek okupiony jest spowolnieniem rozwoju w dłuższej perspektywie). Całość działa w oparciu o technologię napędzającą grę podstawową i nie wnosi większych zmian do warstwy audiowizualnej.

Więcej informacji o: Europa Universalis IV: Cradle of Civilizationstrategiczneekonomicznehistorycznestrategiczne wojenne .

Europa Universalis IV: Cradle of Civilization - zwiastun #1

Europa Universalis IV: Cradle of Civilization - zwiastun #1 [1:04]

Zwiastun dodatku Cradle of Civilization do gry Europa Universalis IV.

Cradle of Civilization kolejnym dodatkiem do Europa Universalis IV
Cradle of Civilization kolejnym dodatkiem do Europa Universalis IV

wiadomość4 października 2017

Studio Paradox zapowiedziało Europa Universalis IV: Cradle of Civilization, czyli kolejny dodatek do popularnej strategii z 2013 roku. Rozszerzenie skoncentruje się na imperiach muzułmańskich.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
07.10.2017 21:18
ojciec18
7
Legionista
7.0

Gra jest już tak rozbudowana, bogata i wciągająca, że czasami odnosi się wrażenie, jakoby każdy kolejny dodatek musiał być już tym ostatnim. Zwyczajnie nie wiadomo co twórcy mogliby jeszcze bardziej rozwinąć, dodać. Aż tu nagle... zapowiedziany kolejny DLC z nową zawartością. Z jednej strony zaczyna być to nieco drażniące (zwłaszcza, że tylko kilka z wydanych do tej pory rozszerzeń naprawdę zasługuje na uwagę), z drugiej jednak daje poczucie że będzie się obcowało z produktem jeszcze pełniejszym i głębszym. Mimo wszystko cudów się nie spodziewam - ostatnie DLC nie zmieniały wiele w sposób znaczący.

P.S. Na razie wygląda to tak, że kolejna odsłona Europki może jeszcze długo nie powstać (o ile w ogóle), a twórcy z czwartej części zaczynają robić poligon doświadczalny i maszynkę do zarabiania pieniędzy.

21.10.2017 21:51
odpowiedz
kamil13216
6
Legionista

Kupię, bo uwielbiam tę grę, chociaż lekko irytuje wydawanie w sumie na jedną gre takich ton pieniędzy ;) Ciekawe jaka będzie piątka i czy w ogóle kiedys powstanie ;) Nawet nie wiem co jeszcze można ulepszyć (prócz bezsensownej utraty stabilności po śmierci władcy, bo rzeczywiście prostego chłopa w tamtych czasach gdy nie miał co do gara włożyć najbardziej interesowało kto jest w tej chwili królem i czy w ogóle żyje, oraz beznadziejny czas oczekiwania na wysłanie jeszcze raz dyplomaty, no ale szczerze móiąc to są takie pierdoły, że nawet nie traktuję tego jako wady)

13.11.2017 10:11
odpowiedz
pumba009
0
Junior

W artykuł wkradła się pomyłka, EU z pewnością nie jest strategią turową.