Prowadzenie auta Jazda ciężarówką

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

16 listopada 2012Autor solucji: Psycho Mantis (gry-online.pl) - dotyczy wersji PC

Prowadzenie auta

Skład ciągnika siodłowego z przyczepą to nie samochód osoby - musisz się przyzwyczaić do zupełnie innego zachowania - Prowadzenie auta - Jazda ciężarówką - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Skład ciągnika siodłowego z przyczepą to nie samochód osoby - musisz się przyzwyczaić do zupełnie innego zachowania.

Przede wszystkim pojazd długo się rozpędza (to jest zależne od silnika - im mocniejszy tym lepiej). Musisz zatem uważać przy wyjeżdżaniu z dróg podporządkowanych szczególnie tam gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej (przy wyjeżdżaniu z garażu, siedziby firmy transportowej, zwykłej drogi ze znakiem ustąp pierwszeństwa).

Druga sprawa to droga hamowania - jest ona naprawdę długa. W sytuacjach awaryjnych (np. gdy jedziesz za szybko po mieście, a światło na sygnalizatorze zmienia się na czerwone) dobrze użyć hamulca ręcznego. Pamiętaj by po zatrzymaniu się wyłączyć go.

Przemierzając tysiące kilometrów warto korzystać z tempomatu, który pozwala utrzymać stałą prędkość na drodze - jest on szczególnie przydatny na autostradach. Gdy auto rozpędzi się do pożądanej prędkości np. 90 km/h kliknij przycisk tempomatu, a prędkość ta będzie utrzymywana. Pamiętaj, że wszystkie ciężarówki mają ograniczoną prędkość do 90 km/h. Można je rozpędzić bardziej np. jadąc z górki.

Najlepszą kamerą do kontrolowania ciężarówki jest ta z kabiny. Jest ona dość kłopotliwa przy poruszaniu się po mieście, bo musisz wkoło się rozglądać by w coś nie uderzyć. Jednak podczas jazdy na trasie widok z przodu oraz lusterka są idealne. Po lewej stronie możesz używać lusterka rzeczywistego, a po prawej (żeby nie musieć się cały czas oglądać) wirtualnego (domyślnie [F2]).