Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 11 listopada 2019, 14:53

Najciekawsze polskie gry, w które zagramy w 2020 roku – wybór redakcji

W 2020 roku bez wątpienia będzie głośno o Cyberpunku 2077 i Dying Light 2. Polska branża gier to jednak dużo więcej niż tylko te dwa pewniaki. Oto najciekawsze rodzime produkcje, na które również warto czekać!

Spis treści

Dying Light 2 – więcej, ładniej i lepiej

Data premiery: 2020

Producent: Techland

Gatunek: FPP akcji z otwartym światem

Dying Light 2 to druga po Cyberpunku 2077 polska produkcja, której jakość, budżet i rozmach pozwolą śmiało konkurować z największymi przyszłorocznymi tytułami. Jak jednak zainteresować odbiorców tematem zombie w czasach, gdy moda na zombie zaczyna przemijać? Być może siłą Dying Light 2 będzie to, że tym razem nacisk zostanie położony na sam świat gry, na nowe zasady, jakie wykształciły się po apokalipsie żywych trupów. Tak jak w ostatnich sezonach serialu The Walking Dead istotne będą tu relacje między ludźmi, między poszczególnymi grupami i podejmowane decyzje – wszak od zagłady minęło już 15 lat i świat uczy się żyć na nowo, trochę według reguł znanych ze średniowiecza.

Nie oznacza to oczywiście, że zabraknie walk z zombiakami. Nieumarli jak najbardziej będą uprzykrzać nam egzystencję, zwłaszcza w nocy, oraz wykażą się jeszcze lepszą sztuczną inteligencją. My na pocieszenie otrzymamy spory arsenał broni, głównie białej, bo to bezpośrednie starcia oko w oko będą podstawą walki w Dying Light 2. Wizytówką marki jest jednak parkour, czyli sprawne pokonywanie miejskich przeszkód w szybkim biegu przed siebie. W „dwójce” nie dość, że pojawi się dwukrotnie więcej parkourowych animacji bohatera, to jeszcze sprawne pokonywanie terenu okaże się częścią zagadek środowiskowych, jakie czekać będą na nas w otwartym świecie gry. Jeśli obietnice zostaną dotrzymane, Dying Light 2 ma szanse przyćmić nie tylko ubogie w zawartość World War Z, ale nawet i Days Gone.

Dlaczego czekamy?

Techland pokazuje, że jakością i rozmachem swojej gry dorówna najlepszym światowym wydawcom, a poza tym potrafi zaciekawić tematem zombie w czasach, gdy moda na żywe trupy powoli już przemija.

  1. Dying Light 2 w naszej encyklopedii

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy chętniej kupujesz grę, jeśli to polska gra?

Tak, lubię wspierać naszych
44,5%
Nie, to nie ma dla mnie znaczenia
55,5%
Zobacz inne ankiety
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać

Lubimy Wam przypominać o polskich grach, a 11 listopada, czyli dzień obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, wydaje się być idealną okazją do zrobienia tego po raz kolejny.

Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo
Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo

Święto Konstytucji 3 maja to niezła okazja, by przypomnieć ludzi (i wydarzenia), z których możemy być dumni, których historie byłyby ciekawym materiałem na grę komputerową. I to równie interesującym jak wałkowane od lat akcje amerykańskich żołnierzy.

14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście
14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście

Cyberpunk 2077 i Dying Light 2. To najpewniej o tych dwóch tytułach pomyślicie, jeśli ktoś zapytałby Was o najgorętsze tegoroczne hity w polskiej branży gier wideo. Dziś nie będziemy o nich mówić.