Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 11 grudnia 2016, 11:39

Krytykowane, ale kochane – nisko ocenione gry, które zdobyły serca graczy

Znacie to uczucie, gdy Wasza ulubiona gra jest mieszana z błotem przez recenzentów? My też, dlatego zrobiliśmy zestawienie pozycji, które dostały od krytyków niezbyt wysokie oceny, a mimo to dziś cieszą się wielkim uznaniem.

Spis treści

Deadpool: The Video Game

Deadpool: The Video Game w liczbach:

  1. Średnia ocen wg Metacritic: 60–63% (zależnie od platformy)
  2. Średnia ocen wg GameRankings: 58–66% (zależnie od platformy)
  3. Pozytywne recenzje na Steamie: 91%
  4. Ocena czytelników GRYOnline.pl: 8,7–8,9 (zależnie od platformy)

Tak jak w przypadku wspomnianego na poprzedniej stronie Larry’ego kluczem do zrozumienia fenomenu Deadpoola są nieprzyzwoite treści – i mniej więcej na tym podobieństwa się kończą. Tym razem względy etyczne albo brak zrozumienia dla specyficznego, pikantnego poczucia humoru tytułowej postaci nie zaważyły na ocenach krytyków w tak dużym stopniu. Recenzenci byli po prostu pod zbyt małym wrażeniem przeciętnej mechaniki rozgrywki i krótkiej, a przy tym umiarkowanie ciekawej (dla nich) przygody, by piać peany pod adresem dzieła High Moon Studios.

Co innego gracze – choć wielu z nich dostrzegło te same wady w projekcie poziomów czy systemie walki, byli oni jednak w stanie całkowicie je wybaczyć. Wszystko za sprawą kapitalnych dialogów i cut-scenek z potężnym ładunkiem humoru (niewybrednego wprawdzie, ale przedniego), który idealnie oddał specyfikę komiksowego pierwowzoru i nie tylko trafił w gust dotychczasowych fanów Deadpoola, ale również zjednał mu liczne grono nowych miłośników. W tym niżej podpisanego.

  1. Deadpool: The Video Game w encyklopedii gier GRYOnline.pl

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Którą z wymienionych gier cenisz najbardziej?

Farming Simulator 2013
1,3%
Original War
8,4%
Postal 2
12%
Piraci z Karaibów
3,3%
Hammer & Sickle
0,7%
Mount & Blade: Ogniem i mieczem
6,9%
The I of the Dragon
1,8%
Goat Simulator
1%
Euro Truck Simulator
2,8%
Deadpool: The Video Game
4,1%
Leisure Suit Larry: Reloaded
0,7%
Gothic 3
56,2%
Contrast
0,8%
Zobacz inne ankiety
Nieoszlifowana klasyka. Gry pełne błędów, które pokochali gracze
Nieoszlifowana klasyka. Gry pełne błędów, które pokochali gracze

Nie każda klasyka interaktywnej rozrywki trafia na sklepowe półki w idealnym stanie technologicznym. Czasami to właśnie produkcje najmniej dopracowane zdobywają serca graczy swoją historią i klimatem, potrafiącym odwrócić uwagę od wszechobecnych błędów.

Hejt graczy – 13 niezłych gier, które zostały znienawidzone
Hejt graczy – 13 niezłych gier, które zostały znienawidzone

Czasem gracze przyznają grom wyższe oceny niż krytycy – a czasem dzieje się zgoła odwrotnie. Postanowiliśmy przyjrzeć się sytuacjom, gdy tytuł jest dobry, a mimo to gracze nie zostawiają na nim suchej nitki.

Feniksy – gry, które twórcy naprawili po premierze
Feniksy – gry, które twórcy naprawili po premierze

„Gry jako usługi” to nie tylko mikrotransakcje, niedobór zawartości czy rozwodniona warstwa fabularna. To także szansa na naprawę tego, co nie działało i zmianę irytujących kaczątek w dające sporo radości łabędzie.