Wiadomość gry na świecie 3 czerwca 2015, 15:02

autor: Góral

Fallout 4 zapowiedziany - gra ukaże się na PC, PS4 i XOne [news zaktualizowany o zwiastun]

Firma Bethesda o godzinie 16:00 oficjalnie zapowie nowego Fallouta, ale do sieci przedwcześnie przedostała się pierwsza grafika, dzięki której dowiedzieliśmy się, że nie będzie to żaden spin-off tylko Fallout 4 - pełnoprawna kontynuacja Fallout 3 z 2008 roku.

Fallout 4 trailer (PL)

Fallout 4 trailer (PL) [3:03]

AKTUALIZACJA:

Fallout 4 oficjalnie zapowiedziany! Firma Bethesda opublikowała pierwszy zwiastun, który obejrzycie powyżej. Jednocześnie wydawca ujawnił, że za produkcję odpowiada zespół Bethesda Game Studios, znany chociażby z trzeciej części serii oraz kultowego już The Elder Scrolls V: Skyrim. Prezentacja rozgrywki oraz pozostałe szczegóły zostaną ujawnione podczas konferencji Bethesdy w czasie targów E3.

Wraz z zapowiedzią gry, wystartowały także pre-ordery. Tytuł w Polsce możecie zamawiać w Sklepie Gry-Online.

Fallout 4 ukaże się na konsolach PS4, XOne i komputerach PC. - Fallout 4 zapowiedziany - gra ukaże się na PC, PS4 i XOne [news zaktualizowany o zwiastun] - wiadomość - 2015-06-03
Fallout 4 ukaże się na konsolach PS4, XOne i komputerach PC.

Oryginalna wiadomość:

O godzinie 16:00 odbędzie się oficjalna zapowiedź nowej odsłony serii Fallout, ale już teraz możemy zaprezentować Wam pierwszą grafikę, która przedwcześnie pojawiła się na stronie Fallout4.com. Wiadomo już więc, że kolejną odsłoną marki nie będzie żaden spin-off tylko pełnoprawna czwarta część na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery PC. Sam obrazek nie mówi w sumie nic więcej, ale nie mogło na nim zabraknąć automatu z Nuka Colą. Czekamy zatem do 16:00, kiedy to najpewniej obejrzymy pierwszy zwiastun, być może z fragmentami rozgrywki.

Fallout 4 zapowiedziany - gra ukaże się na PC, PS4 i XOne [news zaktualizowany o zwiastun] - ilustracja #3
Fallout 4 zapowiedziany - gra ukaże się na PC, PS4 i XOne [news zaktualizowany o zwiastun] - ilustracja #4
Fallout 4 zapowiedziany - gra ukaże się na PC, PS4 i XOne [news zaktualizowany o zwiastun] - ilustracja #5

Fallout to jedna z najsłynniejszych serii gier wideo. Pierwsza odsłona, stworzona przez studio Interplay Entertainment, ukazała się w 1997 roku na komputerach PC. Produkcja została bardzo ciepło przyjęta i już po roku doczekała się kontynuacji, wyprodukowanej przez Black Isle Studios. W późniejszych latach markę wzbogaciły dwie poboczne odsłony - Fallout Tactics: Brotherhood of Steel oraz Fallout: Brotherhood of Steel i dopiero w 2008 roku seria powróciła na właściwe tory wraz z Fallout 3, stworzonym przez Bethesda Game Studios, twórców The Elder Scrolls. Od tamtej pory pieczę nad marką sprawuje firma Bethesda, która w 2010 roku wydała jeszcze Fallout: New Vegas autorstwa zespołu Obsidian Entertainment.

Twoja ulubiona odsłona serii Fallout to:

38.3%

Fallout: New Vegas

23.4%

Fallout 3

20.9%

Fallout 2

8%

Nie mam zdania.

5.2%

Fallout

3%

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

1.2%

Fallout: Brotherhood of Steel

Komentarze Czytelników (238)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
04.06.2015 13:15
odpowiedz
Bezi2598
70
Legend

A właśnie, że tak. Pod względem technologicznym wygląda to słabo, ale i tak warstwa artystyczna jest dużo ważniejsza. Widoczki są naprawdę niezłe, świat też wygląda ok. Wolę taką grafikę niż "pięknego" Ryse: Son of Rome.

Rozumiem, że dla Ciebie mogłoby gorzej wyglądać i wtedy byłbyś bardziej zadowolony.

Nie, gdzieś tak napisałem?

Po prostu wkurza mnie to, że wychodzi fajna gra, a pod newsami są same posty o grafice. Wkurwiające to jest i tyle.

04.06.2015 13:16
odpowiedz
Predi2222
90
CROCHAX velox

Bezi, racja, dzisiejszy gracz jest jak ospba kupująca 10 letni "samochód od dziadka niemca co kościła tylko jeździł ".

04.06.2015 13:26
odpowiedz
WlodarW
77
Generał

@ Bezi2598 - Jeżeli chodzi o Fallout 4 to chyba możemy być spokojni o fabułę, postacie, moralne wybory, świat itd. To gra Bhetesdy. Ale o tym czy komuś odpowiada taka oprawa czy nie, chyba można porozmawiać? Czy od razu każdego kto podejmuje taki temat należy besztać od gimbazy, czy PCmaster race lub co tam jeszcze do głowy mi nie przyszło? Przed chwilą dowiedziałem się, że to IDTech5 więc, jeżeli widzę trochę niższej jakości tekstury czy oświetlenie, to i tak się uspokoiłem bo ten engine jest wyjątkowy i nadrabia gdzie indziej. Co w edycji mojego posta powyżej napisałem: "na plus". Jedyne właśnie co można o tej grze teraz mówić to gdzie będzie się działa i jak wygląda więc to robimy to się nie spinajcie bo gra będzie lepsza niż te wszystkie Watch Dogsy i RYSEny razem wzięte. Ale czy będzie lepsza od Wiesława? Hmm... Nigdy nie sądziłem, że nad grami Bhetesdy będę się zastanawiał czy będą w stanie dorównać produkcji CDProjekt RED a to już jest ewenement i o czymś świadczy.

04.06.2015 13:45
odpowiedz
Persecuted
61
Generał

@Bezi2598

Zaraz, chwila, a co niby mamy oceniać po obejrzeniu trwającego 3 minuty trailera, który nie pokazuje ani krzty rozgrywki i nie zdradza niczego na temat fabuły czy samego świata gry? Oceniamy to co jest, czyli grafikę i widoczki bo co więcej możemy?

Artystycznie jest nieźle, prawda (z wyłączeniem tej przesłodzonej miejscami kolorystyki) ale sama grafika nie jest nawet poprawna. Z bliska jest wręcz odrażająca(!), a to nie jest akceptowalne w żadnym razie.
Mamy dziś wystarczająco wydajną technologię i odpowiedni sprzęt, by gry mogły być duże, długie, otwarte i jednocześnie ładne (zarówno technologicznie jak i artystycznie). Jeżeli tego nie zapewniają (a przy tym kosztują 180 zł w wersji na PC...) to nie widzę powodów do wyrozumiałości. Bo jaką mogą mieć wymówkę? Nie chciało im się przenosić gry na nowy silnik? Nie potrafią optymalizować? Chcieli zaoszczędzić kasę?

I tak, oprawa audio-wideo JEST jednym z najważniejszych elementów każdej gry, bo buduje odpowiedni klimat, wpływa na nasz odbiór przedstawionego w niej świata, potęguje emocje i wydźwięk ukazywanych scen itd.
Przy czym oprawa graficzna wcale nie musi być technologicznie zaawansowana (z pierdyliardem efektów i filtrów), wystarczy że jest ładna i estetyczna (innymi słowy: nie jest w sposób oczywisty i rzucający się w oczy brzydka). Przykładem takich bardzo ładnych (acz dosyć skromnych technologicznie) gier, są wszelkiej maści platformówki z mocną, wyraźną stylistyką. Limbo, Shank, Mark of the Ninja, Never Alone, Deadlight, Ori and the Blind Forest itd. Większość z nich pewnie nawet nie mogłaby wyglądać lepiej. Nawet gdyby powstały 10 lat później, to poza większą rozdzielczością i ilością klatek na sekundę, niewiele można by w nich poprawić pod względem wyglądu. One po prostu w 100% realizują zamierzony efekt, robiąc to z użyciem dostępnych środków technologicznych. Twórcy zmierzyli siły na zamiary i uzyskali coś, co spełnia oczekiwania.

04.06.2015 13:50
odpowiedz
Drackula
166
Bloody Rider

nawiecej na temat grafiki maja do powiedzenia eksperci od komunijnych pecetow :p

04.06.2015 13:58
odpowiedz
Sir Xan
70
Senator

@modoc -> Cytat: "Niektórzy piszą, ze pies mógłby mieć sierść. Mnie to wali. Zbyt duża szczegółowość równa się o wiele większym wymaganiom." -> [197] Dokładnie. Wiedźmin 3 jest dobry przykład, że bez HairWorks można żyć, a postacie i potwory wyglądają spoko bez "urozmaicenia". :)

@Bezi2598 -> [206] [209] Święta słowa. :(

04.06.2015 13:59
odpowiedz
DotaFan
2
Pretorianin

Drackula Dokładnie, i to ci którzy ultra detali nawet w Morrowindzie nie widzieli :D.

04.06.2015 14:14
odpowiedz
planet killer
81
Konsul

Z mojej strony wielki szacunek dla Bathesdy za pokazywanie ludziom aktualnego i rzeczywistego wyglądu a nie oszukańczych fikcyjnych trailerów jak inni.
I gra na pewno będzie wyglądała lepiej w dniu premiery niż na prezentacjach nie to co u poniektórych oszustów.
I 3 akapit postu Perecuted plus millard.

04.06.2015 14:14
odpowiedz
Ryszawy
53
Konsul

Post sprzed roku z Reddita, o ile prawdziwy, zdradza nieco więcej informacji na temat czwórki:

spoiler start

Before you all say: "TROLL!" "LIAR!", etc, you can all can your mouths and ask one of the Bethesda Employees about Me (my username is my name) and they will confirm I worked for Bethesda. I am strictly posting this in "Revenge" for them firing me. Anyways, I worked at Bethesda Game Studios in Maryland up until last month before I was fired for releasing confidential information (but it was an accident!) and so here I am, sitting unemployed with my 2 kids thanks to those fools. So, I wanted to say: I worked on, and played, Fallout 4. Yes, I did. I want to confirm that the recent leaks about Fallout 4 are true. In Fallout 4, you are in Boston, and it takes place in the year 2287, exactly 10 years after Fallout 3. In Fallout 4, mixing things up, we are making the game more "Story Based" and the player character will finally talk, and narrate his storyline. At the beginning of the game, you create your character (You can only be a male in the main story), and afterward, you start the game with a blast. After the blast, you awake to see the building you are standing inside blown apart and your wife, Lydia, dead. Robots and Androids are storming the place, killing and kidnapping the people inside. You, known as "The Officer", must escape and get revenge. LOCATION: Fallout 4 is set in and around Boston and the surrounding countryside. The downtown area is entirely controlled by "The Institute", a group of techies and scholars, as well as researchers, who devote their lives to technology. The countryside area is a "Wasteland" with small towns and settlements, as well as vaults here and there. Logan International Airport is taken over by the Brotherhood of steel, who are there trying to control the technology, and are currently waging a war against the institute, as they both have disagreements as to who should be in control of the technology in the area. Meanwhile, Vault 79, located outside of Boston, is under the control by "The Railroad", a group of people dedicated to helping Androids escape the institute. The map of Fallout 4 is about 3 times the size of Skyrim. The reason for this is to make a much more realistic and interactive world, that players can always find new things, even if they have played it for years after release. FACTIONS: The Railroad returns from Fallout 3, where you only had a small glimpse of it during the "Replicated man" quest. In this game, they are a full faction and are much larger. The Brotherhood Of Steel returns and control Logan Airport. This BOS is not the same as seen in Fallout 3. Instead, a similar BOS to the ones seen in the classic Fallout games as well as Fallout New Vegas make an appearance, only caring about technology, and will obtain it by force if they have to. The Institute returns from Fallout 3, and is headed by a man named Thomas Littleton. They are the primary antagonists of the game, and control most of Boston Downtown. Their patrols in Downtown Boston are the counterpart in this game to the Super Mutants in Downtown DC in Fallout 3. Talon Company also returns, but in a much smaller force. They base operations outside of a bunker located in Downtown Boston. Raiders return too. CREATURES: Super Mutants return, in the same form as the ones from Fallout 3, keeping in line with the "East Coast" mutants. Feral Ghouls return as well. Vicious Dogs return. Feral Cats are new, and exclusively located in one of the vaults. Spore Carriers return from Fallout New Vegas, and are located in sewers. RETURNING CHARACTERS: Madison Li returns from Fallout 3. 10 years prior to Fallout 4, she left D.C after the Loss of James and having thought she lost the lone wanderer as well. Having had enough, she left to Boston, as it is home to one of the biggest Scientific facilities. Madison will once again be voiced by Jennifer Massey. Three Dog returns as well, although he is only heard on the radio, and not seen in person. People believe the radio is not actually live, and that it is simply a looped recording. (Based on the fact that you CAN kill him in Fallout 3.) He is voiced by Erik Todd Dellums. Bryan Wilks returns from Fallout 3. Yes, the little boy you saved from Grayditch. He is now 19 years old and is a mercenary, working with Talon Company. He bases his reason as to working with them on "Once someone saved me, and I wanted to be just like them!" He is voiced by Jerry Jewell. Other Fallout 3 characters return as well, but only through save transfer (Detailed below). PLATFORMS: Fallout 4 will be available for a wide range of platforms after launch. The first version that will be released is being developed for Playstation 4, Xbox One and PC. This version uses a brand new engine built from the ground up to take advantage of the power of next gen systems. Absolutely everything is new, and no assets or scrips are being used from Fallout 3/NV or Skyrim. Fallout 4 will also be available on Playstation 3 and Xbox 360. This version is also being developed by Bethesda Game Studios, but will release a year after the advanced version. This version runs on the Creation Engine, the same engine that powered Skyrim. This is being done so that PS3/360 users can play the game without problem. Everything will be the same in this version as the advanced version, except for the graphics, gameplay and some additional features. Also, Fallout 4 on PS3 and Xbox 360, last I knew, was around 20GB+. This means that it will most definitely require install. Also, players of the PS3/360 version will be pleased to know that Fallout 4 will be able to import your Fallout 3 save, and adapt choices you made from that game for Fallout 4. This means that some additional characters could pop up, depending on if you killed them or not in Fallout 3. Also, some story references from Fallout 3 will be mentioned. Did the BOS save the capitol wasteland? Or did it fall? Did Sarah turn on the purifier and die? Or did the lone wanderer do it? It might get mentioned depending on your choices! DEVELOPERS: Fallout 4 is being developed by Bethesda Game Studios, the same developer behind Fallout 3. GAMEPLAY: Fallout 4 plays similar to Fallout 3 and New Vegas. You can play in Third Person or First Person, or on the PC version, a new "Classic Mode" that will put the game into birds eye view and play similar to the classic Fallout Games. (Although by my experience, it actually looked and played more like the PS2/Xbox Fallout: Brotherhood of steel.) Unlike Fallout 3 and Fallout New Vegas, you can only play as a man. This is due to the storyline requiring it. However, after the main story is over, you can have a gender change. BGS did not rule out Females for possible standalone DLC, however. Additionally, full support for Trophies/Achievements are present on all console versions, and full steamworks support is present for the PC version. PROGRESS: By my estimate, Fallout 4's PS4/XboxOne/PC version is about 40% complete, while the PS3/Xbox360 version is about 15% complete. Both versions are being developed by BGS. RELEASE DATE: BGS has a "Roadmap" already planned out for Fallout 4 and a spinoff. I already was informed about it from the studio when I worked there, and I read it. Basically, the roadmap is this: June 2015 - Fallout 4 reveal at E3, trailer only July 2015 - First gameplay trailers August 2015 - More information October 2015 - PS4/Xbox One/PC release November 2015 - First DLC December 2015 - Second DLC, as well as PS3/360 version release January 2016 - Third DLC March 2016 - Forth DLC April 2016 - Fifth and Final DLC June 2016 - Fallout Spinoff revealed, in development by Behaviour Interactive. October 2016 - Fallout Spinoff released for PS4/Xbox One/PC PROOF: As I said, ask about me, but don't ask about this. If you do, it will 100% be denied. Bethesda will not comment on rumors. PS. I leaked some of the first Fallout 4 info by accident, and it ended up in the hands of Kotaku. Oops.

spoiler stop

W skrócie:

- akcja w Bostonie, 10 lat po wydarzeniach z Fallouta 3
- świat 3 razy większy od tego w Skyrim
- dla Playstation 4, Xbox One and PC nowy engine graficzny napisany od podstaw
- Playstation 3 and Xbox 360 otrzymają też swoją wersję na starszym, Creation Engine (Skyrim)
- rzut z lotu ptaka do wyboru
- główny bohater (tylko mężczyzna) będzie mówił

04.06.2015 14:18
odpowiedz
laki2217
44
Generał

Ja myślę, że gra zostanie wydana na starszą generacje konsol. Jak gra powstawała od 2011 to już raczej wiadomo. Dlatego grafika jest jaka jest. Najbardziej obawiam się tego, że sama rozgrywka będzie mocno zabugowana i ze słabą fizyką świata plus przedstawienie postaci. To już do końca nie te czasy jak na taką firmę. Gdyby to wyglądało chociaż jak skyrim. A tak będę się czuł, że gram w kilkuletnia grę zamiast obecnej. Jak gra będzie bardzo dobrze przestawiała świat to wybaczę grafikę

04.06.2015 14:32
odpowiedz
MaXXii
36
Generał

Jeżeli chodzi o Fallout 4 to chyba możemy być spokojni o fabułę,

Nie wiesz co piszesz, spokojni o fabułę to mogliśmy być w jedynce i dwójce bo tam fabularnie gra była bardzo dobra, do tego wybory moralne+ różne zakończenia ważniejszych questów i ogólne zakończenia gry w latach 90 to była niemała nowość.

Wątek fabularny w F3 był bardzo słaby, w New Vegas było lepiej ale daleko było mu do tego z 1 i 2. JA nie nastawiałbym się że tutaj będzie bardzo dobrze albo nawet dobrze.
Dla mnie liczy się to jaki klimat odda Fallout 4, grafika na samym końcu choć mogli by co nieco poprawić (postaci).

Ja myślę, że gra zostanie wydana na starszą generacje konsol.

Nie powstanie, masz wyraźnie napisane PC,XO i PS4.

Gdyby to wyglądało chociaż jak skyrim

Przecież to F4 już wygląda lepiej niż Skyrim..........

Post sprzed roku z Reddita, o ile prawdziwy, zdradza nieco więcej informacji na temat czwórki:

To tak jakbyś się wzorował informacją z przed ponad roku kiedy to taki Dying Light miał się jeszcze pojawić na PS3 i PS4, albo Hellride czy Mad Max. Finalnie ogłoszono że rezygnują z wersji na X360 i PS3.

Przy Falloucie 4 nie mieli co ogłaszać bo gra jeszcze nie była nawet ogłoszona. Więc olali PS3 i X360 i zapowiedzieli grę na PC i XO oraz PS4.

04.06.2015 14:45
odpowiedz
pabloNR
34
Pretorianin

Jeżeli F4 nie robi Obsidian to ja podziękuję. F3 to dla mnie badziew, a jeżeli 4 robi również Bethesda to szansa na ''powtórkę z rozrywki'' jest spora.

04.06.2015 14:55
odpowiedz
poYarenko
29
Pretorianin

nie chce zaczynać jakiejś gówno burzy, ale po 120 godzinach z W3 to ten trailer F4 nie zrobił na mnie żadnego wrażenia, nawet wydaje mi się trochę biedny. I proszę mnie tu nie oskarżać o bycie fanboyem wiedźmina, grałem w wszystkie fallouty i w nowego tez pewnie będę grać.

04.06.2015 15:06
odpowiedz
Lemur80
44
Fear is the mind killer

@Jiiqur

Myślisz, że nie chciałbym odpisać: "ok, no to koniec tematu, so long"? Jest jednak parę rzeczy które niestety wymagają sprostowania i skomentowania.

Od kiedy osądzanie innych graczy o to, że wyłączyli myślenie i sugerowanie, że są zwyczajnie głupi, jest uznawane za krytykę "spokojną i cywilizowaną"? Czy ja oskarżałem (zanim napisałeś) kogokolwiek, w jakikolwiek sposób?

Jasne, jasne, jako internauta masz do tego prawo (podobnie jak ja). Chodzi o to, że jak krytykujesz innych, to powinieneś mieć świadomość jak to robisz, jakie masz de facto argumenty i czy to co piszesz ma sens. Nie zapominaj, że po drugiej stronie też siedzi sobie koleżka, który czytając mniej lub bardziej osobiste oskarżenia, może Ci tak odwinąć, że się nóżkami zakryjesz (tym bardziej, jeżeli Twoje twierdzenia są obraźliwe, irytujące, nietrafione etc. - niepotrzebne skreślić).

Nie wiem czy zauważyłeś, że moje wypowiedzi (zanim doszło do tej nieszczęsnej pogadanki), były neutralne. Nie atakowałem nikogo, wyrażałem jedynie swoje zdanie w sposób... powiedziałbym zbalansowany, czy zrównoważony. W każdym razie nie atakowałem nikogo in persona. Wręcz podkreślałem, że możemy się nie zgadzać, ale niech ta dyskusja będzie "spokojna i z głową". Do Ciebie najwyraźniej to nie dotarło.

Krytykuj sobie innych ile wlezie, pamiętaj tylko, że jak zaatakujesz kogoś, lub jakąś grupę osobiście, robiąc to w sposób prowokacyjny, hehe krzywdzący i nieprawdziwy, to się to na Tobie prawdopodobnie zemści jeszcze brutalniej. Nie odwracaj więc znowu kota ogonem, bo jest diametralna różnica między krytykowaniem (najlepiej konstruktywnym). czyjejś niechęci wobec pewnych elementów danej gry (a nie całości jak napisałeś), a wyssanym z palca i błędnym, prowokacyjnym oskarżeniem o to lub tamto. Co to za "spokojna i cywylizowana" krytyka, gdy używa się obraźliwych argumentów pozamerytorycznych, tak jak to zrobiłeś wcześniej?

Nie mogłeś zapytać zupełnie zwyczajnie? W stylu: "Słuchajcie, dlaczego uważacie że... / Przecież kolorki można wytłumaczyć.... / Natomiast obecność psa...." Byłaby to zupełnie inna rozmowa, jaki ma sens uciekanie się do formuły: "nie widzisz tego co ja = nie myślisz?"? Dziecinada...

No i już finito, ja się czegoś nauczyłem, Ty może też. Nie chciałbym znowu tracić czasu, więc proszę, nie dawaj mi następnych powodów bym wyjechał z następną toną tekstu.

@Ryszawy

Dzięki za wklejkę! Sporo informacji, ciekaw jestem na ile prawdziwych...

04.06.2015 16:13
odpowiedz
banenan
18
Generał

Wiele osób skupia się na grafice. A to nie ona jest problemem Fallouta 4. Co nim jest? To że robi go bethesda. Gdyby grę robił obsidian wtedy o fabułę, świat, klimat moglibyśmy być spokojni, ale że bethesda uparła się na to że to oni będą robić fallouta 4 to pewnie dostaniemy tak samo niedorobioną pod tymi względami grę co fallout 3. Tak więc nic dobrego z tego nie wyjdzie.

04.06.2015 16:30
odpowiedz
Mastyl
158
Za godzinę pod Jubilatem

Jeżeli bedom działające pojazdy, to grę trzeba po prostu będzie kupić i tyle.

04.06.2015 16:32
odpowiedz
Wolfwood
28
Centurion

@banenan
Zgadzam się w całej rozciągłości. Fallout 3 Bethesdy to gniot o czym wie każdy kto ma choć odrobinę oleju w głowie. Fallout 4, szczególnie po tym trailerze również się na taki zapowiada. Gdyby to Obsidian zabrał się za sequel na pewno byłaby to gra godna uwagi, a tak można się spodziewać Skyrima z bronią palną. Jest to szczególnie przykre ze względu na obecność Tima Caina (czyli ojca Fallouta) w Obsidianie. Zabrakło go w New Vegas, która była całkiem udaną grą, aż strach pomyśleć co byłoby gdyby TC użyczył swój geniusz.

Na całe szczęście mamy Wasteland 2, Underrail i Age of Decadence dzięki czemu fani porządnych RPG-ów nie będą musieli zażywać melisy.
http://store.steampowered.com/app/250520/
http://store.steampowered.com/app/230070/

04.06.2015 16:34
odpowiedz
Wolfwood
28
Centurion

Swoją drogą "in game footage" pokazany w traileru Fallouta 4 wypada wyjątkowo blado w starciu z jego odpowiednikiem z Bard's Tale IV. A trzeba pamiętać, że inXile dysponuje budżetem kilkadziesiąt razy mniejszym (sic!): https://youtu.be/fVB6dSckvJI

04.06.2015 16:35
odpowiedz
Drackula
166
Bloody Rider

Fallout'a 3ke ukonczylem kilka razy, Fallout'a NV pomimo kiluset godzin na liczniku ani razu :p.

Teraz spac nie bede mogl, jakis internetowy noname o ksywce Wolfwood zaliczyl mnie do nieporzadnych fanow RPG :o

Super ze robia ambitne gry, ale to sa gry w ktore pewnie nigdy nie zagram skoro prawie po 2 latach nadal sa w Early access :p

04.06.2015 20:24
odpowiedz
Jiiqur
10
Legionista

@Lemur80

No i miałem rację. :)

04.06.2015 23:49
odpowiedz
Marcus64
35
Pretorianin

Fallouta 1 skończyłem ze 3 razy
Fallouta 2 skończyłem chyba 5 razy
Fallouta 3 tylko jeden jedyny raz i więcej nigdy w życiu do niej nie wrócę.
Fallouta: New Vegas skończyłem 1 raz i mam lepsze wspomnienia niż po felernej trójce

O Falloucie 4 tak naprawdę sam nie wiem co ma myśleć po tym zwiastunie, który niefortunnie jest po prostu nijaki. Jedno jest pewne że zwiastun nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Czekam na gameplay i na nowości jakie wniesie F4.

05.06.2015 09:08
odpowiedz
modoc
27
Chorąży

To ile razy przechodził nie ma znaczenia. Liczy się tylko fanatyzm do tej wersji świata przedstawionej w 1 i 2. Ja 1 i 2 FT i 3 i NV znam na pamięć. Ile czasu poświęciłem nie pamiętam. Dla mnie najważniejsze na czym powinna się beth skupić to biblia fallouta i wg. niej tworzyć dalej. Bez udziwnień i dodatków. Kanon fallouta jest jeden i nie ma od niego odstępstw. I na tym beth się przejedzie jeśli za bardzo się rozpędziła. To nie Borderlands i RAGE. Nie ta kategoria rozpasania tamto to czysta rozwałka i sugerowanie się tymi tytułami jak dla mnie jest błędem. Beth jednak chce trafić do gimbazy i jak największej grupy odbiorców. Co do grafiki za cukierkowa, niezależnie od tytułów wymienionych wyżej to Fallout i powinien być szary bury i ponury tu nie ma żadnych półśrodków kolory do tej gry zupełnie nie pasują. Może i chcą odświeżyć serię, dać nowe spojrzenie i nową jakość. Jednak obawiam się, że w tym wypadku z fallouta pozostanie tylko tytuł i uniwersum a gra to będzie już zupełnie inną parą kaloszy która nie nic w sobie z samej esencji tego świata postapo gdzie wszystkie nadzieje zostały stracone. Z 1 i 2 bardzo wyraźnie wynikało, że świat jest w tragicznym stanie populacja prawie zerowa, a teraz z trailera 4 nagle się okazuje, że są olbrzymie miasta, latające łodzie i co jeszcze, pies już jest i zaraz małpy się znajdą. A jak twórcom nie brakuje to się okaże, że Polscy posłowie się uratowali. I jak dla mnie to już całkowitym spaleniem wszystkich mostów za starym światem fallouta. Założę się że będzie to zupełnie nowa jakość nie powiązana z falloutem zbytnio. Mam tylko nadzieję, że się mylę. Na święty granat ręczny.

05.06.2015 10:50
odpowiedz
drunkparis
14
Legionista

Za mało narzekacie na temat grafiki, fabuły, animacji. Przecież te trailer już TYLE pokazał, że hety powinny być jeszcze większe niż do tej pory. Co za chory kraj co nie zrobisz to i tak będzie źle.

05.06.2015 11:12
odpowiedz
Wonder_Boy
30
Konsul

https://www.reddit.com/r/Fallout/comments/28v2dn/i_played_fallout_4/?sort=new

11 miesięcy temu, ponoć były pracownik Bethesdy w akcie zemsty podał wiele informacji o F4. Póki co wszystko się sprawdza.
Premiera niby w październiku. Engine na PS4, XO i PC jest nowy. Wersja na PS3, X360 również ma się pojawić , ale w grudniu i na starym enginie Skyrima. Z ciekawostek, tylko na PC ma się pojawić rzut izometryczny rodem z F1, F2, chociaz bardziej przypomina Fallout: Brotherhood of steel.

05.06.2015 14:00
odpowiedz
isandri
3
Junior

@laki2217, widać że nie jesteś fanem serii jeżeli obchodzi Cię tu tylko grafika.
Na grę czekam z utęsknieniem, świetnie że ma być wydane jeszcze w 2015 roku!
mam tylko nadzieję, że moj komputer pociągnie, może i być na minimalnych detalach ;)

05.06.2015 14:19
odpowiedz
kqr
9
Legionista

@Wonder_Boy
Nowy engine, no assets, scripts form F3, Skyrim (może nowe będą mniej powtażalne;) ), 3x Skyrim, Classic Mode, będzie spinoff. Te newsy mnie ucieszyly, tylko co tutaj robią "Behaviour Interactive" jako producenci spinoffa - to nie oni zrobili tragiczny port Shadow of Mordor na PS3/X360??? Dla Beh robili ostatnio port Wolfensteina na PS3/X360. Gdzie Obsidian!?

PS. Bethesda widocznie nie boi się o produkt skoro wystawia jednego ze swoich 2 flagowych cRPG 5 miesięcy po Wiedzminie 3.
Szkoda, że nie ma przecieków o nowym TES... myślę, że już pracują nad nim 2 lata.

06.06.2015 10:34
odpowiedz
Adams9422
37
Pretorianin

Powiem tak w dupie mam grafike,ale jest sprawa która może być również przykra ponieważ jak wiemy mody duzo potrafią zrobić z TES:V jeśli chodzi o grafike,i tak będzie z F4 ale jak pamiętamy kiedyś na steam chciano sprzedawać mody i teraz na E3 mogą ogłosić nowy pomysł na sprzedawanie modów do gier pc i to mnie martwi nie grafika

06.06.2015 22:27
odpowiedz
yeeehaaaw
7
Konsul

Oby byl lepszy od New Vegas ;)

07.06.2015 18:06
odpowiedz
kqr
9
Legionista

... bedzie :)

07.06.2015 18:24
odpowiedz
Marcus64
35
Pretorianin

Tego nie wiemy czy będzie czy nie będzie, już tym bardziej po jednej zapowiedzi nie da się tego przewidzieć, wręcz przeciwnie jest więcej obaw niż jakiś nadziei.

Jak dadzą nam obszerne info na temat fabuły, w jakich czasach dziać się będzie akcja itp: to wtedy będzie można wszystko zweryfikować.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze