Wiadomość gry na świecie 6 grudnia 2014, 10:31

autor: Góral

Metal Gear Solid Online zapowiedziane; obejrzyj fragment rozgrywki

Studio Kojima Productions oficjalnie ujawniło Metal Gear Solid Online, czyli moduł wieloosobowy gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Twórcy zaprezentowali kilkuminutowy fragment rozgrywki, pokazujący personalizację postaci, współpracę pomiędzy graczami i nie tylko.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Metal Gear Online - trailer

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Metal Gear Online - trailer [4:01]

Metal Gear Solid Online w skrócie:
  • Wieloosobowy moduł gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • Pozwoli na wcielenie się zarówno w znane postacie, jaki zwykłych żołnierzy, których będzie można personalizować
  • Podczas zabawy wykorzystamy gadżety znane z singla, a rozgrywka opierać ma się na współpracy pomiędzy graczami

Znany wszystkim fanom serii Metal Gear Hideo Kojima ujawnił oficjalnie podczas gali The Game Awards moduł Metal Gear Solid Online, który znajdziemy w grze Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Nie znamy wszystkich szczegółów na temat multiplayera, ale z powyższego zwiastuna wynika, że nie zabraknie opcji pozwalających dostosowywać postaci, będzie można również wcielić się w znanych bohaterów, w tym także w Snake’a itd. W kwestii samej rozgrywki ukazano m.in. możliwości teleportowania się w inne miejsce czy też przejęcia i kontrolowania mecha wrogów. Całość opierać ma się na współpracy pomiędzy graczami i, co by nie mówić, wygląda całkiem przyzwoicie, jednak na dalsze konkrety musimy jeszcze poczekać. Przy okazji studio Kojima Productions opublikowało kilka screenów uzupełniających powyższy gameplay. Zobaczycie je w dalszej części niniejszej informacji.

Przypominam, że Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach osobistych w przyszłym roku, przy czym nie znamy jeszcze konkretnego terminu.

Metal Gear Solid Online zapowiedziane; obejrzyj fragment rozgrywki - ilustracja #1

Fani serii Metal Gear, którzy nie mogą doczekać się debiutu Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, mogą od kilku miesięcy kupić Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, czyli prolog pełnoprawnej „piątki”, pozwalający zapoznać się z nową formą rozgrywki (otwarta lokacja) oraz technologią Fox Engine. Tytuł ukazał się w marcu na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360, a 18 grudnia zadebiutuje także na komputerach PC.

Nowe wydanie zaoferuje kilka usprawnień graficznych, co zobrazowano jakiś czas temu na interaktywnych screenach. Przypominam również, że do zabawy w zalecanej konfiguracji sprzętowej potrzeba będzie komputera z procesorem Core i5 Sandy Bridge 2.7 GHz, 8 GB RAM-u i kartą graficzną GeForce GTX 760. Szczegółowe wymagania znajdziecie w tym miejscu.

Metal Gear Solid Online opierać ma się na współpracy. - Metal Gear Solid Online zapowiedziane; obejrzyj fragment rozgrywki - wiadomość - 2014-12-06
Metal Gear Solid Online opierać ma się na współpracy.
W Metal Gear Solid Online wykorzystamy znane z singla gadżety. - Metal Gear Solid Online zapowiedziane; obejrzyj fragment rozgrywki - wiadomość - 2014-12-06
W Metal Gear Solid Online wykorzystamy znane z singla gadżety.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.12.2014 12:09
jargilo
18
Legionista

Nawet fajnie to wygląda. Nie będzie to Spies vs Mercs, ale może będzie się dało trochę poskradać.

06.12.2014 15:06
odpowiedz
PortalGta
52
Generał

Poczucie humoru Kojimy nie zawoidzi :D

06.12.2014 16:17
odpowiedz
Nerka
76
Generał

Ten pluszowy piesek wymiata :D Wygląda to troszkę jak Merc vs Ops z SplinterCella'a

08.12.2014 03:29
odpowiedz
yadin
88
Senator

MGS V to dla mnie tylko single player. Jeśli to będzie rewelacyjny, żadne teams-shots mnie nie interesują. Jeszcze dwa i pół miesiąca.

01.02.2015 18:36
odpowiedz
yadin
88
Senator

I z GOL jakiś czas temu zniknęła informacja, że gra ma się ukazać w połowie lutego.