Wiadomość gry w Polsce 13 października 2012, 14:51

autor: Olek

Symulator Farmy 2013 - Techland kusi wirtualnych traktorzystów

Lepszej jakości oprawa graficzna, bardziej realistyczna fizyka jazdy i nowe rodzaje upraw - takie atrakcje oferować ma Symulator Farmy 2013. Najnowsza odsłona cyklu Agrar Simulator trafi do polskich sklepów w połowie listopada. Firma Techland planuje wypuszczenie gry w trzech edycjach – standardowej, złotej oraz kolekcjonerskiej.

Symulator Farmy 2013 - Techland kusi wirtualnych traktorzystów - ilustracja #1
Nadjeżdża Symulator Farmy 2013.
Symulator Farmy 2013
  1. producent: ActaLogic
  2. wydawca: UIG Entertainment
  3. gatunek: symulatory (rolnicze)
  4. polska premiera: 15 listopada 2012 r.
  5. platforma sprzętowa: PC

Co prawda żniwa już za nami, ale tej jesieni szykuje się prawdziwe starcie z użyciem traktorów, kombajnów i snopowiązałek. Niespełna trzy tygodnie po polskiej premierze gry Farming Simulator 2013 na sklepowe półki trafi konkurencyjny produkt – Symulator Farmy 2013 (Agrar Simulator 2013). Miłośnicy rolniczych symulacji nie powinni więc narzekać na brak ciekawych propozycji.

Seria Agrar Simulator (Agricultural Simulator) nigdy nie cieszyła się takim uznaniem jak Landwirtschafts Simulator (Farming Simulator), ale deweloperzy ze słoweńskiego studia ActaLogic przekonują, że już niebawem to się zmieni. Najnowsza gra z tego cyklu doczeka się bowiem zdecydowanie lepszej oprawy graficznej, wiernie odwzorowanych modeli maszyn takich producentów jak Massey Ferguson, Fendt i Horsch oraz całej masy usprawnień w rozgrywce.

Symulator Farmy 2013 - Techland kusi wirtualnych traktorzystów - ilustracja #2

„Największym zaskoczeniem dla fanów będzie nowa oprawa graficzna oraz prawdziwa fizyka ziemi. Po pierwsze, dzięki współpracy z firmami produkującymi maszyny rolne, modele maszyn zostały odtworzone z niesamowitą dokładnością. Po drugie w poprzednich częściach, zmiany gleby były oddawane tylko i wyłącznie w formie graficznej, zmieniały się tekstury. Teraz gracze będą musieli uważać na wybrzuszenia, muldy etc. Będą one maiły realny wpływ na prowadzenie pojazdów. Zespół z ActaLogic postarał się, aby odczucia z bycia farmerem i sterowania pojazdami były jeszcze bardziej autentyczne, niż do tej pory” – przekonuje Tomasz Gawlikowski, z firmy Techland.

Licząc na duże zainteresowanie Symulatorem Farmy 2013 wśród miłośników wirtualnego rolnictwa firma Techland planuje wypuszczenie gry w trzech edycjach. Standardowa kosztować będzie 59,90 zł. Za Złotą, wzbogaconą m.in. o historyczne modele maszyn, graczom przyjdzie zapłacić 79,90 zł. Natomiast cena i zawartość Edycji Kolekcjonerskiej ujawnione zostaną niebawem.

Zamieszanie z nazewnictwem

Symulator Farmy 2013 - Techland kusi wirtualnych traktorzystów - ilustracja #3Niejeden gracz może poczuć się skołowany tytułami kolejnych rolniczych symulacji dostępnych na polskim rynku. Dlaczego Symulator Farmy 2013 nie ma nic wspólnego z Symulatorem Farmy 2011 i Symulatorem Farmy 2009? W rzeczywistości są to gry z dwóch różnych serii – Agrar Simulator i Landwirtschafts Simulator (Farming Simulator), rozwijanych odpowiednio przez studia ActaLogic i GIANTS Software.

Nazwę Symulator Farmy wprowadziła firma Techland wydając na naszym runku gry Landwirtschafts Simulator 2009 i Landwirtschafts Simulator 2011. Z czasem cykl ten trafił do oferty konkurencyjnego dystrybutora - CD Projektu. Techland zachował jednak prawa do marki Symulator Farmy, pod którą obecnie wydawane są gry z serii Agrar Simulator. Tymczasem marka Landwirtschafts Simulator ukazuje się w Polsce jako Farming Simulator.

  1. Strona internetowa firmy Techland
Symulator Farmy 2013

Symulator Farmy 2013

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.10.2012 16:44
komenty
63
Senator

I na co się tutaj zdecydować? To jak z PESem i Fifą, jak z Battlefieldem i Call of Duty, człowiek się przecież nie rozdwoi!

13.10.2012 16:57
odpowiedz
kong123
104
Grzesław

Ostatnia część Agrar Simulator była bardzo słaba i nie mogła nawet konkurować z Symulatorem Farmy 2011. Podejrzewam, że teraz będzie podobnie aczkolwiek z ostatecznym werdyktem poczekam do premiery - póki co stawiam bez wahania na Farming Simulator 2013, gdzie względem poprzednich części szykuje się wiele zmian.

13.10.2012 18:16
odpowiedz
Cziczaki
107
Renifer

Ja tam wybieram Landwirs... jakoś tam 2013, dlaczego? Lepsza optymalizacja silnika, może i słabsza grafika, ale jednak Landwir... Landwisch... no tamto ma lepiej zrobiony silnik.

13.10.2012 19:33
odpowiedz
Herr Doktor
31
Pretorianin

Do przedmówców - widzę że lubicie symulatory farmy. Tak z ciekawości spytam - co robicie zawodowo/w jakiej wielkości mieście (lub wiosce) mieszkacie?.
No offence - po prostu jestem tego szczerze ciekawy - nigdy nie mogłem zrozumieć popularności (umiarkowanej ale jednak) tego typu symulatorów. Ludzie pracujący "na roli" chyba mają tego tak serdecznie dość, że po pracy pewnie ostatnią rzeczą jaką chcieliby robić, to bawić się w symulator farmy (to chyba trochę jak przyjść z pracy i od razu odpalić symulator biura czy warszawskich korków, ale bez bonusów typu mordowanie szczerze niecierpianych współpracowników czy jazda po zakorkowanej ulicy walcem drogowym/czołgiem (po dachach samochodów ;)
Z kolei nie znam żadnego typowego "mieszczucha", którego nakręcałoby bawienie się w farmę (społecznościowe casuale typu facebookowe Farmwille z oczywistych względów pomijam - to nie jest symulator tylko udawanie że się pracuje przez 8h).
To jak to jest z prawdziwymi symulatorami farmy - kto w to się bawi?

13.10.2012 20:42
odpowiedz
Mellygion
77
Generał

Robi się z tego prawdziwe Grand Theft Tractor :D

13.10.2012 21:49
odpowiedz
amigo2000
117
Generał

Mellygion -> Rozwaliłeś mnie, ha ha ha ! :D

13.10.2012 23:38
odpowiedz
Kiat
1
Junior

Herr Doktor ->> Wiec popularność ls nie jest umiarkowana zacznijmy od tego gra w nią mnóstwo osób i opisałeś przykłady które faktycznie nie graja w ta grę jeżeli ktoś jest rolnikiem ma przynajmniej 20 kilka lat to nie będzie grał w żadne gry no chyba ze ma bardzo mało atrakcji itp.? Gra jest dla osób w przedziale 10-20 lat i kogo byś się nie spytał z tego przedziału wiekowego o ls będzie wiedział co to o czym itp. pytanie było kto się w to bawi , rolnicy maja dzieci którzy pomagają przyglądają i potem chcą take same rzeczy robić , dzieci ze wsi widząc na co-dzień maszyny tez chcą pograć naśladować sąsiada czy wujka , z miasta natomiast chcą poczuć klimat wsi. . Poza tym ls to jedna z nielicznych gier do której można tworzyć samemu modyfikacje nie jest to łatwe ale na pewno łatwiejsze niż w innych grach. To sprawia ze gra jest tak popularna.Najwięcej użytkowników jest na forach o ls tam się chwalą modelami, modami fotkami z gry i podobnymi rzeczami wbij sobie w Google ls i zobacz ile stron jest polskich o ls - (kilkaset) i ile użytkowników maja te największe (setki tysięcy) Tyle młodych polaków i ty pytasz kto się w to bawi ?

15.10.2012 16:05
odpowiedz
przezroczysty
12
Legionista

myślałem że przy okazji Agrara Legendarne maszyny techland oszukiwał klientów, ale to już jest masakra! Przecież wiadomo że przeciętny, niedzielny gracz nie zna się na tym co to jest agrar a co to jest ls - będzie patrzył na tytuł na okładce. Osoby które będą chciały kupić ls'a będą myślały że to jest to. A ci którzy będą chcieli agrara nawet nie zwrócą uwagi na ten tytuł. Czy nikt na golu nie widzi że chodzi tylko o to żeby zmylić klientów i nabić sobie kieszeń na tych którzy się pomylą? jest to celowe i przemyślane działanie - próba wciśnięcia nam gorszej gry pod marką lepszej (sorry na razie nie wierze w żadne obietnice twórców agrara, do ls'a jest już pełno zwiastunów, widać jak gra wygląda, a do nowego agrara raptem jakieś 3 pseudo screeny i masa obietnic)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze