Wiadomość gry na świecie 16 czerwca 2010, 09:21

autor: Sarge

Nintendo zapowiada Metal Gear Solid 3D: Snake Eater

Nintendo zaskoczyło wszystkich na swojej wczorajszej konferencji zapowiadając nową część serii Metal Gear Solid na nadchodzącą konsolę Nintendo 3DS. Tuż po zakończeniu prezentacji okazało się, że będzie to Metal Gear Solid 3D: Snake Eater - prawdopodobnie remake oryginału znanego posiadaczom PlayStation 2.

Nintendo zaskoczyło wszystkich na swojej wczorajszej konferencji zapowiadając nową część serii Metal Gear Solid na nadchodzącą konsolę Nintendo 3DS. Tuż po zakończeniu prezentacji okazało się, że będzie to Metal Gear Solid 3D: Snake Eater - prawdopodobnie remake oryginału znanego posiadaczom PlayStation 2.

Szczegółów jeszcze nie znamy, ale tytuł i udostępnione screeny zdają się potwierdzać, że będziemy mieli do czynienia z odświeżeniem Metal Gear Solid 3: Snake Eater wydanym ponad pięć lat temu. Tym razem w jedną z najlepszych produkcji z konsoli Sony będzie można zagrać w każdym miejscu, w dodatku podziwiając jednocześnie efekty 3D. Nie wiemy niestety nic na temat choćby przybliżonej premiery.

Nintendo zapowiada Metal Gear Solid 3D: Snake Eater - ilustracja #1

Informacja ta jest o tyle zaskakująca, że dotychczas seria Hideo Kojimy omijała z reguły szerokim łukiem handheldy od Nintendo. Poza epizodem na GameBoyu Color fani przenośnych sprzętów japońskiej firmy nie mieli szansy poznać historii Snake’a w żadnej formie. Jak stwierdził jednak sam Kojima, ujrzenie w akcji efektu 3D na kieszonsolce sprawiło, że musiał on spróbować przenieść swoją flagową serię właśnie na Nintendo 3DS.

Nad grą pracuje studio Kojima Productions, a wydawcą jest oczywiście Konami. Do czasu oficjalnych informacji tak naprawdę ciężko precyzyjnie stwierdzić, czym ten tytuł będzie. Choć wszystko wskazuje na remake, to niektóre udostępnione screeny prezentują nieznane wcześniej ujęcia – czyżby więc fabuła miałaby być rozszerzona o nowe wydarzenia? Na pewno pojawi się The Boss – mentorka głównego bohatera, z którą związanych było sporo zdarzeń w pierwowzorze.

Zaskakujący może być poziom oprawy graficznej – widać, że 3DS będzie dużo potężniejszy od swojego poprzednika, bo gra prezentuje się bardzo podobnie do oryginału. Wygląda zatem na to, że konsolka podejmie walkę z PSP także na polu graficznym, a efekty 3D przez nią generowane tylko pomogą jej w tym pojedynku. Poniżej możecie obejrzeć pierwsze udostępnione screeny.

Nintendo zapowiada Metal Gear Solid 3D: Snake Eater - ilustracja #2

 

Nintendo zapowiada Metal Gear Solid 3D: Snake Eater - ilustracja #3

 

Nintendo zapowiada Metal Gear Solid 3D: Snake Eater - ilustracja #4

 

Nintendo zapowiada Metal Gear Solid 3D: Snake Eater - ilustracja #5

 

Nintendo zapowiada Metal Gear Solid 3D: Snake Eater - ilustracja #6

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
16.06.2010 10:52
FEMALE.BODY.iNSPECTOR
52
Konsul

Z tego co wcześniej można było przeczytać w różnych doniesieniach N3DS jest jakoby napędzany NVIDIĄ TEGRA 2, a to naprawdę mocna jednostka obliczeniowa. Tak czy siak Sony ma poważny powód do zmartwienia, a zaklinanie losu że PSP jest super tu nie pomoże.

16.06.2010 11:59
odpowiedz
Qwik15
21
Pretorianin

Jeśli Sony nie wyda jak najszybciej PSP 2 to PSP wyginie zniknie z rynku.

16.06.2010 12:42
odpowiedz
flagg
48
Pretorianin

no screeny wyglądają ładniusio, widać już na nich parę ciekawych efektów graficznych (min. bump-map) i jeśli na dodatek to będzie 3D, to rzeczywiście Nintendo się popisało możliwościami technicznymi przy budowie konsolki. Czekam z niecierpliwością, dla mnie Snake Eater wystarczy.

16.06.2010 16:27
odpowiedz
Drau
82
Legend

Odgrzewanie kotletow.. ~~

16.06.2010 23:39
odpowiedz
TRX
114
Forumowy Cień

"Jak stwierdził Kojima, ujrzenie w akcji efektu 3D na kieszonsolce sprawiło, że musiał on spróbować przenieść swoją flagową serię na Nintendo 3DS."

A nie prościej byłoby napisać, że Nintendo sypnęło kaską? ;)

16.06.2010 23:43
odpowiedz
dave_mgs
85
Senator

W sumie lepszej reklamy na początek nintendo nie mogło sobie zrobić, niż wrzucić tam TAKIE dzieło. Pomysłu gratulujemy. Ja tak czy siak marzę o "pełnoprawnym" Peace Walkerze na PS3.

17.06.2010 17:42
odpowiedz
BigBoss86
27
Pretorianin

Nie bardzo widzę co ta gra ma miec do Snake Eatera, nie było tego kombinezonu w MGS3, twarz Snake'a też była inna. Bardziej mi to wygląda na Snake w wersji Peace Walker. Dziwna zmiana, to chronolicznie dwie zupełnie różne gry.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze