Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2005, 07:23

Michael Clarke Duncan i Rachel Griffiths użyczą głosu bohaterom The Suffering: Ties that Bind

W drugiej odsłonie gry The Suffering zatytułowanej Ties that Bind, pojawią się dwie gwiazdy rodem z Hollywood – ogłosił wczoraj koncern Midway. W rolę arcyłotra Blackmore’a wcieli się Michael Clarke Duncan, natomiast głosu Jordan użyczy Rachel Griffiths.

W drugiej odsłonie gry The Suffering zatytułowanej Ties that Bind, pojawią się dwie gwiazdy rodem z Hollywood – ogłosił wczoraj koncern Midway. W rolę arcyłotra Blackmore’a wcieli się Michael Clarke Duncan, natomiast głosu Jordan użyczy Rachel Griffiths.

Michael Clarke Duncan i Rachel Griffiths użyczą głosu bohaterom The Suffering: Ties that Bind - ilustracja #1

Czarnoskóry Michael Clarke Duncan (na zdjęciu powyżej) to postać doskonale znana zarówno entuzjastom kina, jak i elektronicznej rozrywki. Aktor ten pojawił się m.in. w następujących produkcjach filmowych: Zielona Mila (nominacja do Oskara), Armageddon, Daredevil oraz ostatnio w Sin City i Wyspie. Jeśli chodzi o gry video, Duncan uczestniczył w Panic in the Park (m.in. u boku Eriki Eleniak), Soldier of Fortune oraz w Forgotten Realms: Demon Stone. O wiele skromniejszym dorobkiem może się natomiast pochwalić Rachel Griffiths (na zdjęciu poniżej), która wystąpiła m.in. w Blow, a także w serialu Six Feet Under. Aktorka nie ma do tej pory na koncie żadnego udziału w produkcji gier video.

Michael Clarke Duncan i Rachel Griffiths użyczą głosu bohaterom The Suffering: Ties that Bind - ilustracja #2

Zarówno Duncan, jak i Griffiths nie są jedynymi postaciami z Hollywood, mającymi związek z tym tytułem. Wszystkie projekty kreatur, jakie spotkamy w The Suffering: Ties that Bind przygotował Stan Winston – człowiek, który ma na swoim koncie współpracę przy filmach Batman Returns, Terminator 2: Judgement Day, Aliens i wielu innych...

The Suffering: Ties that Bind to kontynuacja wydanego w 2004 roku wyjątkowo krwawego survival-horroru, który pod wieloma względami przypominał takie produkcje jak From Dusk Till Dawn czy Manhunt. Tytuł ten cieszył się sporą popularnością wśród graczy. Podobnie jak w pierwowzorze, oprócz wersji PC programiści pracują również nad przesieniem gry na konsole - PS2 oraz Xboxa.

Michael Clarke Duncan i Rachel Griffiths użyczą głosu bohaterom The Suffering: Ties that Bind - ilustracja #3

Fabuła Ties That Bind bezpośrednio powiązana jest z wątkiem z pierwszej części gry. Głównym bohaterem drugiego The Suffering ponownie jest niejaki Torque. W poprzedniej części trafił on do zakładu penitencjarnego Abbott w celu wykonania na nim wyroku śmierci za rzekome wymordowanie swoich najbliższych (żony i dzieci). Do egzekucji jednak nie doszło, w niewyjaśnionych okolicznościach całe więzienie zostało bowiem zasiedlone przez hordy przerażających potworów. Głównemu bohaterowi udało się zbiec z obiektu, okazuje się jednak, iż więzienie Abbott nie było jedynym miejscem, do którego trafiły monstra. Torque spotka na swojej drodze wiele różnych rodzajów kreatur. Istotną rolę w trakcie zabawy odgrywa postać żony głównego bohatera. Torque wpada też na wiele innych osób, jak chociażby panią doktor prowadzącą badania nad krwiożerczymi monstrami. Posiadaczy pierwszej części The Suffering zainteresuje zapewne możliwość przeniesienia posiadanych save'ów. W zależności od zdobytego wcześniej zakończenia zabawa rozpocznie się w nieco inny sposób.

Więcej informacji na temat The Suffering: Ties that Bind jak zwykle znajdziesz na łamach naszej Encyklopedii Gier.

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej