Wiadomość pogłoski 16 maja 2017, 11:00

autor: Entelarmer

Assassin's Creed: Origins - kolejne plotki o nowej odsłonie cyklu

W sieci pojawiły się kolejne pogłoski na temat Assassin's Creed: Origins. Najnowsza odsłona skrytobójczego cyklu ma zadebiutować w tym roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, a twórcy dokładają starań, by wydać dopracowaną i nieco zmodyfikowaną produkcję.

Od początku 2016 roku w sieci pojawiają się pogłoski na temat nowej odsłony serii Assassin’s Creed, w ostatnim czasie niecieszącej się przesadnym uznaniem (głównie za sprawą niezłego, ale mocno niedopracowanego Unity). Pierwsze przecieki zdawały się wskazywać, że projekt o kryptonimie „Empire” – rzekomo przemianowany już na Assassin’s Creed: Origins – wprowadzi zmiany do skostniałego schematu cyklu, na co wskazywały niedawne doniesienia (wspomniano m.in. o bardziej nieliniowej fabule). Nieco wcześniej otrzymaliśmy potwierdzenie, że firma Ubisoft rzeczywiście pracuje nad tym projektem, jak również dwa screeny z gry. Najnowsze pogłoski na jej temat pochodzą z forum 4chan, na którym użytkownik podający się za jednego z twórców podzielił się kolejnymi szczegółami. Tradycyjnie przypominamy, by wszelkie tego typu doniesienia traktować nieufnie do czasu uzyskania oficjalnych informacji od producenta lub wydawcy.

Przyzwoita rozgrywka w ostatnich odsłonach Assassin’s Creed pozostawała w cieniu niedoróbek technicznych. - Assassin's Creed: Origins - kolejne plotki o nowej odsłonie cyklu - wiadomość - 2017-05-17
Przyzwoita rozgrywka w ostatnich odsłonach Assassin’s Creed pozostawała w cieniu niedoróbek technicznych.

Egipt i nie tylko, czyli co nieco o świecie gry

Poprzednie przecieki informowały o osadzeniu akcji Origins w starożytnym Egipcie oraz o niedoszłym uwzględnieniu Grecji oraz Rzymu. Według najnowszych informacji pierwszy z dwóch pozostałych regionów znajdzie się w drugiej odsłonie planowanej trylogii, której bohaterem będzie Izraelita, zdradzający podobieństwo do Altaira z pierwszego Assassin’s Creed. Nie będzie on znany z imienia, ale z czasem postacie niezależne zaczną nazywać go Shedem, od egipskiego bóstwa wyzwolenia, bowiem wyswobadzanie jego współziomków będzie istotnym wątkiem fabularnym. Co się tyczy czasu i miejsca akcji, informator nie ma pewności, aczkolwiek ostatnie plany wspominały o osadzeniu Empire między 1200 a 1400 rokiem p.n.e. Może to nieco dziwić w kontekście planowanej wycieczki serii do Grecji, kojarzonej raczej z późniejszych okresów (tj. lat 800-30 p.n.e.) niż z epoki mykeńskiej. Przy okazji – jeśli liczycie na kolejne AC w klimatach feudalnej Japonii albo dowolnej wojny światowej, czeka was rozczarowanie. Informator jednoznacznie stwierdził, że kierownictwo Ubisoftu jest przeciwne wydaniu tego typu odsłon, jako że ich zdaniem nie mają szansy odnieść sukcesu.

Istotną częścią nowego Assassin’s Creed mają być wydarzenia rozgrywające się w czasach współczesnych, w których pokierujemy nowym bohaterem. Na razie wiemy jedynie, że jest on wyszkolonym asasynem mieszanej rasy, wspieranym przez nowych towarzyszy. Nie oznacza to, że zabraknie starych znajomych – w trakcie gry spotkamy Rebeccę, Shauna i Williama (ten ostatni zleci nam główną misję). Co ważne, współczesność nie będzie jedynie przerywnikiem między kolejnymi wycieczkami do przeszłości – twórcy powrócą do rozwiązania z trójki, co przełoży się na częstsze interakcje z postaciami oraz większy rozmiar lokacji. Jednym z celów tego zabiegu będzie pokazanie, jak wielki wpływ na teraźniejszość mają zarówno templariusze, jak i bractwo asasynów. Na marginesie – będziemy korzystać z nowej wersji Animusa (oznaczonej numerem 5.0), który będzie w stanie przetłumaczyć każdą wypowiedź. Innymi słowy, wszystkie postacie będą mówić po angielsku. Natomiast nie uświadczymy żadnego poruszania się zgodnie z ruchami przodka, jak miało to miejsce w ekranizacji serii.

Nowy Animus nie będzie przypominał swojego filmowego odpowiednika. - Assassin's Creed: Origins - kolejne plotki o nowej odsłonie cyklu - wiadomość - 2017-05-17
Nowy Animus nie będzie przypominał swojego filmowego odpowiednika.

Zmiany, zmiany, zmiany

Problemy techniczne towarzyszące premierze Unity odbiły się głośnym echem w branży i najwyraźniej nie pozostały bez wpływu na twórców. Według informatora zespół bardzo źle przyjął lincz ze strony graczy i jest zdeterminowany, by nie dopuścić do takiej sytuacji w Origins. O prawdziwości tych niby-zapewnień przekonamy się dopiero po premierze (zaplanowanej na ten rok), ale wiemy już co nieco na temat zmian w rozgrywce. Walka ma być znacznie ciekawsza niż dotychczas – wrogowie otrzymają bardziej zróżnicowane zestawy ataków i będą starać się zajść nas z boku. Starcia mają przypominać te znane z trzeciego Wiedźmina, aczkolwiek całość ma być nieco łatwiejsza do opanowania. Twórcy zadbają też o poprawienie mechaniki ukrywania się, ze szczególnym naciskiem na chowanie się w tłumie lub w grupie niewolników, ale też w budynkach, krzakach czy – jakżeby inaczej – stogach siana. Z kolei technika swobodnego biegu pozostanie niemal niezmieniona, choć możemy liczyć na nieco bardziej płynne animacje.

Walka to jeden z kilku elementów, które zostaną poprawione w Origins. - Assassin's Creed: Origins - kolejne plotki o nowej odsłonie cyklu - wiadomość - 2017-05-17
Walka to jeden z kilku elementów, które zostaną poprawione w Origins.

W grze najpewniej zabraknie jednego z charakterystycznych elementów gier Ubisoftu, jakim są wieże pozwalające na znalezienie interesujących miejsc i aktywności. Zamiast nich gracze otrzymają możliwość wysłania na zwiady orła o ograniczonym zasięgu, zapewne działającego na podobnej zasadzie jak sowa w Far Cry Primal czy dron w Watch Dogs 2. Pewną nowinką jest powrót żeglugi, choć w nieco odmiennej formie niż w Assasssin’s Creed IV: Black Flag. Nie otrzymamy wielkiego okrętu z własną załogą – zamiast tego będziemy przemierzać akweny w łódce (znów – podobne do ostatniego Wiedźmina¸ tyle że z nieco bogatszymi opcjami dostosowania jej). Co oczywiste, nie ma mowy o bitwach morskich, choć informator zapewnia, że warto będzie zrezygnować z mechaniki szybkiej podróży na rzecz rejsu, by móc cieszyć się przepięknym otoczeniem.

Osobną sprawą jest tryb dla wielu graczy, którego – w największym skrócie – po prostu nie będzie. Zespół skupia się całkowicie na kampanii fabularnej i wywołaniu wrażenia immersji, tak więc nie uświadczymy rozgrywki sieciowej w jakiejkolwiek formie, przynajmniej nie w tej odsłonie. Nie będzie też żadnej aplikacji towarzyszącej, czego nie można powiedzieć o mikropłatnościach na wzór Assassin’s Creed Rogue.

W nowym AC zabraknie bitew morskich znanych z czwartej części cyklu. - Assassin's Creed: Origins - kolejne plotki o nowej odsłonie cyklu - wiadomość - 2017-05-17
W nowym AC zabraknie bitew morskich znanych z czwartej części cyklu.

Na koniec wypada wspomnieć o kilku kwestiach technicznych. Origins wykorzysta silnik Syndicate, lecz znacząco zmodyfikowany. W efekcie gra nie będzie zbytnio przypominać londyńskiej odsłony. Jeśli chodzi o platformy docelowe, tytuł ma zadebiutować na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 (nie ma w planach wersji na platformę Nintendo Switch). Ponadto informator wypowiedział się na temat niedawno opublikowanego screena. Według niego ma on pochodzić z wersji demonstracyjnej gry, która pojawi się na tegorocznych E3. Raz jeszcze przypominamy, by nie traktować tego rodzaju doniesień inaczej jak niepotwierdzonych pogłosek. Warto zauważyć, że przy okazji wspomnianego przecieku z obrazkiem z gry źródła podawały imię głównego bohatera (Balek), co może wskazywać na nieprawdziwość opisywanych tu informacji.

Assassin's Creed: Origins - kolejne plotki o nowej odsłonie cyklu - ilustracja #5

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników (34)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
16.05.2017 11:32
11
Persecuted
61
Generał

O ile to wszystko prawda (a brzmi to sensownie), to jest na co czekać!

16.05.2017 11:32
11
Persecuted
61
Generał

O ile to wszystko prawda (a brzmi to sensownie), to jest na co czekać!

16.05.2017 12:10
2
odpowiedz
Lemigranto
23
Centurion

No napewno się wzięli za tego assasyna bo przecież ostatnie były kaszaniaste oby te informacje się okazały prawdziwie bo szczerze mówiąc czekałem na takiego assasyna

16.05.2017 12:17
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
;-p
19
Centurion

"Przy okazji – jeśli liczycie na kolejne AC w klimatach feudalnej Japonii albo dowolnej wojny światowej, czeka was rozczarowanie. Informator jednoznacznie stwierdził, że kierownictwo Ubisoftu jest przeciwne wydaniu tego typu odsłon, jako że ich zdaniem nie mają szansy odnieść sukcesu."

Śmieszne to jest, bo coś podobnego słyszeliśmy o Egipcie. Mam wrażenie, że oni się nami tylko bawią i pierdolną Feudalną Japonię jak wszyscy już nie będą mieli złudzeń (nie oszukujmy się Japonię o dawna chcą fani, wystarczy tylko poczekać, więc to powyższe za przeproszeniem pierdolenie, szłyszę raz na rok) Kolejna rzecz, mam nadzieję, że łupienie grobowców będzie rozwiązane jak w najnowszych "Larach".
Czyli zagadki środowiskowe, a także lepszy ekwipunek w celu zdabycia przedmiotu, te rozwiązania używane od ACII są już trochę archaiczne :p

post wyedytowany przez ;-p 2017-05-16 12:19:09
16.05.2017 12:18
-8
odpowiedz
Kussi
8
Legionista

Tytuł tematu, godny Pudelka...!

16.05.2017 12:53
3
odpowiedz
mateo91g
67
Konsul

Może być ciekawie. Jeśli plotki odnośnie czasu akcji gry się potwierdzą, to będzie to pierwszy AC osadzony w epoce brązu i szczytowym okresie cywilizacji starożytnego Egiptu.

16.05.2017 13:02
1
odpowiedz
Sttarki
11
Pretorianin

Brzmi interesująco. Mam nadzieje, że świat przedstawiony w grze nie będzie pusty tylko wypełniony pięknymi widokami, bujną roślinnością i fauną. Jestem raczej jednym z niewielu graczy, którzy cieszą się z poważnego potraktowania wątku teraźniejszego. Nowy bohater? Hm..no to mam nadzieje, że wyjaśnią co się stało z starym bohaterem. Muszę przyznać, że przez pewien czas grając w Syndicate myślałem, że będą chcieli wskrzesić Deasmonda dzięki wiadomo jakiemu artefaktowi.
Liczę na powrót Johna de Lancie w roli Wiliama :p

Oraz na dobrego, nie zbugowanego strasznie assassyna, możliwie podobnego do czwórki z kolejnymi fajnymi, charakterystycznymi postaciami. Naprawdę cieszy mnie ten rys historyczny epoki i liczę na duże wsparcie tej gry od wydawcy. Póki co prezentuje się świetny powrót.

16.05.2017 13:13
1
odpowiedz
*Scorpion*
0
Junior

Oby to była prawda bo już się nakręciłem :D

16.05.2017 13:22
odpowiedz
geohound
44
Pretorianin

No, opieranie się na informacjach z 4chana... jest średnie.

16.05.2017 13:27
odpowiedz
Camelson
9
Generał

Czekam na jakieś potwierdzone info, bo 4chan to wiadomo - niezbyt wiarygodne źródło informacji.

No i cieszyłoby mnie naprawdę przywiązanie wagi do wątku współczesnego.

post wyedytowany przez Camelson 2017-05-16 13:27:32
16.05.2017 13:59
odpowiedz
6 odpowiedzi
DanteHaHaHa
6
Centurion

I tak będzie zbugowany i pocięty na DLC, szkoda się łudzić :)

16.05.2017 14:20
1
odpowiedz
sirdzodzo
16
Operator

spoiler start

Na końcu gry okaże się, że kierujemy Mojżeszem :p

spoiler stop

post wyedytowany przez sirdzodzo 2017-05-16 14:21:05
16.05.2017 14:37
-6
odpowiedz
2 odpowiedzi
Hydro2
106
Senator

Nie doć, że ta seria to moda na sukces, to jeszcze Origins ma być podzielone na 3 części i już teraz wiadomo, że skończy się na cliffhangerze. Dajcie PoPa.

16.05.2017 14:46
odpowiedz
Wojtrex
6
Legionista

Będziemy grać "Mojżeszem" i wyprowadzimi ludzi z Egiptu, coś tak czuję.

16.05.2017 15:26
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Zorpen
47
Konsul

"użytkownik podający się za jednego z twórców"
i dalej: "Co się tyczy czasu i miejsca akcji, informator nie ma pewności..."

Rozumiem, że jeden z twórców nie wie w jakich czasach dzieje się akcja gry którą tworzy?

16.05.2017 17:21
odpowiedz
Mwa Haha Ha ha
23
Generał

Belkot Ubisoftu, a wyjdzie jak zawsze. Stoj w miejscu jak 30 chlopa cie otoczy, ale atakuja pojedynczo, wiec naciskaj przycisk kontry na padzie az wszyscy zdechna w krwawej animacji. I nie zapomnij zebrac 150 pior i wyjsc na 20 wiez, aby mape odblokowac. Nie mowiac o tym ze watek wspolczesny byl cienki jak sik pajaka, ubili tego drewnianego Desmonda, ale zamiast zakonczyc te farse, to dalej sie w to pchaja geniusze. Po to chyba tylko aby wkurzac bezsensownymi przerywnikami i lazeniem po durnym kompleksie.
Ubi at its finest. Nie moge sie doczekac.

16.05.2017 17:24
odpowiedz
5 odpowiedzi
Szatek iks de
45
Pretorianin

Starcia mają być podobne do Wiedźmina no kurwa czy oni są ślepi!? Ludzie nie polubili wieśka za system walki tylko mase innych aspektów wartych naśladowania. Się chwalą inspiracją wiedzminem a potem sie okazuje że walką ja jebie przecież stworzyli kiedyś GENIALNY system walki w PoP Warrior Within, to na nim powinni sie wzorować. Btw pewnie cena na premiere PC będzie jakieś 300 zł wynosić.

16.05.2017 18:45
1
odpowiedz
Harry M
105
Master czaszka

Brzmi bardzo interesująco. Powoli odpala się u mnie hype na nowego Asasyna.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze