Wiadomość gry na świecie 4 listopada 2016, 22:00

autor: Entelarmer

Overwatch - Sombra oficjalnie zapowiedziana

Firma Blizzard ujawniła kolejną postać w grze Overwatch. Jest nią długo oczekiwana Sombra, którą zaprezentowano na specjalnie przygotowanej animacji. Pecetowcy będą mogli sprawdzić hakerkę w akcji na serwerze testowym już w przyszłym tygodniu.

Kilka godzin temu rozpoczęła się tegoroczna edycja Blizzconu – ekskluzywnej imprezy firmy Blizzard. Przy tej okazji amerykański deweloper oficjalnie ujawnił Sombrę – bohaterkę jednej z ciekawszych zabaw twórców ze społecznością Overwatch. Już wcześniej doczekaliśmy się potwierdzenia październikowych przecieków za sprawą grafiki promującej Overwatch World Cup, która wyciekła z serwerów firmy. Teraz zaś opublikowano animację z Sombrą w roli głównej, w której bohaterka infiltruje zakłady zbrojeniowe rosyjskiej spółki Volskaya. Co prawda w trakcie akcji Sombra współpracuje z Czarną Wdową i Żniwiarzem, ale sprytna i na pozór wiecznie niepoważna Meksykanka najwyraźniej ma własne plany.

Infiltracja (PL)

Infiltracja (PL) [6:19]

Film animowany (cinematic), prezentujący z dawna zapowiadaną nową bohaterkę gry Overwatch – hakerkę o imieniu Sombra.

Filmik zdradza co nieco na temat zdolności Sombry, a dokładny opis postaci możecie znaleźć na oficjalnej stronie gry. Jak łatwo zgadnąć, hakerka będzie nastawiona na utrudnianie działań przeciwnikowi. Oprócz hakowania (blokada zdolności i apteczek) oraz impulsu elektromagnetycznego (masowe hakowanie wraz z niszczeniem barier i osłon) Sombra będzie mogła pochwalić się także innymi interesującymi zdolnościami. Kamuflaż termooptyczny pozwoli jej stać się niewidzialną przy jednoczesnym zwiększeniu prędkości przemieszczania się, a translokator umożliwi natychmiastowe przeniesienie się w oznaczone miejsce. Dzięki temu Sombra będzie mogła pochwalić się zwiększoną mobilnością, co będzie o tyle istotne, że gracze będą zmuszeni do walki na krótki dystans. Spory rozrzut pistoletu maszynowego uniemożliwi celne strzelanie na odległość.

Na razie z nową postacią mogą zapoznać się wyłącznie na specjalnie przygotowanych stanowiskach uczestnicy odbywającego się właśnie Blizzconu. Jednak już w przyszłym tygodniu z Sombrą zapoznają się gracze pecetowi, jako że trafi ona na Publiczny Sewer Testowy Overwatch. Wraz z nią będzie można przetestować kolejną mapę oraz tryb rozgrywki, aczkolwiek nie zdradzono żadnych informacji na ich temat.

Translokator wraz z przyśpieszającym prędkość kamuflażem zapewnią Sombrze sporą mobilność. - Overwatch - Sombra oficjalnie zapowiedziana - wiadomość - 2016-11-04
Translokator wraz z przyśpieszającym prędkość kamuflażem zapewnią Sombrze sporą mobilność.
Overwatch - Sombra oficjalnie zapowiedziana - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
05.11.2016 11:30
-5
DeadPL
55
Pretorianin

za co wersja PL ... brzmi jak by ktoś gufnem w twarz rzucił :P

05.11.2016 11:43
-3
odpowiedz
symptomkaa
10
Legionista

Czy to ta sama kobieta podkładała głos Ellie w TLOU i Ciri w Wiedźminie? Lubie to, bardzo przyjemny głos. Za co głos sombry w wersji Angielskiej w ogóle mi nie siada. :/

post wyedytowany przez symptomkaa 2016-11-05 11:45:54
05.11.2016 12:01
4
odpowiedz
1 odpowiedź
mubio1888
31
Konsul

Akurat w Overwatchu polski dubbing w mojej ocenie jest dobry, nie wiem dlaczego ludzie na niego narzekają, nie wyobrażam sobie słuchania tekstów złomiarza czy wieprza w innym języku niż polski, polski złomiarz jest genialny według mnie i zawsze śmiać mi się chcę z jego tekstów, użyłem kiedyś z ciekawości angielskich głosów i w ogóle mi do gustu nie przypadły

05.11.2016 12:46
-2
Sasori666
103
Korneliusz

Może te dwie postacie są ok, ale to tylko dwie postacie. Dobrze że chociaż naprawili ult Genjiego. Ten smok miecz to był dramat.

05.11.2016 14:28
-2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Toxicator
49
Centurion

Oj blizzard, nie ładnie kopiować concept art Sparks z DB ;) Zmenili jej tylko kolor włosów żeby nikt się nie skapnął...

06.11.2016 00:25
Eleventh
40
Centurion

Grałem trochę w DB i stwierdzam, że te postacie umiejętnościami/wyglądem różnią się diametralnie.

07.11.2016 09:29
radekplug
71
Konsul

tylko sparks była lekarką nie hakerką.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze