Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Kingdom Hearts: Chain of Memories

Wieści ze świata (Square Enix, OnLive, Farmville) 7/06/10

Hed, 7 czerwca 2010, 14:14

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym wydaniu mamy sporo informacji powiązanych z firmą Square Enix, która została pozwana do sądu, ma problemy z hakerami i szykuje kilka nowych projektów.

Sprzedaż premierowych gier Square Enix w drugim kwartale 2009 roku

Jiker, 11 sierpnia 2009, 07:45

Japońska firma Square Enix uzupełniła informacje zawarte w raporcie ekonomicznym za okres od kwietnia do końca czerwca bieżącego roku o wyniki sprzedaży kilku swoich najważniejszych marek. Potwierdzona została również informacja, że największy wpływ na nieco słabszą kondycję japońskiego producenta i wydawcy miała finalizacja zakupu brytyjskiej firmy Eidos.

Wyniki sprzedaży gier z najważniejszych serii Square-Enix

Hed, 23 kwietnia 2009, 10:24

Firma Square-Enix opublikowała podsumowanie wyników sprzedaży swoich trzech najważniejszych marek. Dotyczą one łącznie wszystkich wydanych gier w ramach danego tytułu. Liczby są naprawdę imponujące i na pewno robią spore wrażenie. Najpotężniejszy produkt japońskiego koncernu, czyli pozycje z serii Final Fantasy, w sumie znalazły już przeszło 85 milionów nabywców na całym świecie.

Rewelacje z imprezy GameStop Expo

Jiker, 10 września 2008, 11:49

Cykliczna impreza GameStop Expo, organizowana przez GameStop, jedną z największych sieci handlowych zajmujących się rynkiem elektronicznej rozrywki, nie jest być może nagłośnionym medialnie przedsięwzięciem. Nie przeszkadza to jednak w generowaniu ciekawych informacji na tak interesujący nas temat gier. Nie inaczej było w tym roku, o czym próbują nas przekonać stali bywalcy tychże targów, redakcja amerykańskiego serwisu 1UP.

Surfer Girl znowu nadaje

Przemysław Zamęcki, 12 listopada 2007, 05:05

Nikt nie wie kim jest tajemnicza Surfer Girl, jednakże informacje lub też jak ktoś woli plotki pojawiające się na jej blogu, są jednymi z najliczniej i najgoręcej komentowanych w branży gier video. Tym razem autorka dostarcza nam kolejnych ciekawych danych na temat nowo powstających produkcji, choć jak zwykle doniesienia te należy traktować ze sporym dystansem. Oto kilka wybranych pozycji.

Square Enix zapowiada trzy nowe produkcje z serii Kingdom Hearts

Metatron, 20 września 2007, 12:31

Wczoraj informowaliśmy, że podczas trwających właśnie targów Tokyo Game Show doskonale znana miłośnikom jRPG firma Square Enix zapowie aż trzy produkcje z serii Kingdom Hearts. Jak się okazało, niestety żadna z nich nie będzie wyczekiwaną trzecią częścią zapoczątkowanej na PS2 sagi łączącej w sobie disnejowskie światy i postaci z serii Final Fantasy.

Kilka nowych odsłon Kingdom Hearts na TGS?

Misiek, 19 września 2007, 09:34

Już w maju informowaliśmy Was, że na Tokio Game Show zostanie zaprezentowana nowa część Kingodm Hearts. Nikt chyba jednak się nie spodziewał, że Square Enix szykuje na tokijską imprezę aż kilka zapowiedzi gier ze wspomnianej przed chwilą serii.

Czwarta inkarnacja Kingdom Hearts zostanie pokazana światu u progu jesieni 2007

eLKaeR, 13 maja 2007, 11:44

Z zakończonej już tokijskiej imprezy o nazwie Square Enix Party 2007 napłynęły miłe wieści dla fanów cyklu Kingdom Hearts, łączącego typowe elementy pozycji z gatunku jRPG z postaciami ze świata Walta Disney'a. Nie ujawniono wprawdzie nowej gry z tej serii, ale ogłoszono kiedy dokładnie taka prezentacja nastąpi.

Nowa gra autora Kingdom Hearts powoli nabiera kształtów

Jiker, 3 kwietnia 2007, 16:35

Tetsuya Nomura, główny producent bestsellerowego Kingdom Hearts, oznajmił, że jego kolejna gra nie będzie bezpośrednią kontynuacją przygód Sory oraz Riku, a zaczątkiem nowej serii. Kolejne informacje (w zeszłym roku dotarliśmy bowiem do premierowych) na temat swojego następnego projektu przekazał graczom za pośrednictwem japońskich magazynów Gemaga oraz Dengeki PlayStation.

Dziesięć milionów egzemplarzy produkcji spod znaku Kingdom Hearts na rynku

Metatron, 6 lutego 2007, 11:02

Pomysł połączenia disnejowskich światów z postaciami znanymi z serii Final Fantasy i uczynienia z tej mieszaniny gry RPG przez wiele osób uważany był za co najmniej karkołomny. Okazało się jednak, że przyjął się nadspodziewanie dobrze. O potężnym zainteresowaniu świadczyć może fakt, że aktualnie na rynek zdążyło już trafić dziesięć milionów egzemplarzy produkcji spod znaku Kingdom Hearts.

Serie Kingdom Hearts oraz Mana na sprzedaż?

Vercetti, 16 stycznia 2007, 17:18

Jeśli wierzyć doniesieniom, jakie od kilku dni pojawiają się na łamach niemieckich serwisów o grach, dwie popularne serie studia Square-Enix zmienią wkrótce właściciela. Istnieje prawdopodobieństwo, że japońska firma chce sprzedać konkurencji zarówno sagę Kingdom Hearts jak też pozycje noszące w swym tytule człon Mana.

Half-Life 2: Orange, Guitar Hero: '80s Edition, Kingdom Hearts II: Final Mix i nie tylko

eLKaeR, 14 stycznia 2007, 10:44

Rok 2007 trwa już od dwóch tygodni, a redakcja magazynu Electronic Gaming Monthly postanowiła w nowym numerze tego periodyku przedstawić kilka konsolowych pozycji, które powinny wstrząsnąć rynkiem w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. W niniejszym gronie znajdują się zarówno gry już wcześniej zapowiedziane, jak i produkty dotąd nie wzmiankowane.

Kiedy dowiemy się konkretów na temat przyszłości marki Kingdom Hearts?

eLKaeR, 21 grudnia 2006, 09:55

O dalszym rozwoju marki Kingdom Hearts mówi się już od dłuższego czasu. Odpowiedzialny za tę serię Tetsyua Nomura z korporacji Square Enix jest wprawdzie zaangażowany w realizowanie kilku innych przedsięwzięć (m.in. It's A Wonderful World), ale nie omieszkał zelektryzować entuzjastów cyklu KH świeżą informacją na temat przyszłości.

Czy możemy spodziewać się Kingdom Hearts III?

Metatron, 1 listopada 2006, 16:05

Druga część gry Kingdom Hearts stanowiącej bardzo ciekawe i unikalne połączenie jRPG, postaci z serii Final Fantasy oraz światów i bohaterów disnejowskich stosunkowo niedawno dotarła do Europy, gdzie, podobnie jak i w pozostałych częściach globu, została bardzo dobrze przyjęta. Biorąc pod uwagę sukces, jaki odniosła, trudno się dziwić, że Disney pragnie powstania trzeciej odsłony serii.

Twórca Kingdom Hearts o przyszłości

eLKaeR, 29 października 2006, 13:44

Dopiero od miesiąca europejscy gracze mogą bawić się w świecie Kingdom Hearts II. "Dwójkę", podobnie zresztą jak część pierwszą z 2002 roku, stworzył Tetsuya Nomura. Teraz developer ten pracuje nad It's A Wonderful World dla Nintendo DS, aczkolwiek ma w zanadrzu jeszcze coś dla entuzjastów elektronicznej rozrywki.

Kingdom Hearts: Chain of Memories zmierza na PS2

Metatron, 25 września 2006, 16:37

Kingom Hearts II na PS2, bardzo udane połączenie jRPG wykorzystującego licencję Disneya oraz gier spod znaku Final Fantasy, doczeka się wersji reżyserskiej wzbogaconej o remake hitu z GBA – Chain of Memories.

Premiera Kingdom Hearts II i co dalej?

eLKaeR, 28 marca 2006, 12:44

Amerykanie mogą już dziś udać się do sklepów i nabyć drugą część Kingdom Hearts dla PS2, natomiast Europejczycy poczekają na premierę owego dzieła jeszcze kilka miesięcy. Tymczasem główny twórca pozycji z serii KH oświadczył, że ma świeże pomysły i pewnikiem wykorzysta je przy rozwijaniu niniejszego cyklu.

Kingdom Hearts: Chain of Memories - szał w Japonii i Ameryce, a Europa czeka

eLKaeR, 2 lutego 2005, 11:11

Mieszkańcy ojczyzny słynnego admirała Isoroku Yamamoto od listopada 2004 grają w Kingdom Hearts: Chain of Memories. Natomiast do Stanów Zjednoczonych ów produkt z gatunku cRPG, przeznaczony dla kieszonkowej konsoli Nintendo Game Boy Advance, trafił blisko miesiąc po premierze w Japonii. Niniejszy tytuł zyskał już sporą popularność, a europejski debiut dopiero przed nami.