Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Dungeon Keeper (1997)

Dungeon Keeper za darmo w sklepie Origin

Movis, 7 października 2016, 12:09

Firma Electronic Arts udostępniła za darmo grę Dungeon Keeper. Kultowa strategia studia Bullfrog Productions oferowana jest na platformie Origin w ramach akcji Specjalny Prezent.

Mobilny Dungeon Keeper nie może być nazywany grą darmową - twierdzi ASA

Sarge, 3 lipca 2014, 11:03

W najnowszym raporcie brytyjskiej organizacji Advertising Standards Authority (ASA stara się m.in. kontrolować zgodność reklam z rzeczywistością) czytamy, że mobilna wersja gry Dungeon Keeper nie może nazywać się darmową produkcją. Wszystko przez niezbalansowany system mikropłatności, który tak naprawdę eliminuje możliwość zabawy bez jakichkolwiek opłat.

Peter Molyneux o upadku studia Bullfrog i jego przejęciu przez Electronic Arts

Ender, 23 marca 2014, 11:17

Założyciel legendarnego studia Bullfrog, Peter Molyneux, wypowiedział się na temat jego powolnego upadku po przejęciu przez koncern Electronic Arts. Niegdyś kipiący od pomysłów zespół, w którego katalogu znajdowały się gry takie jak Populous, Syndicate czy Dungeon Keeper, ostatecznie stracił swoją iskrę na początku lat 2000.

Oryginalny Dungeon Keeper do pobrania za darmo na GOG.com – EA się kaja?

Antares, 14 lutego 2014, 21:10

Niedawno pisałem o tym, jak bardzo rozczarowująca okazała się nowa, mobilna wersja kultowej gry strategicznej, oryginalnie stworzonej przez nieistniejące już dziś studio Bullfrog. Negatywną opinię o nastawionej na drenaż portfela gracza produkcji podzielają chyba wszyscy fani Dungeon Keepera. Najwyraźniej dało to do myślenia komuś w Electronic Arts, ponieważ amerykański gigant postanowił zgodzić się na udostępnienie pierwszej części serii za darmo na 48 godzin na platformie GOG.com.

Pierwsze konkrety na temat sieciowego Dungeon Keeper

Adrian Werner, 1 czerwca 2010, 08:05

Grubo ponad rok temu świat obiegła wieść, że klasyczna seria Dungeon Keeper zostanie wskrzeszona jako azjatycka produkcja MMO. Potem w tym temacie zapadła jednak cisza. Na pierwsze konkretne informacje musieliśmy czekać aż do teraz.

Electronic Arts jednak pracuje nad nowym Dungeon Keeperem?

Filip „fsm” Grabski, 19 sierpnia 2009, 19:15

Najlepsza ze złych gier, wielkie wydarzenie roku 1997 (i nieco mniejsze w roku 1999, przy okazji premiery sequela) wciąż żyje w pamięci graczy. I wielu z nich bardzo chce, by Dungeon Keeper powrócił do świata wirtualnej rozgrywki w całej swojej demonicznej chwale. Czyżby ich życzenia miały zostać wysłuchane?

Czy stare marki Bullfroga powrócą?

Hed, 22 lipca 2009, 11:09

Jeden z serwisów (Videogamer) napisał, że jest nadzieja na przypomnienie przez Electronic Arts starszych produkcji studia Bullfrog, założonego między innymi przez Petera Molyneux. Taki wniosek wysunięto po rozmowie z szefem EA Bright Light. Harvery Elliott, jak sam mówi, został zatrudniony kilka lat temu przez wydawcę właśnie w celu przywrócenia do życia którejś ze starych marek.

Dungeon Keeper powraca w wersji Online

Filip „fsm” Grabski, 1 grudnia 2008, 14:15

Jedenaście lat temu, po długim i cierpliwym oczekiwaniu, nareszcie dane nam było stać się naprawdę złymi. A to wszystko dzięki pokręconemu umysłowi Petera Molyneux i jego grze o zarządzaniu pełnymi potworów podziemiami. Dungeon Keeper pojawił się 1997 roku i na parę chwil zatrząsł światem strategii.

Dobrze znany wszystkim projektant gier, Peter Molyneux, otrzyma honorowy doktorat

Elrond, 28 października 2003, 10:25

Założyciel firmy Lionhead Studios, Peter Molyneux, zostanie uhonorowany tytułem Doctorate od Technology, przyznanym przez University of Abertay Dundee (Szkocja), za swoje osiągnięcia na polu tworzenia i projektowania gier.