Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Ultima Online: Kingdom Reborn

Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

Lans Tartare, 5 maja 2012, 09:52

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.

Ultimate RPG - nowa gra MMO Richarda Garriotta duchowym następcą Ultimy Online

Kono, 13 grudnia 2011, 09:48

Richard Garriott powiedział, że gra Ultimate RPG będzie duchowym następcą Ultimy Online, czyli tytułu, który spopularyzował gatunek MMORPG. Zasłużony twórca ujawnił również kilka szczegółów dotyczących tajemniczego projektu.

Startuje Lord of Ultima

Rock Alone, 21 kwietnia 2010, 08:35

Lord of Ultima, gra będąca strategicznym następcą historycznej Ultimy Online w pełnej, bezpłatnej wersji trafia właśnie do graczy. Za jej produkcją stoi studio EA Phenomic pod przewodnictwem Volkera Werticha, odpowiedzialnego niegdyś za rozwój marki The Settlers.

Ultima Online za darmo przez dwa tygodnie

Maciej Śliwiński, 29 września 2009, 11:49

Z okazji dwunastej rocznicy wydania Ultima Online, Electronic Arts oraz studio Mythic przygotowały dla fanów i byłych graczy tej znanej produkcji MMO niespodziankę. Gracze, którzy już kiedyś zwiedzali wielki świat Brytanni mogą teraz za darmo przez blisko dwa tygodnie przypomnieć sobie uroki tej gry.

Nowa Ultima Online na rynek azjatycki?

Hed, 22 lipca 2009, 14:51

Wkrótce na rynkach zachodnich zostanie wydana produkcja MMO NCSoftu, czyli Aion, która hula już od jakiegoś czasu na Dalekim Wschodzie. Tymczasem Electronic Arts najwyraźniej planuje podbić Azję, uwielbiającą przecież gatunek MMORPG. Wydawca podpisał umowę z firmą NetDragon dotyczącą stworzenia zupełnie nowej gry na podstawie klasycznej już Ultimy Online.

Twórca Ultimy powróci z grą fantasy?

Hed, 2 stycznia 2009, 11:45

Chociaż ostatni sieciowy projekt Richarda Garriotta nie okazał się sukcesem i ma zostać zamknięty (Tabula Rasa), autor prawdopodobnie już niedługo zajmie się kolejnym. Z wczesnych i bardzo luźnych wypowiedzi wynika, że twórca, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, powróci do klimatów fantasy i najpewniej ponownie skupi się na zabawie sieciowej przeznaczonej dla wielu użytkowników.

Twórca Ultimy szóstym kosmicznym turystą

Jiker, 13 października 2008, 14:04

Turystyczne wypady w kosmos nie są jeszcze codziennością. Pewnie z uwagi na wysokie koszty takiej wyprawy. Przed ludźmi bogatymi, a do tego zwariowanymi, nie ma jednak żadnych granic, co udowodnił właśnie Richard Garriott, znany szerzej jako twórca kultowego cyklu Ultima i MMORPG o tytule Tabula Rasa oraz założyciel studia deweloperskiego Origin Systems. Jest on szóstym kosmicznym turystą w historii tego typu przedsięwzięć.

Prezenty dla graczy z okazji 10-lecia Ultimy Online

Metatron, 26 września 2007, 20:57

Wczoraj minęło 10 lat od debiutu gry MMORPG Ultima Online. Produkcja ta do tej pory cieszy się sporym powodzeniem, doczekała się pokaźniej liczby dodatków, a rzesze fanów raz za razem odwiedzają wirtualny świat Brittannię. Nie dziwi więc fakt, że firma Electronic Arts postanowiła uczcić okrągłą rocznicę, przygotowując szereg prezentów dla graczy.

Gra Ultima Online: Kingdom Reborn jest już dostępna

Krystian Smoszna, 28 sierpnia 2007, 09:17

Długo oczekiwany przez fanów, ósmy dodatek do gry Ultima Online ujrzał wczoraj światło dzienne, o czym nie omieszkał poinformować koncern Electronic Arts za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia prasowego.

Weź udział w beta-testach gry Ultima Online: Kingdom Reborn

Krystian Smoszna, 21 maja 2007, 07:27

Miło nam zakomunikować, że koncern Electronic Arts, Inc. zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w zamkniętych beta-testach odświeżonej wersji gry Ultima Online, zatytułowanej Kingdom Reborn.

Ultima Online: Kingdom Reborn ma swoją stronę

Vercetti, 22 marca 2007, 16:20

Entuzjaści produkcji opatrzonych logiem Electronic Arts czekali na tę chwilę od dobrych kilku miesięcy. Największy na świecie wydawca gier wideo uruchomił wreszcie oficjalną witrynę nowego projektu ekipy EA Mythic, MMORPG Ultima Online: Kingdom Reborn, będącego ósmym(!) dodatkiem do jednej z najpopularniejszych, sieciowych pozycji z gatunku role-playing.