Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Twierdza 2

Wieści ze świata (Ruiner, Humble Monthly, Stronghold 2: Steam Edition) 9/10/2017

Movis, 9 października 2017, 10:23

Dziś piszemy o lekkim spiłowaniu pazurów gry Ruiner w pierwszej aktualizacji, The Elder Scrolls Online i Quake Champions w subskrypcji Humble Monthly oraz powrocie trybu wieloosobowego w zremasterowanym wydaniu Stronghold 2: Steam Edition. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Jaki będzie Stronghold 3

Adrian Werner, 1 sierpnia 2010, 11:24

O tym, że trwają prace nad Stronghold 3 wiem już od ponad dwóch miesięcy, ale do tej pory mogliśmy jedynie popatrzeć na kilka artworków. Teraz dzięki zapowiedziom w magazynach Gamestar oraz PCGZine poznaliśmy wreszcie konkretne informacje na temat tej produkcji oraz obejrzeliśmy pierwsze screeny.

Gra Stronghold 3 w przyszłym roku

Hed, 14 maja 2010, 12:50

Firma SouthPeak Games zapowiedziała, że w przyszłym roku wyda grę Stronghold 3, tworzoną przez studio Firefly, które odpowiada także za poprzednie odsłony serii. Produkcja będzie dostępna zarówno w wersji pudełkowej i cyfrowej, a trafi naturalnie na pecety. Sama treść gry raczej się nie zmieni, ale oczywiście otrzymamy ulepszony silnik graficzny i mnóstwo nowości.

Wieści ze świata (Sam & Max, Titan Quest, Dreamkiller) 13/10/09

Jiker, 13 października 2009, 09:55

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Dreamkiller debiutuje na rynku, kolekcja Twierdzy już wkrótce w sprzedaży w USA, o nowych grach w ofercie Xbox Live Arcade, Steam – pokaźne promocje na gry THQ i inne. Zapraszamy do lektury.

Twierdza MMO w przyszłym roku

ziooleck, 28 maja 2009, 18:30

Gry napisane pod przeglądarki od dawna cieszą się całkiem sporym uznaniem. Oferowana przez nie prosta konwencja i możliwość zabawy w dowolnym momencie świetnie wpisuje się w gusta zabieganego społeczeństwa. Tym lepszą wiadomością jest fakt, że Firefly Studios szykuje nam tytuł MMO osadzony w realiach jednej z kultowych strategii.

Firefly Studios wyprodukuje nowe części Twierdzy

Jiker, 13 maja 2008, 12:05

Firefly Studios słynie przede wszystkim z cyklu gier strategicznych pod tytułem Stronghold. W chwili obecnej pracuje jednak nad grą akcji Dungeon Hero, powstającą z myślą o konsoli Xbox 360 oraz o pecetach. Wiemy jednak, że w chwili ukończenia tejże produkcji, powróci do Twierdzy.

Konkurs Twierdza 2 Deluxe gra za friko! zakończony

Solnica, 27 kwietnia 2006, 10:13

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Twierdza 2 Deluxe. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Konkurs Twierdza 2 Deluxe - gra za friko!

Solnica, 24 kwietnia 2006, 13:40

Kolejny konkurs z serii „gra za friko” i kolejna ciekawa nagroda do wygrania, którą tym razem jest Twierdza 2 Deluxe. Reguły zabawy wciąż te same - jeden mail i odrobina szczęścia wystarczą, aby przesyłka z nagrodą trafiła właśnie do was.

Legends nowym tytułem z cyklu Stronghold

Krystian Smoszna, 14 lutego 2006, 08:22

Firma 2K Games opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym zapowiedziała nową grę z serii Stronghold, noszącą podtytuł Legends. Program trafi na rynek jesienią bieżącego roku, a za jego produkcję odpowiadać będzie znane już doskonale studio FireFly.

FireFly Studios i dwa nowe projekty

Elrond, 18 października 2005, 12:18

Przedstawiciele FireFly Studios, znanej graczom m.in. z takich produkcji jak Space Colony czy seria Stronghold, poinformowali o podpisaniu umowy z Lifemode Interactive, dotyczącej wykorzystania narzędzi animacji twarzy, LifeStudio:HEAD, w dwóch nowych projektach. Wynik użycia tej technologii gracze mogli zaobserwować w wydanej w tym roku rewelacyjnej strategii, Stronghold 2.

Poradnik: Stronghold 2

Redakcja GRYOnline.pl, 2 sierpnia 2005, 20:06

Poradnik do niezwykłej strategii „Stronghold 2”. Znajdziecie w nim opisy poszczególnych budynków, jednostek i surowców oraz istotne wskazówki ułatwiające wykonanie wszystkich misji obydwu kampanii.

Stronghold 2 w sklepach

Krystian Smoszna, 21 kwietnia 2005, 08:36

Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami, firma 2K Games (będąca pododdziałem koncernu Take 2 Interactive) wprowadziła wczoraj na amerykański rynek elektronicznej rozrywki drugą odsłonę popularnej gry o nazwie Stronghold. Mieszkańcy Starego Kontynentu nie będą musieli długo czekać na swoją wersję gry – ta pojawi się w sklepach już jutro (w naszym kraju premiera najprawdopodobniej w maju).

Buduj, rozwijaj i broń swoje twierdze w Stronghold 2

ComCo, 5 kwietnia 2005, 08:17

Zespół developerski FireFly Studios zakończył prace (status „gold”) nad drugą częścią gry Stronghold - znakomitej strategii osadzonej w średniowiecznych klimatach, w której zadaniem graczy było wybudowanie oraz późniejsza rozbudowa potężnych warowni i zamków. Ów tytuł trafi na półki sklepów w Stanach Zjednoczonych dokładnie 19 kwietnia, w Europie pojawi się zaś kilka dni później.

Stań się prawdziwym królem podczas rozgrywki multiplayer w Stronghold 2

ComCo, 20 stycznia 2005, 13:36

Na kwiecień bieżącego roku zaplanowano zachodnią premierę Stronghold 2 - pełnoprawnego sequela świetnej gry strategicznej, osadzonej w realiach średniowiecza. Im bliżej do daty wydania, tym producent omawianej produkcji, Firefly Studios, ujawnia więcej informacji. Dzisiaj podano szczegóły na temat opcji zmagań o nazwie Kingmaker, będącej rozszerzeniem pomysłu na tryb skirmish znany z Stronghold: Crusader.

Castle Attack 2 - darmowy przedsmak Stronghold 2

Kull, 23 grudnia 2004, 10:40

Identyczne wydarzenie miało miejsce 22 kwietnia 2001 roku, kiedy to na kilka miesięcy przed premierą gry Twierdza (Stronghold) udostępniono za darmo mini-grę o nazwie Castle Attack, nawiązującą do świata programu jaki promowała. Dziś wypatrujemy Stronghold 2, a oczekiwanie umili nam partyjka w Castle Attack 2.