Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Paradise

Benoit Sokal, czyli twórca serii Syberia, wrócił do Microids

Adrian Werner, 4 marca 2012, 14:01

Fani wspaniałej serii Syberia mają nowe powody do optymizmu. Okazuje się, że twórca dwóch pierwszych części, Benoit Sokal, został zatrudniony przez Microids, czyli firmę tworzącą trzecią odsłonę cyklu.

Studio autora Syberii zostało zamknięte

Hed, 10 stycznia 2011, 11:33

Francuski deweloper White Birds Productions został zamknięty pod koniec ubiegłego roku, ze względu na problemy finansowe, wiążące się z trudną sytuacją na rynku. O sprawie poinformował Michel Barns, producent, który wraz z Benoît Sokalem stworzył takie przygodówki jak Sinking Island, Nikopol, czy Paradise.

Nowa przygodówka twórcy Syberii, tym razem na Nintendo DS

vampire, 19 czerwca 2008, 14:38

Firma Focus Home Interactive zapowiedziała wczoraj nową przygodówkę typu point & click przeznaczoną na DSa - Last King of Africa, która powinna ukazać się pod koniec tego roku. Jest ona kolejnym, po Syberii i Sinking Island, tworzonym specjalnie na tę platformę tytułem Benoîta Sokala.

Wywiad z Benoit Sokalem, autorem Syberii

Przemysław Zamęcki, 26 maja 2008, 12:23

Choć Syberia nie była jego pierwszą grą, to jednak właśnie dzięki jej sukcesowi, w samym środku efpeesowego szaleństwa, producenci zauważyli, że uważany powszechnie za wymarły (co oczywiście nie było prawdą) gatunek gier przygodowych da się przywrócić do łask. I choć różnie można traktować jego późniejsze dokonania (Paradise, Sinking Island), to swoje imię zapisał jednak złotymi literami, tuż obok imion Roberty Williams czy Rona Gilberta.

Sinking Island, nowa przygodówka Benoit Sokala, również na NDS

Metatron, 12 października 2006, 11:49

White Birds, studio developerskie założone przez Benoit Sokala, twórcę cieszących się dużą popularnością gier przygodowych (Amerzone, Syberia i ostatnio Paradise) pracuje nad nową, kryminalną produkcją Sinking Island. Wiadomo było o tym już od jakiegoś czasu. Ostatnio jednak ogłoszono, że równolegle trwają prace nad przenośną wersją wspomnianej przygodówki przeznaczoną na NDS.

Konkurs Paradise - gra za friko! zakończony

Solnica, 9 października 2006, 11:36

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Paradise. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Konkurs Paradise - gra za friko!

Solnica, 6 października 2006, 12:05

Paradise w polskiej wersji językowej – ta oto gra może już wkrótce stać się waszą własnością! Warunkiem koniecznym, do tego, aby przesyłka z nagrodą wylądowała właśnie w waszej skrzynce pocztowej, jest wzięcie udziału w naszym tegotygodniowym konkursie z serii „gra za friko”.

Poradnik: Paradise

Redakcja GRYOnline.pl, 26 lipca 2006, 16:42

Samolot, którym główna bohaterka gry leci do swojego dawno nie widzianego ojca, zostaje zestrzelony przez rebeliantów. Skutkiem wypadku jest kilka niegroźnych siniaków i zadrapań, ale to niestety nie wszystko.

Paradise w amerykańskich sklepach

Krooliq, 28 kwietnia 2006, 10:12

Wielbiciele Benoita Sokala mogą już zacząć zacierać ręce – koncern Ubisoft poinformował, że wczoraj do amerykańskich sklepów trafiła przygodówa zaprojektowana przez wspomnianego pana, nosząca tytuł Paradise.

Paradise w "złocie"

Krystian Smoszna, 21 kwietnia 2006, 08:13

Kilka dni temu informowaliśmy Was o otwarciu oficjalnej strony internetowej poświęconej grze Paradise. Dziś wracamy do raju, a to za sprawą wiadomości, którą opublikował koncern Ubisoft. Okazuje się, że omawiany program uzyskał już „złoty” status, wędrując tym samym do tłoczni.

Raj ma swoją oficjalną stronę

Krystian Smoszna, 18 kwietnia 2006, 07:37

Koncern Ubisoft poinformował przed kilkoma dniami, że w sieci pojawiła się oficjalna strona internetowa produktu o nazwie Paradise – gry przygodowej, nad której tworzeniem czuwa Benoit Sokal, autor znanego cyklu Syberia.

Na „Raj” (Paradise) poczekamy do końca marca 2006 roku

ComCo, 6 grudnia 2005, 09:11

Na łamach GRY-OnLine już kilka razy pisaliśmy o grze Paradise - nowej przygodówce, zaprojektowanej przez Benoita Sokala (twórca Amerzone: The Explorer's Legacy oraz cyklu Syberia). Tym razem ujawniono planowaną datę premiery programu.

Benoit Sokal tworzy kolejne dwie gry

Łosiu, 23 listopada 2005, 14:17

Fani gier przygodowych z pewnością znają lub co najmniej kojarzą wspomniane w tytule nazwisko. W końcu to temu jegomościowi zawdzięczamy długie godziny znakomitej rozrywki przy Syberiach czy Amerzone. Od pewnego czasu wiadomo, że wraz z członkami swojego zespołu White Birds Productions opracowuje kolejną perełkę pt. Paradise. To jednak nie wszystko co szykuje Sokal.

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników gier przygodowych - Paradise

Elrond, 13 października 2005, 11:43

Pierwsze informacje na temat Lost Paradise, pionierskiego projektu studia White Birds Productions założonego przez Benoit Sokala (m.in. Syberia), pojawiły się na łamach naszego serwisu na początku zeszłego roku. Na kolejną wiadomość o tej grze czekaliśmy prawie rok, aby dowiedzieć się, iż zostanie wydana przez Micro Application. Teraz jednak wydaniem zajmie się Ubisoft.