Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Call of Duty 2: Big Red One

Infinity Ward traci jeszcze więcej ważnych pracowników

Szymon Liebert, 14 kwietnia 2010, 09:13

Studio odpowiedzialne za markę Call of Duty, czyli Infinity Ward, straciło kolejnych ważnych pracowników. Tak przynajmniej wynika z doniesień zagranicznych serwisów (Edge, IGN, Kotaku), które piszą, że w sumie zwolniło się siedem istotnych posad. Wcześniej firma Activision pozbawiła pracy szefów dewelopera, co rozpoczęło kontrowersje i sprawy sądowe.

Plotki o przyszłości marki Call of Duty

Adrian Werner, 8 stycznia 2010, 08:55

Powoli opadają emocje związane z premierą Call of Duty: Modern Warfare 2 i najwyższy czas, byśmy pomyśleli o przyszłości tej marki. Najwyraźniej podobnego zdania są ludzie z branży, bo zostaliśmy wręcz zasypani plotkami odnośnie tej serii.

Activision ma pomysły jak zarobić jeszcze więcej

Szymon Liebert, 13 listopada 2009, 10:55

W tym tygodniu byliśmy świadkami ogromnego sukcesu Activision, wydawcy świetnie przyjętego Call of Duty: Modern Warfare 2. Firma najwyraźniej nie spuszcza z tonu i szuka nowych sposobów na zarabianie pieniędzy (CVG). Część z nich wynika z połączenia z Blizzardem i wymianą doświadczeń z tym studiem. Chodzi oczywiście o model finansowy znany z World of Warcraft.

Seria Call of Duty w Polsce - dokładne wyniki sprzedaży poszczególnych części

Michał Bobrowski, 11 listopada 2009, 15:56

Już po raz piąty w warszawskiej Piwnicy pod Harendą firma Licomp Empik Multimedia przygotowała imprezę premierową związaną z serią Call of Duty.

Brytyjski magazyn ujawnia pierwsze informacje dotyczące Call of Duty 5: World at War

Przemysław Zamęcki, 9 czerwca 2008, 13:57

Jak do tej pory piąta część serii Call of Duty pozostawała dla nas wielką niewiadomą. W Internecie pojawiały się pogłoski, że autorami piątki będzie ekipa Treyarch, że tym razem posmakujemy walk z Japończykami, w końcu, że gra korzystać będzie z tego samego silnika co Call of Duty 4: Modern Warfare. Wygląda na to, że wszystkie te plotki znalazły jednak swoje potwierdzenie.

Powstaje karcianka Call of Duty: Real-Time Card Game

Dorota Drużko, 23 kwietnia 2008, 14:02

Znana amatorom karcianek firma Upper Deck (stworzyła między innymi World of Warcraft TGC) zapowiedziała wydanie Call of Duty: Real-Time Card Game tworzonej we współpracy z Activision (wydawcą gier z serii Call of Duty). Cechą charakterystyczną tego produktu ma być to, że gracze wykonują ruchy symultanicznie nie zaś w naprzemiennych turach.

Seria Call of Duty wciąż w rozkroku

Przemysław Zamęcki, 23 kwietnia 2008, 07:31

Wczoraj serwis Next-Gen.biz informował, jakoby seria Call of Duty po premierze kolejnej, piątej części, miała trafić w całości w ręce Infinity Ward. Zabranie odpowiedniego stanowiska przez koncern Activision trwało co prawda dłuższą chwilę, ale kiedy już się ukazało, wydaje się być jednoznaczne.

Call of Duty wraca do Infinity Ward

Filip Grabski, 22 kwietnia 2008, 09:19

Serwis Next-Gen.biz dowiedział się od byłego pracownika Activision Underground, że Infinity Ward stanie się jedynym wytwórcą kolejnych gier z serii Call of Duty.

Call of Duty zmierza na Nintendo DS!

Bartłomiej Kossakowski, 10 lipca 2007, 09:29

Znana seria Call of Duty doczeka się nowej odsłony również na przenośną konsolę Nintendo DS. Co ważne, nie będzie to specjalna edycja Call of Duty 4, na które czekają posiadacze pecetów, X360 i PS3, ale zupełnie nowy tytuł.

Call of Duty trafi do Waszych telefonów komórkowych

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 14:12

Nie tylko gra Age of Empires III, ale również kolejna odsłona cyklu Call of Duty zostanie wyprodukowana przez studio Glu Mobile z myślą o nowoczesnych telefonach komórkowych. Amerykańska firma zawarła już odpowiednie porozumienie z koncernem Activision, który jest właścicielem praw do tej marki.

Treyarch stworzy piątą odsłonę cyklu Call of Duty

Krystian Smoszna, 26 kwietnia 2007, 06:45

Modern Warfare nie jest jedyną grą z serii Call of Duty, którą w zanadrzu ma koncern Activision. Do pracy nad kolejną, piątą już odsłoną tego cyklu, przymierza się doświadczone w tworzeniu pierwszoosobowych strzelanin studio Treyarch.

Marka Call of Duty też na platformie Revolution?

Radosław Grabowski, 30 marca 2006, 09:09

Zgodnie z informacjami sprzed trzech tygodni korporacja Activision patronuje teraz developingowi dwóch nowych odsłon hitowej serii Call of Duty. Oba nadchodzące produkty mają zostać udostępnione posiadaczom PeCetów oraz konsol PlayStation 2, Xbox, PlayStation 3 i Xbox 360. Tymczasem wedle zakulisowych doniesień trwają również prace nad grą z cyklu CoD dla Nintendo Revolution.

Dwa nowe produkty z cyklu Call of Duty na horyzoncie

Krystian Smoszna, 8 marca 2006, 10:15

Redaktorzy serwisu Joystiq zaprezentowali wczoraj interesujące informacje na temat przyszłości cyklu Call of Duty. Wynika z nich, że trwają prace nad dwoma nowymi programami z serii – jeden z nich pozwoli nam po raz kolejny wziąć udział w wybranych bitwach II wojny światowej; drugi natomiast skupi się na potyczkach z terrorystami w dzisiejszych czasach.

Żółta kartka dla Activsion za reklamy Call of Duty!

Michał Bobrowski, 22 lutego 2006, 15:22

Działająca na terenie Wielkiej Brytanii Advertising Standards Authority w dniu dzisiejszym wydała bardzo interesujący werdykt w sprawie, w której „na celowniku” znalazł się koncern Activsion. Wspomniana komisja uznała, że telewizyjne spoty gry CoD 2 oraz CoD 2: Big Red One stanowią przykład reklamy wprowadzającej w błąd i ich wydawca musi zaprzestać ich emisji.

Nowe odsłony Call of Duty i Spider-Mana na konsolach nowej generacji

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2006, 07:34

Ogłoszenia zamieszczone na łamach serwisu Creative Heads wskazują, że posiadacze konsol nowej generacji otrzymają w niedalekiej przyszłości nowy tytuł z popularnej serii Call of Duty. Program zadebiutuje na PlayStation 3 oraz Xbox 360. W przypadku tego ostatniego urządzenia, będzie to druga gra z cyklu...

Call of Duty 2: Big Red One debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 2 listopada 2005, 09:16

Mają swoje Call of Duty 2 PeCetowcy, mają też konsolowcy. Firma Activision ogłosiła wczoraj, że przeznaczona dla użytkowników urządzeń PlayStation 2, Xbox oraz GameCube edycja gry o nazwie Big Red One, trafiła na rynek. Oczywiście rzecz dotyczy rynku zachodniego. W Polsce gra zadebiutuje 18 listopada dzięki staraniom firmy LEM.

Call of Duty 2: Big Red One umożliwi potyczki w sieci nawet szesnastu osobom

Krystian Smoszna, 3 października 2005, 10:06

Koncern Activision poinformował w piątek, że jego najnowszy produkt przeznaczony na konsole obecnej generacji – Call of Duty 2: Big Red One – skorzysta z usług silnika State Engine, opracowanego przez firmę DemonWare. We wspomnianej wyżej grze zajmie się on kontrolą nad rozgrywkami w trybie multiplayer.

Seria Call of Duty bardziej "historyczna"

Maciej Myrcha, 24 września 2005, 10:31

Seria znakomitych gier traktujących o wydarzeniach II Wojny Światowej, Call of Duty, ma szansę stać się jeszcze bardziej autentyczna historycznie (jeśli można to tak okreslić) a to za sprawą podpisanego porozumienia pomiędzy Activision, wydawcą gier, oraz Military Channel, serwisem zajmującym się szeroko rozumianymi zagadnieniami związanymi z wojskowością.

Ogólnoświatowa prezentacja Call of Duty 2 w okolicach Wilczego Szańca

Łukasz Malik, 5 września 2005, 11:30

W ubiegłym tygodniu, firma LEM pod czujnym okiem Activision zorganizowała bezprecedensowe dla naszej branży wydarzenie – ogólnoświatową prezentację gry Call of Duty 2 i konsolowego Call of Duty 2: Big Red One. Dziennikarze z kilkunastu krajów mieli okazję bliżej się przyjrzeć tym wojennym strzelankom.

Spark Unlimited nie odpuszcza firmie Activision

Marcel Mierzicki, 1 września 2005, 14:57

Jak informowaliśmy w weekend Activision przyjdzie zapewne słono zapłacić za zlekceważenie warunków umowy zawartej ze Spark Unlimited – twórcami gry Call of Duty: Finest Hour. Właśnie odkryte zostały kolejne szczegóły tej sprawy i możemy dokładnie przyjrzeć się stawianym zarzutom.

Obsada Call of Duty 2 „wgniata w fotel”

Maciej Myrcha, 30 sierpnia 2005, 11:57

Gdy w 2003 roku Call of Duty przebojem wdarła się do czołówki shooterów z akcją osadzoną podczas II Wojny Światowej, z miejsca zdetronizowała dotychczas panującą Medal of Honor. Teraz z niecierpliwością oczekujemy pojawienia się kontynuacji hitu, Call of Duty 2, a firma Activision robi wszystko aby to miano gra zyskała całkiem zasłużenie.

Graeme Revell autorem muzyki do nowych gier z serii Call of Duty

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2005, 08:41

Im bliżej do premiery kolejnych produkcji z serii Call of Duty, tym ciekawsze wieści docierają do nas z obozu Activision. Wczoraj przedstawiciele koncernu poinformowali o wyborze kompozytora, który przygotuje muzykę do nowych odsłon cyklu. Został nim Graeme Revell.

Call of Duty po raz trzeci?

Maciej Myrcha, 30 maja 2005, 15:10

Do premiery sequela znakomitego shootera osadzonego w realiach II Wojny Światowej, Call of Duty 2, musimy nieco poczekać, jednak już teraz wygląda na to, iż panowie z Infinity Ward nie powiedzieli ostatniego słowa w tym temacie. Wszystko wskazuje na to, iż Call of Duty doczeka się kolejnych wcieleń!