Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Freelancer

Najlepsze modyfikacje (12/05/2013) - m.in.Prometheus, Blitzkrieg i Dead Matter

Adrian Werner, 12 maja 2013, 21:40

W najnowszym przeglądzie modów omawiamy m.in. projekt oparty na kanwie filmu Prometheus, The Elder Scrolls w wydaniu strategicznym, platformówkową modyfikację do Half-Life 2 oraz zombiakowy sandbox korzystający z silnika CryEngine 2.

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10)

Adrian Werner, 29 listopada 2010, 12:22

„Najciekawsze modyfikacje” to regularnie publikowany wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto, nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Chcesz zagrać w Freelancer 2 – podpisz petycję

Krooliq, 17 lutego 2006, 11:13

Symulator kosmiczny o nazwie Freelancer, stworzony przez nieistniejący już zespół developerski Digital Anvil, swoją premierę miał w marcu 2003 roku. Okazuje się jednak, że produkcja ta utkwiła mocno w pamięci graczy, którzy teraz postanowili spróbować nakłonić koncern Microsoft do rozpoczęcia prac nad kontynuacją gry.

Digital Anvil poszedł do piachu

Elrond, 2 grudnia 2005, 11:45

Informacje o zniknięciu z rynku kolejnego studia developerskie przeważnie są przygnębiające. Tym razem nieubłagane prawa rynku dotknęły Digital Anvil, firmę założoną przez twórcę serii Wing Commander, Chrissa Robertsa, która w świadomości graczy zaistniała dzięki grze Starlancer.

GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria Symulatory

Mariusz Klamra, 14 stycznia 2004, 16:44

W plebiscycie GRY-OnLine na Najlepsze Gry Roku 2003 kategoria Symulatory jest reprezentowana najskromniej, bo jedynie przez trzy pozycje. Nie oznacza to jednak, że są to gry mało znaczące czy nieznane. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jest wręcz odwrotnie ;-).

Freelancer aktualizowany

ComCo, 8 czerwca 2003, 09:45

Duet Microsoft - Digital Anvil, stojący za premierą kosmicznego symulatora o nazwie Freelancer, poinformował o zamieszczeniu w Sieci pierwszej poprawki systemowej do rzeczonego programu. Patch został oznaczony numerkiem 1.1, zaś jego zadaniem jest poprawa opcji związanych z trybem rozgrywki wieloosobowej.

Freelancer - poradnik

Sznur, 8 maja 2003, 19:41

W poradniku do symulatora kosmicznego Freelancer znajdziecie istotne informacje o dostępnych statkach, broni i innym wyposażeniu, cenach produktów czy zagrożeniach wynikających z podróży wybranymi szlakami, a także niezwykle obszerny zbiór map i tabel, który powinien znakomicie ułatwić przeżycie i pomnożyć zarobki niekoniecznie początkujących gwiezdnych pilotów.

Recenzja: Freelancer

Fajek, 21 marca 2003, 13:50

Freelancer to długo oczekiwany następca Privateer’a... Czy nadzieje jakie w nim pokładaliśmy zostały spełnione? Czy Chris Roberts ponownie stanął na wysokości zadania? O tym wszystkim przekonacie się z naszej recenzji, notabene pierwszej w Polsce...

Demo Freelancera dla każdego

Solnica, 25 lutego 2003, 09:04

W zeszły piątek serwis FilePlanet udostępnił wyłącznie dla swoich subskrybentów wersję demo Freelancera, kosmicznego symulatora stworzonego przez zespół Digital Anvil. W dniu dzisiejszym do sieci trafiła ogólnodostępna wersja demo tego jakże ciekawego tytułu.

Demo gry Freelancer

Fajek, 22 lutego 2003, 11:48

Serwis FilePlanet poinformował, że na jego stronach dostępne jest demo najnowszego produktu firmy Digital Anvil wydawanej przez Microsoft – Freelancer.

Wreszcie ukończony, Freelancer trafił do tłoczni

Solnica, 7 lutego 2003, 17:55

Po blisko sześciu latach mąk twórczych zespół Digital Anvil zakończył wreszcie prace nad Freelancerem, kosmicznym symulatorem, na którego czeka naprawdę wielu fanów tego rodzaju komputerowej zabawy. Rozpoczął się proces tłoczenia płyt z grą, dzięki czemu już wkrótce pojawi się ona na półkach sklepowych.

Chcesz już zagrać we Freelancera? - Microsoft zaprasza...

Łosiu, 21 stycznia 2003, 08:48

Termin premiery Freelancera, kosmicznego symulatora na którego czekają dosłownie „tysiące”, przekładany był już wielokrotnie i obecnie gra ma wyjść w marcu tego roku. Zostało więc już około dwóch miesięcy do „godziny 0”, a w międzyczasie Microsoft Game Studios przygotowało dla nas miłą niespodziankę, w wyniku której być może już będziemy mogli pograć sobie w wersję preview Freelancera.

Nowe zdjęcia z Freelancer'a

Fajek, 6 stycznia 2003, 11:05

Freelancer to jedna z tych gier, które robi się latami. Ogrom pracy w nie włożony jest porażający ze względu na złożoności samej gry. O ile do niedawna o Freelancerze mówiło się w kategoriach „wyjdzie kiedyś tam” to na ten moment premiera dzieła firmy Digital Anvil (Starlancer) jest bardzo realna. Otóż Freelancer ma trafić do sprzedaży już w marcu, czyli za ok. dwa miesiące.

Freelancer, Impossible Creatures - dopiero w 2003 roku

Łosiu, 28 maja 2002, 08:47

Niestety, jak donosi serwis GoneGold, fani kosmicznych symulatorów w stylu niezapomnianej serii Wing Commander czy obu części Privateer, będą musieli jeszcze sporo poczekać na wydanie wielce obiecującej produkcji - Freelancer. Otóż wydawca gry, firma Microsoft, przesunął termin ukończenia gry z jesieni 2002 na pierwszy kwartał 2003. Ponadto, przesunął także termin wydania swej drugiej ciekawie zapowiadającej się produkcji Impossible Creatures z lata 2002 na pierwszy kwartał 2003.

Film z Freelancer'a

Fajek, 7 kwietnia 2002, 15:01

Po znakomitym symulatorze kosmicznym Starlancer, autorstwa Digital Anvil, firmy powstałej po rozpadzie Origin’u, gracze czekają na kolejną produkcję z gatunku symulacji kosmicznych, tym razem jednak z elementami handlu – Freelancer.

Wywiad z twórcami Freelancer na GameSpy.com

Sznur, 25 lutego 2002, 14:26

Wszyscy wielbiciele symulatorów kosmicznych z rozbudowanymi elementami fabularnymi i ekonomicznymi już od dłuższego czasu wyczekują na upragnionego Freelancera. Jako nieformalny następca Starlancera, tytuł ten miał ujrzeć światło dzienne wkrótce po nim, oferując nie tylko olbrzymi, interaktywny wszechświat, ale również jednoczesną rozgrywkę dla wielu graczy jednocześnie. Twórcy gry z zespołu Digital Anvil nabrali wody w usta, od jakiegoś czasu nie informując o losach Freelancera. Aż do dzisiaj, kiedy to na stronach GameSpy.com ukazał się wywiad z autorami projektu...

Zapowiedź Freelancer

Fajek, 25 października 2001, 12:22

Privateer – gra, a raczej gry, gdyż były 2 części, które zyskały ogromną popularność dzięki wpleceniu wątku ekonomicznego i przygodowego do rasowego symulatora kosmicznego. Niestety od czasu wydania The Darkening minęły już 4 lata i nawet najbardziej wytrwali gracze potrzebują czegoś nowego.

Sid Meier’s Civilization III, Freelancer – nowe filmiki

Solnica, 12 lipca 2001, 09:20

Na sieci pojawiły się nowe filmy z dwóch bardzo ciekawych gier: Sid Meier’s Civilization III i Freelancer. Warto się z nimi zapoznać chociażby dlatego, że na tytuły te przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać :-(

Nowe trailery gier zaprezentowane na E3

Solnica, 18 maja 2001, 13:04

Targi E3 idą pełną parą i coraz to nowi producenci i wydawcy prezentują świeżutkie materiały na temat swoich gierek. Pojawiło się między innymi kilka bardzo ciekawych trailerów, najciekawsze z nich które ukazały się do tej pory, zebraliśmy i umieściliśmy w naszym dziale Pliki.