Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Sid Meier's Civilization

Sid Meier - „Dziś nie zrobiłbym Civilization. Nie wiem nawet, czy bym w nią zagrał”

Dameredet, 9 września 2020, 11:02

Sid Meier udzielił wywiadu, w którym promuje swoją autobiografię i dzieli się przemyśleniami na temat świata gier. Wyznał też, że dziś raczej nie stworzyłby Civilization.

Powstaje gra MMO z serii Civilization

Hed, 24 lipca 2011, 15:15

Powstaje gra Civilization Online, czyli sieciowa wersja popularnej serii Sida Meiera. Produkcja jest tworzona przez studio XLGames, założone przez Jake’a Songa, legendarnego producenta MMORPG, który dał światu takie hity jak Lineage.

Na facebookowe Civilization jeszcze trochę poczekamy

Adrian Werner, 2 lutego 2010, 10:25

Spora grupa fanów gier facebookowych, którym przejadło się życie rolnika i mają ochotę zamienić Farmville na coś z większą ikrą z radością przywitała wieści o Civilization Network, czyli nowym wcieleniu legendarnej serii autorstwa Sida Meiera. Teraz dowiedzieliśmy się kiedy wystartuje beta tego projektu.

Projekt Civilization MMO skasowany?

Jiker, 24 listopada 2009, 12:25

Firma 2K Games podjęła decyzję o kasacji strategicznej gry MMO, która według doniesień amerykańskich blogerów miała być sieciową wersją Cywilizacji. W projekt był podobno zaangażowany Scott Jennings, postać znana bywalcom świata MMO, który poinformował pod koniec zeszłego miesiąca o utracie stanowiska.

Nowe Civilization dla użytkowników serwisu Facebook

Gambrinus, 22 października 2009, 09:03

Ogromna popularność serwisów społecznościowych pobudza twórców gier do niecodziennych działań. Sid Meier, legendarny projektant gier komputerowych, znany szczególnie z wybitnej serii Civilization, zapowiedział nową odsłonę tej serii przeznaczoną specjalnie dla… Facebooka.

Take-Two raportuje straty, lecz w przyszłość patrzy z nadzieją

Jiker, 27 maja 2009, 10:50

Najnowszy raport finansowy koncernu Take-Two obfituje w sporą liczbę niezwykle interesujących wiadomości. Do tej pory wyodrębniliśmy z niego trzy obszerne informacje – pisaliśmy o opóźnieniu premiery Mafii 2 i Red Dead Redemption, podaliśmy datę premiery BioShocka 2, a także ujawniliśmy pierwsze szczegóły na temat drugiego rozszerzenia do Grand Theft Auto IV.

Sid Meier w Księdze Rekordów Guinness'a

vampire, 30 maja 2008, 15:09

Znany i zasłużony dla branży twórca gier - Sid Meier trafił do tegorocznego wydania Księgi Rekordów Guinness'a, jako najbardziej utytułowany deweloper. Największy sukces przyniosła mu oczywiście seria genialnych strategii Civilization, której pierwsza część ukazała się 1991 roku.

Sid Meier o trzech największych innowacjach w grach komputerowych

Przemysław Zamęcki, 5 marca 2008, 14:27

Sid Meier, tegoroczny laureat nagrody przyznanej mu za całokształt twórczości podczas imprezy Game Developers Conference, w wywiadzie udzielonym serwisowi MTV powiedział, jakie jego zdaniem trzy najważniejsze innowacje w świecie gier miały największy wpływ na branże elektronicznej rozrywki.

Sid Meier myśli o MMO

Przemysław Zamęcki, 5 lutego 2008, 11:34

Znany powszechnie twórca gier komputerowych Sid Meier (Civilization, Railroad Tycoon), w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamers Global przyznał, że w przyszłości chętnie zająłby się projektem MMO.

Sid Meier's Civilization Revolution zapowiedziane!

Vercetti, 28 czerwca 2007, 15:11

Sid Meier, twórca kultowego Civilization od dłuższego czasu nie krył się z faktem, że chętnie stworzyłby kolejną edycję swego dzieła, poświęconą tym razem konsolom nowej generacji, a także przenośnym maszynkom do grania. Już wkrótce znany na całym świecie projektant strategii turowych będzie miał okazję, aby spełnić swoje marzenie. Wszystko za sprawą zaanonsowanego dzisiaj przez Firaxis Games prod

Chcesz grać Polakami w kolejnej edycji gry Sid Meier's Civilization? Podpisz petycję!

Krystian Smoszna, 17 listopada 2006, 11:04

Brak Polaków jako grywalnej nacji w kolejnych odsłonach cyklu Sid Meier’s Civilization, nie daje spokoju jego rodzimym sympatykom. Fani skupieni wokół jednej z fanowskich stron internetowych poświęconych legendarnej serii gier, postanowili ten stan rzeczy zmienić, chwytając się sposobu najprostszego z możliwych – petycji.

Niespodzianka dla fanów cyklu Sid Meier's Civilization od 2K Games

Krystian Smoszna, 8 września 2006, 08:41

Sporo atrakcji przygotował dla fanów cyklu Sid Meier’s Civilization koncern 2K Games. Już w październiku na amerykańskim rynku pojawi się atrakcyjnie wydany zestaw, który zawierać będzie niemal wszystkie odsłony legendarnej serii.

Nie napisał książki, bo grał w Civilization

Vercetti, 19 sierpnia 2006, 12:57

Szkocki pisarz science-fiction, Iain Banks od lat przyznaje, że gry komputerowe to jego pasja. Jak donosi dziennik The Independent, autor m.in. książki pt. „The Player of Games” zaczął ostatnio traktować swoje hobby nazbyt poważnie.

Kolejna Cywilizacja dopiero za kilka lat?

Elrond, 30 stycznia 2006, 12:47

Redaktorzy magazynu Edge przeprowadzili wywiad z guru branży rozrywki elektronicznej, Sidem Meierem. W rozmowie poruszono m.in. temat korzeni, historii i przyszłości znakomitej serii strategicznej, Civilization. Fanów, którzy nieśmiało w marzeniach widzą już Civilization V, muszę zmartwić - kolejna odsłona sagi nie pojawi się zbyt prędko.

Cywilizacja dla posiadaczy N-Gage

ComCo, 18 stycznia 2006, 11:57

Po premierze Civilization IV mnóstwo graczy wyraźnie „zachorowało” na ten tytuł (świadczą o tym zarówno świetnie oceny zbierane w branżowej prasie, jak i szybko rosnąca liczba sprzedanych egzemplarzy programu). Z tej „gorączki” postanowiły skorzystać firmy Nokia i Atari, które zapowiedziały wydanie Cywilizacji na platformę N-Gage.

Zdecyduj co chcesz zobaczyć w nowej Cywilizacji

Thorwalian, 21 grudnia 2005, 11:34

Nie milkną echa pojawienia się na rynku Sid Meier's Civilization IV, długo oczekiwanej czwartej odsłony popularnej serii. Tymczasem na poczet przyszłych produkcji sygnowanych tą marką, developerzy z Firaxis Games, postanowili zasięgnąć opinii samych graczy.

Nowe szczegóły na temat Sid Meier's Civilization IV

Krystian Smoszna, 18 maja 2005, 07:09

Firma Firaxis Games pod przewodnictwem Sida Meiera, od kilku miesięcy pracuje nad kolejną odsłoną słynnego cyklu o nazwie Civilization. Wczoraj opublikowano garść szczegółów na temat nowej gry, które rzucają nieco światła na zmiany, jakie czekają użytkowników po jej premierze.

Cywilizacja na ekranach telefonów komórkowych

Cisek, 18 marca 2005, 14:30

Komórkowe wersje znanych gier to nie nowość. Wystarczy wspomnieć, że na małe ekraniki telefonów trafiły takie tytuły jak Driv3r, Might & Magic, Port Royale 2, czy Baldur’s Gate. Ostatnio do gry włączył się Electronic Arts, otwierając oddział odpowiedzialny tylko za komórkowe wersje swoich przebojów. I oto spotyka nas kolejna ogromna niespodzianka.

Sid Meier's Civilization IV podąża śladami Sid Meier's Pirates!

eLKaeR, 11 marca 2005, 08:18

Wielu użytkowników uznało PeCetową grę Sid Meier’s Pirates! (polska premiera nastąpić ma w bieżącym miesiącu) produktem perfekcyjnie wykonanym od strony technicznej. Te same osoby powinny zatem docenić również czwartą część słynnej serii Sid Meier’s Civilization (vide news z 27 stycznia 2005), która powstaje w oparciu o identyczną technologię.

Civilization IV oficjalnie zapowiedziany, premiera jeszcze w tym roku!

Krystian Smoszna, 27 stycznia 2005, 07:07

Coraz ciekawsze wieści płyną z obozu Take-Two Interactive. Okazuje się, że to właśnie ta firma wykupiła od Atari prawa do nazwy Civilization (o transakcji wartej 22 miliony dolarów pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku). Kolejna, czwarta już odsłona kultowej serii, której premierę zapowiedziano na koniec 2005 roku, zostanie wydana nakładem 2K Games, nowego oddziału Take-Two Interactive.

Koncern Atari sprzedał prawa do Civilization. Komu? Nie wiadomo.

Krystian Smoszna, 25 listopada 2004, 09:42

Koncern Atari/Infogrames sprzedał prawa do Civilization – takie oto rewelacje można przeczytać w najnowszym raporcie finansowym firmy, podsumowującym pierwszą połowę roku fiskalnego 2005. Kto okazał się szczęśliwym nabywcą licencji jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w historii komputerowej rozrywki? Niestety, tego nie podano.

Na stronie Atari zaanonsowano cztery nowe produkcje, w tym Civilization IV

Krystian Smoszna, 21 października 2004, 13:36

Szybki wgląd w listę gier opublikowanych na oficjalnej stronie Atari prowadzi do niezwykle interesujących wniosków. Okazuje się, że koncern poważnie myśli o produkcji nowych tytułów i w pewnym sensie ich powstanie jest już pewne, z tym wyjątkiem, że dotąd nie zostały one oficjalnie zapowiedziane.