Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Evil Genius

Evil Genius dostępne za darmo

Agnieszka Adamus, 6 maja 2020, 16:21

Firma Rebellion postanowiła udostępnić za darmo klasyczną grę strategiczno-symulacyjną – Evil Genius. Promocja jest ograniczona czasowo.

Evil Genius doczeka się sequela z prawdziwego zdarzenia

Draug, 23 sierpnia 2013, 11:06

Studio Rebellion ogłosiło, że Evil Genius Online to nie jedyna produkcja z serii oryginalnych strategii o budowaniu przestępczego imperium, którą deweloper ma planach. Wkrótce możemy się bowiem spodziewać pierwszych informacji na temat pełnoprawnej kontynuacji Evil Genius, przeznaczonej na pecety.

Wieści ze świata (God of War, Gears of War 3, Doom 3) 2/11/11

Jiker, 2 listopada 2011, 14:37

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zapisach do bety WildStar, spzredaży Kinecta, upublicznieniu kodu źródłego Dooma 3, darmowym DLC do Gears of War 3, zawodnikach w UFC Undisputed 3, a także nowym God of War.

Evil Genius powraca

Taven, 8 grudnia 2010, 10:55

Evil Genius było wydanym w 2004 roku niezwykle oryginalnym połączeniem symulatora i strategii, utrzymanym w barwnej stylistyce thrillerów szpiegowskich lat sześćdziesiątych. Gracz wcielał się w postać bezwzględnego złoczyńcy i realizując swoje niecne plany starał się zostać tytułowym Geniuszem Zła. Produkcja zebrała przychylne recenzje, ale jej finansowy wynik nie był już aż tak zadowalający, więc w efekcie zarzucono rozwój marki.

Kolejny dzień promocji na Steamie – tanie Mirror’s Edge i Assault On Dark Athena

Hed, 1 grudnia 2009, 08:44

Pięciodniowa wyprzedaż na Steamie trwa nadal a oferta zmienia się codziennie (wczoraj w dobrej cenie były EVE Online i Battlefield 2). Przez najbliższe kilka godzin opłaca się zakup Mirror's Edge czy Kronik Riddicka: Assault On Dark Athena. Promocja może również spodobać się fanom zręcznościowo-logicznych tytułów (Quantz) i strzelanek (Call of Juarez: Więzy Krwi, Section 8).

Rebellion właścicielem praw do marek Evil Genius, Ground Control i Empire Earth

Jiker, 15 lipca 2009, 11:00

Niektórych z Was być może zdziwiła informacja, że za wprowadzenie gier Evil Genius oraz Ground Control do oferty serwisu dystrybucji cyfrowej GOG.com odpowiedzialne jest Rebellion, a nie macierzyści wydawcy lub producenci. Sytuację postanowił wyjaśnić Jason Kingsley, prezes firmy pracującej aktualnie nad strzelaninami Aliens vs Predator dla koncernu Sega oraz Rogue Warrior dla Bethesda Softworks.

Evil Genius i Ground Control w ofercie GOG.com

Raven, 10 lipca 2009, 08:25

Kontynuując trend wydawania starych gier w odnowionych wersjach, bądź po prostu w zadziwiająco niskich cenach (np. umożliwiając graczom ściągnięcie ich z platformy Steam), firma Rebellion dorzuca dwa starsze tytuły ze swojej oferty wydawniczej do internetowego sklepu GOG.com, mianowicie Evil Genius i Ground Control wraz z dodatkiem Dark Conspiracy.

Pracownicy Elixir Games na bruku

Krystian Smoszna, 29 kwietnia 2005, 07:32

Firma Elixir Games – producent takich gier jak Evil Genius i Republic: The Revolution – przestała istnieć. Ta smutna wiadomość pojawiła się w formie oficjalnego oświadczenia prasowego wczoraj, późnym wieczorem.

Poradnik: Evil Genius

Redakcja GRYOnline.pl, 1 lutego 2005, 19:42

Poradnik do nowatorskiej gry Evil Genius, przy pomocy którego bez większych przeszkód wybudujecie imperium zła, a także uchronicie się przed organizacjami reprezentującymi prawo i sprawiedliwość, by przygotować ogólnoświatową zagładę.

Będzie Evil Genius 2!

Elrond, 14 grudnia 2004, 15:41

Niektórzy z Was zapewne kojarzą grę Evil Genius, która daje nam możliwość wcielenia się w tytułowego „Geniusza Zła” i spojrzenie na walkę Dobra ze Złem od tej drugiej strony. Gra ukazała się kilka miesięcy temu więc rozgrywka chyba się Wam jeszcze nie znudziła, ale firma Elixir Studios już przymierza się do stworzenia sequela gry.

Geniusz Zła na fali

Elrond, 29 września 2004, 11:30

Wczoraj informowaliśmy Was o fakcie pojawienia się w sklepach gry Evil Genius. Dzisiaj natomiast naszą uwagę przyciągnęła wiadomość o konkursie dotyczącym tej produkcji. Sama w sobie nie jest ona niczym nadzwyczajnym, interesujące jest jednak to, iż prawdopodobnie zwiastuje "rozrost" gry.

Geniusz Zła w sklepach

Elrond, 28 września 2004, 13:46

Firma Vivendi Universal Games poinformowała, iż na amerykańskie półki sklepowe trafiła właśnie pozycja zatytułowana Evil Genius. Gra, która wyszła z rąk programistów Elixir Studios (odpowiedzialnych m.in. za stworzenie Republic The Revolution), stanowi połączenie strategii i symulacji i pozwala nam na zbudowanie własnego imperium zła.

Demo Evil Genius już jest

Speed, 31 sierpnia 2004, 10:24

Zgodnie z zapowiedziami (vide news „Demo Evil Genius wypłynie w poniedziałek”) wersja demonstracyjna oryginalnej gry strategiczno-symulacyjnej, Evil Genius, pojawiła się wczoraj w sieci. Premiera najnowszej produkcji studia Elixir Studios ustalona została na 28 września, br.

Demo Evil Genius „wypłynie” w poniedziałek

ComCo, 28 sierpnia 2004, 12:07

Koniec z ratowaniem świata, dobrymi uczynkami, pokojem na Ziemi i ogólnym szczęściem. Pora wcielić się w Geniusza Zła, którego jedynym celem jest dominacja nad naszym globem! Z takiego założenia wyszli programiści z zespołu Elixir Studios, którzy opracowali grę Evil Genius (premiera na dniach). Zanim jednak tytuł wyląduje na półkach sklepów, dostaniemy jego grywalną wersję demonstracyjną.

Złoty Geniusz Zła

Elrond, 19 sierpnia 2004, 16:24

Taką informację podała firma Vivendi Universal. Gra zatytułowana Evil Genius powędrowała właśnie do tłoczni, które powinna opuścić przed 28 sierpnia, gdyż właśnie na tą datę zaplanowano premierę wspomnianego tytułu. Geniusz Zła "narodził" się w umysłach programistów z grupy Elixir Studios, znanych również z pozycji Republic The Revolution, a jego demonstracyjna wersja ukaże się prawdopodobnie 30 września tego roku.

Znamy dokładną datę premiery Evil Genius

ComCo, 14 sierpnia 2004, 09:39

Duet wydawniczy Elixir Studios - Vivendi Universal Games podał właśnie dokładny termin rynkowego debiutu dość nietypowej strategii (skądinąd nawiązującej do Dungeon Keepera), pt. Evil Genius. Według informacji prasowych, ów tytuł dostępny będzie w sprzedaży począwszy od 1 października bieżącego roku, co - w porównaniu do wcześniejszych obietnic (wrzesień) - stanowi nieznacznie opóźnienie premiery.

VU Games zaprezentuje Evil Genius i Men of Valor na targach Game Stars Live

Speed, 12 sierpnia 2004, 10:04

Tegoroczne targi Game Stars Live zbliżają się – do rozpoczęcia tej imprezy pozostało dokładnie 19 dni. Najlepiej o tym fakcie świadczą zapowiedzi kolejnych światowych wydawców czy też producentów swoich własnych wystaw. Dzisiaj program prezentacji przedstawiła korporacja wydawnicza Vivendi Universal Games. Niestety, zabrakło na tej liście najważniejszego tytułu, sztandarowego produktu studia Valve Software, Half-Life 2.

Vivendi ujawnia plany wydawnicze na 2004 rok

Krystian Smoszna, 13 stycznia 2004, 08:19

Firma Vivendi opublikowała wczoraj listę gier, które zamierza wydać w 2004 roku. Wśród znanych i niezwykle pożądanych przez graczy tytułów, jak Half-Life 2, Ground Control 2, czy World of WarCraft, znalazły się na niej także zupełnie nieoczekiwane pozycje, np. kolejne dwie gry oparte o świat stworzony przez J.R.R. Tolkiena (czyżby kolejne odcinanie kuponów od popularności filmowej trylogii?).

Zapowiedź Evil Genius

Redakcja GRYOnline.pl, 30 grudnia 2003, 12:52

„Jest w czym wybierać, bo jak na szaleńca przystało, przyjdą nam do głowy pomysły, by ukraść Mona Lizę, zmniejszyć Wieżę Eiffla, porwać gwiazdę muzyczną czy też zabić prezydenta Związku Radzieckiego i zastąpić go sobowtórem-robotem. Każdy sukces umocni naszą pozycje jako geniusza zła, dzięki czemu będziemy mogli z większą skutecznością szantażować rządy wybranych państw czy też skupiać wokół siebie grupę lepszych współpracowników, pomagających nam stworzyć superbroń, gwarantującą dominacje nad światem!” – zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią gry strategicznej Evil Genius, kolejną produkcją zespołu Elixir Studios znanego ze stworzenia ambitnej gry pt. Republic: The Revolution.

„Źli geniusze” – nowa strategia na PeCety

ComCo, 14 maja 2003, 15:45

W większości przypadków, na targach E3 korporacja Vivendi Universal Games przedstawia nowe pozycje ze swojego katalogu wydawniczego, wyłącznie na specjalnych pokazach „za zamkniętymi drzwiami”. Podobna sytuacja miała miejsce z zapowiedzią gry Evil Genius - ciekawej strategii, nad którą aktualnie pracuje londyński zespół Elixir Studios (twórcy Republic: The Revolution).