Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Thief: The Dark Project

Thief doczeka się ekranizacji kinowej

Góral, 3 lipca 2014, 11:04

Wytwórnie filmowe Vertigo Entertainment oraz Prime Universe pracują nad ekranizacją gry Thief - poinformowano w serwisie The Tracking Board. Nie podzielono się jednak żadnymi szczegółami, ale ujawniono, że producentami obrazu kinowego zostali Adrian Askarieh i Roy Lee.

The Dark Mod - modyfikacja do Dooma 3 wzorowana na Thiefie ukazała się jako samodzielna gra

Draug, 9 października 2013, 14:34

Grupa Broken Glass Studios wypuściła wersję 2.0 modyfikacji The Dark Mod do Dooma 3, inspirowanej w znacznym stopniu serią Thief. Jest to o tyle interesująca wiadomość, że mamy teraz do czynienia z samodzielną i darmową produkcją, niewymagającą żadnej innej gry do działania.

Lekcja Level Designu - wykład poprowadzi Garrett, mistrz złodziei

Yoghurt, 7 sierpnia 2012, 21:25

Dobrze zaprojektowany level w grze to nie taka prosta sprawa, jakby się mogło z początku wydawać. Nie wystarczy poustawiać elementów i przeciwników w logiczny sposób. Należy jeszcze przekonać gracza, że osobiście zanurza się w świat na ekranie monitora.

Po drugiej stronie lustra, część pierwsza. Ultima Underworld, System Shock, Thief - historia firmy Looking Glass Studios.

Lans Tartare, 29 września 2011, 13:50

Historia Looking Glass Studios to interesujące pasmo wzlotów, upadków oraz wizjonerstwa lekko wyprzedzającego swoją epokę. Underworld, Thief oraz Shock to serie i tytuły, bez których obecna branża nie byłaby taka sama. Bowiem rozwiązania, które stworzyli, pomimo że nie weszły na stałe do gier głównego nurtu to mocno zmieniły oblicze rynku, nawet wśród nieświadomych tego graczy nowego pokolenia.

Cień, o wspaniałości Thiefa...

Lans Tartare, 21 września 2011, 08:20

Thief to coś więcej niż zwykła gra. Thief to prawdziwe dzieło, zatopione w mroku, dopracowane i ponadczasowe. Cień... czyli o tym dlaczego Thief jest wspaniały.

Wieści ze świata (Need for Speed: Hot Pursuit, Assassin's Creed Brotherhood, Thief) 18/10/10

Jiker, 18 października 2010, 12:05

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Trofeach w Need for Speed: Hot Pursuit i Assassin’s Creed Brotherhood, o zdobyciu 500 tysięcy Punktów Gracza, a także nominacjach do nagród dla twórców ścieżek dźwiękowych do gier. Zapraszamy do lektury.

Cartoon Games - odc. 22 - Kryjówka

Otis, 28 kwietnia 2010, 10:05

Najciekawsze modyfikacje (14/12/09)

Adrian Werner, 14 grudnia 2009, 09:50

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Thief na silniku Dooma 3, czyli modyfikacja „The Dark Mod” już w sieci

Gambrinus, 20 października 2009, 09:34

Po niemal pięciu latach ciężkiej pracy grupa Broken Glass Studios opublikowała wersję beta The Dark Mod. Ta konwersja Dooma 3 przenosi graczy w mroczny świat wzorowany na serii Thief.

Thief 4 oficjalnie potwierdzony!

Jiker, 11 maja 2009, 16:15

Montrealskie studio deweloperskie brytyjskiego koncernu Eidos przerwało wszelkie spekulacje, ujawniając swój drugi, obok Deus Ex 3, tytuł znajdujący się aktualnie w fazie produkcji. Potwierdził tym samym plotki sprzed niemal miesiąca i informacje przedstawione przez magazyn EDGE przed tygodniem. Owym, długo oczekiwanym tytułem jest czwarta odsłona legendarnego cyklu Thief!

Thief 4 zostanie ujawniony 11 maja?

Hed, 4 maja 2009, 09:10

Według jednej z reklam umieszczonych w magazynie EDGE, 11 maja studio Eidos Montreal ujawni swój drugi, tajemniczy projekt. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że najprawdopodobniej będzie to czwarta odsłona świetnej serii Thief. Opublikowane przez kilku użytkowników forum poświęconemu grze zeskanowane ogłoszenie wydaje się potwierdzać wcześniejsze tezy, chociaż nie jest jednoznaczne.

Świat wrze - Thief 4 w sferze plotek

Jiker, 15 kwietnia 2009, 21:05

Montrealskie studio firmy Eidos zamieściło na swych łamach informację o rozpoczęciu prac nad drugim, po Deus Ex 3, wielkim projektem. Podobno już niedługo ujawnione zostaną pierwsze szczegóły na jego temat. W sieci zawrzało.

Mamy przedsmak The Dark Mod – konwersji Dooma 3 w konwencji Thiefa

Elrond, 21 stycznia 2008, 10:43

The Dark Mod to w prostych słowach mówiąc Doom 3 wyglądający jak Thief – mroczna, przygotowana w ponurym klimacie skradanka, zainspirowana kultową grą z gatunku „stealth”. Jej twórcy postanowili wypuścić krókie, grywalne demo swojego produktu, aby stwierdzić, czy ich prace idą w dobrym kierunku.

Ujrzymy kolejne odsłony Thiefa i Deus Ex'a!

Calypso, 30 sierpnia 2004, 11:45

Firma Eidos ma w planach wydanie kontynuacji swych ostatnich tytułów - Deux Ex 2 i Thief 3. W wywiadzie dla serwisu 1UP.com poprzedni prezes korporacji, Rob Dyer, zapowiedział, iż jego firma będzie starała się nie tylko trafić w gusta miłośników poprzednich części, ale i zdobyć nowe rzesze fanów. Obie serie należą do najwyżej ocenianych i najbardziej docenianych przez prasę gier ostatnich lat.

ION Storm - zwolnienie pracowników, zmiana nazwy i produkcje tylko na PS 2 - prawda czy plotka?

Krystian Smoszna, 2 czerwca 2004, 10:34

Serwis Shacknews opublikował wczoraj niepokojące wieści dla wszystkich fanów firmy ION Storm, producenta słynnych gier z serii Thief i Deus Ex. Jeśli wierzyć tym doniesieniom, koncern Eidos Interactive rozpoczął poważne zmiany w strukturze studia, wywalając jego pracowników na bruk.

Czyżby filmowy człowiek-pająk miał zagrać w kinowej adaptacji hitowego cyklu Thief?

eLKaeR, 17 lutego 2004, 10:10

Dotychczas amerykańskiego aktora imieniem Tobey Maguire publiczność oglądała m.in. w Spider-Man, gdzie wystąpił w roli głównej, jak również w Wonder Boys (Cudowni chłopcy) i Deconstructing Harry (Przejrzeć Harry’ego). Według ostatnich wiadomości z renomowanego zachodniego magazynu elektroniczno-rozrywkowego pt. PC Gamer, rzeczony osobnik prawdopodobnie zostanie obsadzony w filmowej adaptacji popularnego cyklu Thief (premiera PeCetowej edycji części trzeciej w połowie bieżącego roku).

"Złodziej" w trzecim wcieleniu...

ComCo, 10 maja 2003, 11:48

Dwie pierwsze produkcje z cyklu Thief (czyli The Dark Project oraz The Metal Age) okazały się być hitami przez duże "H". Tworząc rzeczone tytuły, zespół Looking Glass Technologies udowodnił wszystkim niedowiarkom, iż można skutecznie połączyć akcję obserwowaną z perspektywy pierwszej osoby oraz motyw skradania się w drodze do finalnego celu. Nic więc dziwnego, iż z miejsca zyskały wielką popularność... Od 2000 roku (premiera drugiej części) minęło już sporo czasu, jednak seria Thief wcale nie dobiegła końca - od dłuższego czasu w siedzibie Ion Storm (autorzy m.in. Deus Ex 1 i 2) trwają prace nad "trójką", która, podobnie jak jej poprzedniczki, powinna na trwałe zapisać się w pamięci graczy z całego świata...