Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Prince of Persia: Rival Swords

Fallout Tygodnia #3: Książę Blockbuster

Crash, 31 maja 2010, 08:08

Pomimo, iż od lata dzieli nas jeszcze miesiąc - o czym nawet pogoda zdaje się nie zapominać - sezon na wakacyjne blockbustery trwa. Repertuar kin zdominowały wysokobudżetowe produkcje prosto z Hollywood. Wybuchy, pościgi, dynamiczne pojedynki, piękne kobiety i nagie torsy... amatorzy niezobowiązującej rozrywki, coli i popcornu mogą zacierać ręce i szturmem uderzać do kin.

Pierwszy zwiastun filmowego Prince of Persia

Hed, 3 listopada 2009, 09:18

W sieci pojawił się dwuipółminutowy zwiastun filmu Prince of Persia: The Sands of Time, opartego na motywach świetnej gry pod tym samym tytułem. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, powracają nadzieje odnośnie poziomu adaptacji oraz zachowania klimatu serii Prince of Persia, która towarzyszy graczom 20 lat. Czy tym razem uda się zachować chociaż część klimatu gier?

Nowy Prince of Persia zostanie ujawniony w przyszłym roku

Hed, 2 listopada 2009, 08:43

Według doniesień serwisu Neoseeker firma Ubisoft ma w planach kolejną odsłonę Prince of Persia, co oczywiście wielkim zaskoczeniem nie jest. Wygląda na to, że francuski wydawca przedstawi światu następną część sagi w pierwszej połowie przyszłego roku. Informację podano na pokazie zwiastuna filmowej adaptacji serii opartej na podstawie Prince of Persia: Piaski Czasu.

Nadchodzi Prince of Persia The Forgotten Sands?

Jiker, 8 października 2009, 09:45

Jordan Mechner, twórca wielkiego hitu Prince of Persia: The Sands of Time, najwidoczniej ponownie podejmie próbę ujęcia graczy za serce. Po blisko sześciu latach milczenia, Mechner zdecydował się bowiem na rejestrację nowego znaku towarowego. Z jego opisu zamieszczonego na stronach amerykańskiego Urzędu Patentowego wynika, że będziemy mieć do czynienia z kolejną grą z cyklu PoP.

Twórca perskiego księcia pracuje nad następną grą

Przemysław Zamęcki, 27 lipca 2008, 14:58

Podczas panelu dyskusyjnego na imprezie Comic Con w San Siego, Jordan Mechner, twórca Prince of Persia ujawnił, że pracuje nad następcą swojego pierwszego dzieła zatytułowanego Karateka.

Bruckheimer wybrał perskiego księcia

Przemysław Zamęcki, 21 maja 2008, 07:20

Serwis The Hollywood Reporter donosi, że w końcu wybrano odtwórcę głównej roli w filmie na podstawie jednej z najsłynniejszych serii gier w historii branży – Prince of Persia.

Strona-zwiastun dla nowego Prince of Persia

Filip „fsm” Grabski, 24 kwietnia 2008, 08:57

Po wtorkowych informacjach na temat rejestracji przez twórcę Prince of Persia nowej nazwy, w sieci pojawiła się tajemnicza strona bez wątpienia związana z grą.

Twórca Prince of Persia rejestruje nazwę nowych przygód Księcia

Jiker, 22 kwietnia 2008, 12:40

Bieżący rok rozpoczęliśmy od kilku dobrych wiadomości. Jedną z nich była oficjalna zapowiedź nowej produkcji z cyklu Prince of Persia. Dowiedzieliśmy się wówczas, że jej światowy debiut nastąpi najpewniej w chwili premiery pierwszego filmu opartego na przygodach Księcia Persji (planowanej na przyszły rok). Wczoraj poznaliśmy być może oficjalny tytuł nowego PoP-a.

Nowa gra z serii Prince of Persia oficjalnie. Ubisoft przedstawia swoje plany

Przemysław Zamęcki, 24 stycznia 2008, 07:55

Francuski koncern Ubisoft przedstawił swoje wyniki finansowe dotyczące okresu od 30 września 2007 do 31 grudnia 2007. W okresie tym przychody ze sprzedaży wydawanych przez firmę tytułów wyniosły ponad 625 milionów dolarów. W związku z tym przewidywany przychód za cały rok fiskalny, kończący się 31 marca tego roku, powinien wynieść 1,21 miliarda dolarów.

Newell nowym reżyserem filmu Prince of Persia: The Sands of Time

Krystian Smoszna, 14 listopada 2007, 06:56

Rację miał internetowy serwis Variety, który w ubiegłym tygodniu informował o zmianach na stanowisku reżysera filmu Prince of Persia: The Sands of Time. Mike Newell potwierdził przedwczoraj, że to właśnie on będzie twórcą obrazu, który na ekrany kin trafi w 2009 roku.

Ubisoft przyznaje się do błędów i obiecuje poprawę

Sargeras, 1 czerwca 2007, 12:28

Niemiecki magazyn Der Spiegel przeprowadził niedawno wywiad z dyrektorem generalnym Ubisoftu - Yves’em Guillemonte, oraz dyrektorem oddziału europejskiego firmy Alain’em Corre. Obaj w wywiadzie przyznają, że Ubisoft „popełnił błędy”.

Prince of Persia: Ghost of the Past na dobry początek roku szkolnego 2007/2008?

eLKaeR, 27 marca 2007, 07:32

Co do tego, że kolejna odsłona sagi Prince of Persia znajduje się w trakcie developingu, nie ma wątpliwości. Wprawdzie korporacja Ubisoft Entertainment nie zapowiedziała jeszcze wszem wobec nowego epizodu przygód perskiego księcia, ale pierwsze zakulisowe informacje pojawiły się już w ubiegłym roku. Teraz mamy dla Was kolejne nieoficjalne doniesienia.

Nintendo ujawnia line-up Wii na pierwszy kwartał 2007

Vercetti, 24 stycznia 2007, 17:27

Końcówka ubiegłego roku w wykonaniu Nintendo obfitowała w sukcesy na rynku konsol stacjonarnych, a także przenośnych. Japoński koncern myśli już jednak o przyszłości i w najbliższym czasie zamierza poszerzyć ofertę gier dedykowanych swemu najmłodszemu dziecku, Wii. Jeszcze w tym kwartale do 34 pozycji, które znajdują się już w sprzedaży w USA, dołączy 12 nowych tytułów.

UbiSoft ujawnia daty premier trzech kolejnych gier przeznaczonych dla Wii

Jiker, 11 stycznia 2007, 18:19

Firma UbiSoft jest jednym z najpłodniejszych wydawców gier przeznaczonych dla konsoli Nintendo Wii. Wczorajszy dzień przyniósł informacje na temat pozycji, które francuski koncern wyda na Wii w marcu 2007 roku.

Nie tylko PlayStation Portable dostanie Prince of Persia: Rival Swords

eLKaeR, 19 grudnia 2006, 06:55

Właśnie okazało się, że gra pt. Prince of Persia: Rival Swords nie będzie dostępna wyłącznie na platformie PlayStation Portable. Korporacja Ubisoft Entertainment szykuje bowiem także wersję, przeznaczoną dla Wii. Jest to zgodne z dotychczasowymi zakulisowymi zapowiedziami, ponieważ PoP: RS bazuje na Prince of Persia: The Two Thrones z 2005 roku.

Powrót Prince of Persia: The Two Thrones dzięki platformie Wii

eLKaeR, 17 grudnia 2006, 10:10

Dość mało było jak dotąd wiadomo na temat gry z cyklu Prince of Persia, przeznaczonej dla konsoli Wii. Na szczęście w najnowszym numerze magazynu Nintendo Power, wydawanego w Stanach Zjednoczonych przez korporację Nintendo, podano nieco więcej informacji, dotyczących szykowanej przez Ubisoft Entertainment pozycji.

Zobacz grafiki koncepcyjne z nowej odsłony cyklu Prince of Persia

Krystian Smoszna, 22 września 2006, 08:28

Historia opowiedziana w trylogii Prince of Persia została zakończona, ale nie oznacza to, że koncern Ubisoft definitywnie zrezygnował z produkcji nowych gier z księciem w roli głównej. Aktualnie przygotowywana jest konwersja Dwóch Tronów na konsolę PlayStation Portable (pod nazwą Rival Swords) oraz kolejny, duży produkt...

Prince of Persia: Rival Swords pod Choinkę

eLKaeR, 12 września 2006, 08:55

Nie Rival Blades, jak mogliśmy przeczytać dwa tygodnie temu, lecz Rival Swords – taki podtytuł nosi nowa gra z serii Prince of Persia. Jest to właściwie konwersja Prince of Persia: The Two Thrones z platform stacjonarnych, przeznaczona wyłącznie dla konsoli PlayStation Portable i wzbogacona o pewne bonusowe elementy. Europejska premiera w okolicach tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Wii dostanie grę z serii Prince of Persia, Far Cry i nie tylko

eLKaeR, 4 sierpnia 2006, 12:12

Firma Ubisoft Entertainment pokłada najwidoczniej sporo nadziei w nadchodzącej konsoli Wii, ponieważ zapowiedziała już wypuszczenie szeregu gier dla tej platformy. Słyszeliśmy jak dotąd głównie o Red Steel i Rayman Raving Rabbids, ale francuski oddział wspomnianej korporacji donosi właśnie o kolejnych tytułach.

Far Cry, Blazing Angels i Prince of Persia również na platformie Wii?

eLKaeR, 16 czerwca 2006, 11:11

Dotychczas wiedzieliśmy jedynie, iż korporacja Ubisoft Entertainment przygotowuje dwie gry dla nadchodzącej platformy Wii – Red Steel i Rayman Raving Rabbids. Jednakże w Sieci pojawiła się właśnie lista, obejmująca jeszcze kilka innych pozycji, szykowanych z myślą o nowej konsoli stacjonarnej ze stajni Nintendo. Produkty te mają ponoć trafić na rynek w ciągu paru miesięcy od premiery urządzenia.