Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat The Elder Scrolls III: Przepowiednia

The Elder Scrolls - krótka historia cyklu

Ender, 25 października 2011, 14:29

Z okazji zbliżającej się mamucimi krokami premiery The Elder Scrolls V: Skyrim, warto przyjrzeć się chyba raz jeszcze drodze, jaką przeszła seria Elder Scrolls, od swych trudnych początków do dzisiejszej opływającej w zielone banknoty chwały.

Morrowind w jakości Obliviona

Olek, 26 marca 2011, 11:25

Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o tym, by zagrać w The Elder Scrolls III: Morrowind w oprawie wizualnej rodem z Obliviona, teraz nadarza się ku temu okazja. Na stronie internetowej projektu Morroblivion: The Resurrection of Morrowind opublikowano nową wersję ambitnego moda, w której naprawiono szereg błędów. Twórcy modyfikacji zadbali także o szczegółową instrukcję instalacji.

The Elder Scrolls V definitywnie w planach Bethesda Softworks

Jiker, 18 sierpnia 2009, 09:10

Pete Hines z firmy Bethesda Softworks postanowił odnieść się do zeszłotygodniowych, zaskakujących informacji, sugerujących, że firma nie ma obecnie planów odnośnie piątej odsłony cyklu The Elder Scrolls. W specjalnym wpisie zamieszczonym na łamach oficjalnego bloga Bethesdy stwierdził, że wnioski wyciągnięte z wystąpienia Todda Howarda były zwykłym nieporozumieniem.

The Elder Scrolls MMO zamiast piątej części serii?

Hed, 16 sierpnia 2009, 12:03

Todd Howard z Bethesdy powiedział podczas konferencji na imprezie QuakeCon 2009, że firma nie ma obecnie planów odnośnie piątej części cyklu The Elder Scrolls. Dość zaskakujące stwierdzenie, bo wielu fanów spodziewało się ujawnienia kolejnej odsłony znanej sagi RPG, która istnieje od kilkunastu lat. Być może coś o tym świecie jednak usłyszymy, bo Howard dał pewną wskazówkę.

Co słychać u twórców The Elder Scrolls Online?

vampire, 4 listopada 2008, 15:10

Przeszło rok temu usłyszeliśmy o powstaniu trzeciego, obok Bethesda Softworks i Vir2l Studios, oddziału koncernu ZeniMax Media - ZeniMax Online Studios. Jak sama nazwa wskazuje miał się on zająć wyłącznie grami typu MMO. Minęło już sporo czasu, a my wciąż oficjalnie nie wiemy nawet nad jakim właściwie projektem ekipa pracuje.

The Elder Scrolls Online pierwszym produktem firmy ZeniMax Online Studios?

Krystian Smoszna, 2 listopada 2007, 13:42

Redaktorzy serwisu Voodoo Extreme 3D odkryli, że koncern ZeniMax Media zarejestrował domenę ElderScrollsOnline.com. Nazwa ta sugeruje, że amerykańska firma przymierza się do produkcji gry z cyklu The Elder Scrolls w konwencji MMO.

Garść nowych informacji o The Elder Scrolls IV: Oblivion

Klecha, 23 października 2004, 08:28

Firma Bethesda Softworks opublikowała dziś kolejne informacje oraz zdjęcia ze swojej najnowszej produkcji z gatunku cRPG przygotowywanej dla komputerów PC oraz konsol następnej generacji.

Nadchodzi The Elder Scrolls IV: Oblivion!

ComCo, 13 września 2004, 09:21

Potwierdziły się nasze przypuszczenia sprzed ponad tygodnia: Bethesda Softworks pracuje nad czwartą częścią słynnej serii gier cRPG, pt. The Elder Scrolls! Owa pozycja będzie nosiła podtytuł Oblivion, a proces jej developingu rozpoczął się jeszcze w odległym, 2002 roku. W październikowym wydaniu zachodniego magazynu Game Informer podano pierwsze szczegóły w tej sprawie.

Czy nadejdzie ósma pozycja z cyklu The Elder Scrolls?!

ComCo, 2 września 2004, 11:17

Obchody dziesięciolecia jednej z najlepszych serii gier role-playing, jakie kiedykolwiek powstały, tj. The Elder Scrolls trwają w najlepsze (vide news z 6 kwietnia 2004). Tymczasem, redaktorzy zachodniego serwisu Evil Avatar odkryli pierwszy trop, który może świadczyć o opracowywaniu kolejnej, ósmej już pozycji tego bestsellerowego cyklu!

Nokia zaanonsowała grę The Elder Scrolls Travels: Shadowkey

Krystian Smoszna, 3 maja 2004, 17:03

W dniu dzisiejszym, koncern Nokia oraz studio Vir2l ogłosiły rozpoczęcie prac nad nową grą z serii The Elder Scrolls Travels, zatytułowaną Shadowkey i przeznaczoną tylko na platformę N-Gage.

Darmowa pełna wersja The Elder Scrolls: Arena z okazji dziesiątej rocznicy premiery!

eLKaeR, 6 kwietnia 2004, 13:33

Siedem pozycji w ciągu dekady, to obecny stan popularnej (miliony entuzjastów w skali całego globu ziemskiego) serii wirtualnych gier fabularnych pt. The Elder Scrolls. Ojcami cyklu są pracownicy firmy Bethesda Softworks, którzy ogłosili właśnie rozpoczęcie obchodów dziesięciolecia powstania sagi. Przy okazji przygotowano szereg specjalnych niespodzianek dla fanów. Listę prezentów otwiera darmowa pełna wersja pierwszego epizodu niniejszej linii produktów, noszącego podtytuł Arena. Rozmiar pliku instalacyjnego oscyluje w granicach 9 MB (w pakiecie umieszczono dodatkowo niezbędny program emulujący), natomiast pobrania można dokonać już teraz ze wszystkich trzech serwerów FTP wortalu GRY-OnLine.

GOL ASY, czyli Najlepsze Gry Roku 2003 - kategoria Dodatki / Rozszerzenia

eLKaeR, 10 stycznia 2004, 17:55

Prezentacja PeCetowych produktów, nominowanych przez redakcję wortalu GRY-OnLine w Plebiscycie na Najlepsze Gry Roku 2003, wkroczyła dziś w siódmy etap. Dokładnie trzy tygodnie wstecz proces demonstracji zainaugurowały Gry Przygodowe, a później zostały scharakteryzowane jeszcze Wyścigi, Gry Akcji, Gry Sportowe, Gry Niedocenione i Gry Strategiczne. Teraz pora przybliżyć Szanownym Czytelnikom najobszerniejszą (łącznie czternaście pozycji) spośród kategorii tematycznych, poświęconą rozmaitym dodatkom i rozszerzeniom. Po lekturze niniejszego artykułu serdecznie zapraszamy do głosowania, ponieważ czekają wspaniałe nagrody (np. układ Intel Pentium 4 3,0 GHz, akcesoria ze stajni Logitech i mnóstwo oryginalnego oprogramowania rozrywkowego).

Która gra ma najlepszy dźwięk?

Wojak, 9 stycznia 2004, 06:45

Zachodni serwis RPGDot zdecydował się niedawno na przeprowadzenie plebiscytu, w którym czytelnicy wybrać mieli najlepsze ich zdaniem gry ubiegłego roku. Nie byłoby w tym nic szczególnego, bowiem takie głosowanie nie jest w końcu żadną nowością, gdyby nie fakt, że oprócz dość standardowych kategorii w rodzaju „Gra Roku”, pojawiły się również te znacznie ciekawsze, np. ta, której wyniki właśnie ujawniono - „Najlepszy Dźwięk w RPG”.

Jak Bethesda Softworks testuje gry?

ComCo, 25 sierpnia 2003, 08:28

Na oficjalnej witrynie internetowej cyklu Morrowind pojawił się ciekawy artykuł, rzucający trochę światła na testowanie gier przez zespół developerski Bethesda Softworks. Autor tekstu omawia kolejne etapy tego procesu na przykładzie edycji „Game of the Gear” Morrowinda (czyli oryginalny The Elder Scrolls III: Morrowind + dodatki: Tribunal i Bloodmoon + masa innych uaktualnień), dedykowanej konsoli Xbox. Jeżeli kiedykolwiek myśleliście, że testowanie nadchodzących produkcji stanowi idealny zawód na całe życie, to przeczytajcie dokładnie opisywaną publikację. Pomimo faktu, że „siedzisz i grasz”, trzeba również zadbać o mnóstwo innych rzeczy...

Recenzja: The Elder Scrolls III - Tribunal

Fajek, 9 czerwca 2003, 13:43

Tribunal to Oficjalny, płatny dodatek do The Elder Scrolls III: Morrowind, jednego z najlepszych cRPG ostatnich lat. Według samych autorów Tribunal ma się do Morrowind’a podobnie jak Opowieści z Wybrzeża Mieczy do Wrót Baldura...

„Krwawy księżyc” w Europie i Australii

ComCo, 8 czerwca 2003, 09:28

Korporacja Ubi Soft poinformowała o podpisaniu umowy z zespołem Bethesda Softworks, na mocy której stała się wyłącznym dystrybutorem drugiego dodatku do gry The Elder Scrolls III: Morrowind, noszącego podtytuł Bloodmoon, na terenie Europy oraz Australii. Całość dostępna jest już od kilku dni na półkach amerykańskich sklepów i, według zachodnich źródeł, prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania.

The Elder Scrolls III: Bloodmoon w „złotym” statusie

eLKaeR, 25 maja 2003, 12:06

Drugie oficjalne rozszerzenie bestsellerowej gry cRPG o nazwie The Elder Scrolls III: Morrowind nosi podtytuł Bloodmoon i właśnie wkroczyło w ostatni etap przedpremierowych przygotowań – powielanie w tłoczni i pakowanie.

Morrowind: GotY na konsolę Xbox

ComCo, 11 maja 2003, 10:14

Rynkowa premiera pełnej wersji Elder Scrolls III: Morrowind na konsoli Xbox, miała miejsce w czerwcu poprzedniego roku. Tytuł ten bardzo szybko zyskał popularność wśród posiadaczy rzeczonego systemu, przez co do siedziby developera - firmy Bethesda Softworks - docierały liczne prośby w sprawie wydania dodatków, zaplanowanych jedynie na komputery typu PC (tj. dostępnego już Tribunal i znajdującego się w produkcji Bloodmoon). Autorzy postanowili spełnić te prośby...

Bloodmoon coraz bliżej premiery...

ComCo, 31 marca 2003, 07:48

Życie wilkołaka wcale nie jest usłane różami - właśnie taka konkluzja będzie się kryła za kolejnym (po Tribunal) dodatkiem do gry The Elder Scrolls III: Morrowind o nazwie Bloodmoon. Otóż autorzy ze studia Bethesda Softworks zamieścili na oficjalnej stronie serii artykuł, w którym zdradzają kilka ciekawych informacji odnośnie nadchodzącej produkcji. Trzeba przyznać, że zapowiada się smakowity kąsek dla wszystkich wielbicieli cRPG...

The Elder Scrolls III: Bloodmoon nadchodzi!

ComCo, 15 lutego 2003, 12:55

Firma Bethesda Softworks ogłosiła, że już w maju ukaże się kolejny (po Tribunal) dodatek do jej popularnej gry role-playing pt. The Elder Scrolls III: Morrowind. Będzie on nosił tytuł Bloodmoon i przeniesie nas na mroźną wyspę Solstheim, gdzie Imperium buduje nową kolonię wydobywczą.