Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat TOCA Race Driver

Race Driver One - pierwsze efektowne zrzuty ekranowe już w sieci

Jiker, 11 września 2007, 14:43

Brytyjska firma Codemasters opublikowała jedyne jak dotąd zrzuty ekranowe, ukazujące zapowiedzianą pod koniec kwietnia bieżącego roku najnowszą odsłonę cyklu Race Driver. Pierwszym zachodnim medium, które przedstawiło je szerszej publice jest serwis Worthplaying.

TOCA Race Driver 3 w produkcji

Kull, 17 marca 2005, 07:16

Koncern Codemasters oznajmił, iż trwają już prace nad kolejną częścią popularnego symulatora wyścigów samochodowych TOCA Race Driver. Gra tworzona jest pod oficjalną nazwą TOCA Race Driver 2006 i pod takim też tytułem poznają ją amerykańscy gracze. W Niemczech, program będzie nosił nazwę DTM Race Driver 3, zaś w pozostałej części Europy (w tym w Polsce) ukaże się jako TOCA Race Driver 3.

Inwazja dem od Codemasters

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2004, 10:05

Serwis Gamers Hell po raz kolejny uraczył nas akcją spod znaku „Inwazja dem”. Tym razem wybór padł na firmę Codemasters, znanego producenta, który rozpoczynał karierę jeszcze w czasach dominacji komputerów ośmiobitowych. Co prawda, tak starych programów jak np. seria Dizzy nie znajdziemy w ofercie portalu, głównie ze względu na to, że ich dema fizycznie nie istnieją, ale mamy inne, równie ciekawe propozycje. Linki do nich, tradycyjnie, podajemy poniżej.

GOL ASY, czyli Najlepsze Gry Roku 2003 – kategoria Wyścigi

Fajek, 22 grudnia 2003, 16:42

Rok 2003 dla fanów gier samochodowych przeminął pod znakiem zarówno rozczarowań jak i miłych zaskoczeń. Napisałem „minął”, gdyż przed nowym rokiem żadna gra samochodowa nie pojawi się na rynku. Co nam, domorosłym kierowcom przyniósł ów rok? Zapraszam do krótkiej charakterystyki... i wzięcia udziału w naszym Plebiscycie na najlepsze gry roku 2003.

Firma Codemasters otrzymala prestiżową nagrodę od organizacji ELSPA

ComCo, 12 grudnia 2003, 15:10

Entertainment and Leisure Software Publishers Association (w skrócie: ELSPA) to organizacja, która juz od dluzszego czasu analizuje rynek elektroniczno-rozrywkowy (patrz chociazby cotygodniowa lista bestsellerów software'owych w Wielkiej Brytanii). Z kolei wczoraj jej przedstawiciele wreczyli prestiżowa nagrode „Hall of Fame” zalozycielom firmy Codemasters, tj. braciom Richardowi i Davidowi Darlingom, oraz ich ojcu – Jimowi, za sukcesy odniesione w dlugoletniej dzialalnosci.

Race Driver 2 także na PC

Kull, 20 września 2003, 14:30

Z ostatnich zapewnień Codemasters wynika, że kolejna część gry wyścigowej - Race Driver 2: The Ultimate Racing Simulator ukaże się w wersji nie tylko na Xboxa (co zapowiedziano tydzień temu), ale także na PeCety - wiosną 2004. Obie wersje będą posiadać możliwość prowadzenia pojedynków przez Internet (on-line; do 12 graczy), oraz tryb kariery dla pojedynczego gracza (off-line).

Druga część Pro Race Driver na imprezie X03, organizowanej przez firmę Microsoft

eLKaeR, 12 września 2003, 18:19

Wirtualne wyścigi samochodowe, noszące nazwę Pro Race Driver (ew. TOCA Race Driver), na pewno doczekają się kontynuacji. Sequel otrzymał podtytuł The Ultimate Racing Simulator. Pierwsze szczegółowe informacje zostaną ujawnione podczas francuskiej konferencji Microsoft X03 w przyszłym tygodniu (16-17 września).

Kierowcy na Start! - wielki turniej CMR3 i TOCA

Fajek, 20 czerwca 2003, 14:59

Dla wszystkich fanów gier samochodowych (ale nie tylko) mamy świetną informację – 4,5 i 6 lipca w krakowskim salonie EMPiK Megastore na Rynku Głównym zostanie zorganizowany Wielki Turniej Colin McRae Rally 3 i TOCA Race Driver!

Pochwal się swoimi wynikami w TOCA Race Driver i demonstracyjnej wersji Colin McRae Rally 3!

eLKaeR, 2 czerwca 2003, 11:23

Największa w Polsce (a wkrótce być może także na całym globie ziemskim) baza danych z wynikami w komputerowych grach samochodowych, nosząca nazwę czasy.com, została właśnie poszerzona o nowe elementy.

Rozpoczęło się aktualizowanie TOCA Race Driver

eLKaeR, 10 kwietnia 2003, 10:06

Prosto z siedziby korporacji Codemasters nadszedł pierwszy patch, przeznaczony dla niedawno opublikowanej, wirtualnej gry wyścigowej pt. TOCA Race Driver.

TOCA Race Driver - oficjalne demo

Fajek, 28 lutego 2003, 12:12

Wczoraj w nocy na oficjalnej stronie Codemasters pojawiło się oficjalne demo TOCA Race Driver (aka Pro Race Driver). Przypomnijmy, iż dwa dni temu w Internecie można było znaleźć inną wersję dema jednak była to wersja beta.

Nowe demo Pro Race Driver

Łosiu, 27 lutego 2003, 09:30

Po dwóch wersjach demonstracyjnych (wersja alfa oraz wczesna beta) gry Pro Race Driver, które pojawiły się w zeszłym roku, teraz firma Codemasters wypuściła trzecią wersję demo (beta w 80% reprezentująca to, z czym będziemy mieli do czynienia w pełnej wersji) tego tytułu. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do pobrania jej z naszego FTP (waży około 92MB).

Pro Race Driver na ostatniej prostej

Łosiu, 24 lutego 2003, 09:02

Nowy tydzień zaczynamy od wiadomości, która z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników pięknych i potężnych czterech kółek. Otóż, niemiecki serwis pcgames.de zamieścił na swych łamach informację (potwierdzoną przez Codemasters), iż gra Pro Race Driver w wersji PC (znana też pod tytułami: Toca Race Driver, v8 Race Driver oraz DTM Race Driver) trafi w ręce sprzedawców detalicznych 28 marca tego roku, zaś już 14 marca firma Codemasters wyda demo owego tytułu przeznaczone do rozgrywki wieloosobowej.

Toca Race Driver na PS2 już w sprzedaży

Solnica, 20 września 2002, 07:08

Jak poinformował nas CD Projekt, słynąca z rozbudowanego systemu uszkodzeń, realizmu jazdy i bardzo dobrej grafiki gra wyścigowa na Playstation 2, Toca Race Driver znajduje się już na półkach sklepowych w całej Polsce.

Różnice pomiędzy Toca Race Driver na PC i PSX2

Sznur, 4 września 2002, 17:16

Jak zapewniają producenci Toca Race Driver - czyli firma Codemasters, wersja na poczciwego „blaszaka” będzie znacznie ulepszona w porównaniu do tej, która pojawi się na konsolę PlayStation 2. Poniżej lista nowych opcji i dodatków, jakie posiadać będzie gra:

Premiera gry TOCA Race Driver na PS2

Sznur, 30 sierpnia 2002, 13:05

Polska premiera gry TOCA Race Driver na PS2 odbędzie się 11, a nie jak poprzednio zapowiadano 18 września. Jest na co czekać - bogata w detale grafika, rewelacyjny model zniszczeń, realistyczna fizyka jazdy, podkreślający emocje dźwięk i intrygująca fabuła przykują graczy na bardzo długo do konsol. TOCA Race Driver będzie kosztować 229,90 zł.

Internetowa wersja TOCA Race Driver do pobrania!

Sznur, 28 sierpnia 2002, 13:28

Już dziś możesz zagrać w jedną z najnowszych produkcji firmy Codemasters. Gra TOCA Race Driver w internetowej wersji jest dostępna na stronie Codemasters oraz na serwerze FTP firmy CD Projekt (3,4 MB). Do wyboru mamy cztery samochody, które znajdą się również we właściwej grze. TOCA Race Driver zostanie wydane w pierwszej kolejności na platformę PS2 (18 września) w wersji angielskiej, a następnie w wersji na komputery klasy PC w listopadzie, w polskiej wersji językowej.

Pro Race Driver - kolejne demo

Fajek, 10 sierpnia 2002, 12:20

Serwis Blackhole Motorsports opublikował kolejne demo gry autorstwa Codemasters – Pro Race Driver. Niestety, ponownie nie jest to jeszcze demo oficjalne, jednak diametralnie różni się od tego, które mieliśmy okazję zobaczyć kilka miesięcy temu.

Zagraj już dziś w Toca Race Driver

Fajek, 26 lipca 2002, 12:28

Dzięki współpracy firmy Codemasters i marce 7UP, już dziś możesz zagrać w nadchodzący hit TOCA Race Driver, znakomite wyścigi torowe! Do dnia 30 września wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w wyścigu na unikalnym torze 7UP, a przy okazji wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.

TOCA Race Driver - nowy film

Fajek, 10 lipca 2002, 16:48

Firma Codemasters udostępniła kolejny film z najnowszej gry TOCA Race Driver! Wszystkich zainteresowanych wyścigami zapraszamy do obejrzenia tego trailera, który prezentuje możliwości konsoli Playstation 2.

Zapowiedź: Pro Race Driver

Fajek, 24 maja 2002, 13:56

O Pro Race Driver ostatnimi czasy jest coraz głośniej, gdyż termin wydania tej gry zbliża się wielkimi krokami. Raz po raz pojawiają się kolejne informacje, zdjęcia czy filmy.

Nowe filmy z Pro Race Driver

Fajek, 19 maja 2002, 12:26

Pro Race Driver autorstwa Codemasters zapowiada prawdziwy przełom w dziedzienie gier wyścigowych. Pomimo tego, iż kilka tygodni temu do sieci wyciekło demo w wersji alpha, które notabene nie odzwierciedlało faktycznych cech gry, na stronie Codemasters pojawiły się kolejne filmy przedstawiające jak wyglądał będzie PRD.

Pro Race Driver... DEMO!!!

Fajek, 1 maja 2002, 13:03

Pro Race Driver, gra, na którą wszyscy fani czterech kółek czekają z ogromna niecierpliwością ma pojawić się na rynku na przełomie sierpnia i września. Producent, firma Codemasters, od czasu do czasu raczy nas kolejnymi zdjęciami pochodzącymi z gry podsycając nasz i tak już ogromny apetyt. Tymczasem w Internecie pojawiło się… DEMO tej gry!!!

Opóźnienia w Codemasters

Sznur, 5 kwietnia 2002, 12:34

Według najnowszego planu wydawniczego firmy Codemasters, premiery kilku oczekiwanych tytułów zostały przesunięte. Dotyczy to I.G.I. 2: Covert Strike, Pro Race Driver, Prisoner of War i Dragon Empires.

FEM w Pro Race Driver - prawda czy fikcja?

Sznur, 26 lutego 2002, 18:27

Niedawne informacje, podane przez firmę Codemasters o zastosowaniu systemu FEM w swych najnowszych wyścigach samochodowych Pro Race Driver, wywołały żywe zainteresowanie wśród graczy. Większość z nas po Pro Race Driver spodziewa się zbliżonego do realizmu symulatora. Czy producent rzeczywiście jest w stanie spełnić takie obietnice? Jeden z naszych czytelników, pan Piotr Traczykowski z Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN, postanowił wylać nam na głowę kubeł zimnej wody... :)

Finite Element Modeling w Pro Race Driver

Sznur, 24 lutego 2002, 09:27

Już w czerwcu na amatorów wyścigów samochodowych czeka nie lada gratka w postaci gry Pro Race Driver. Panowie z Codemasters, pracujący nad tym tytułem, postanowili się rzeczywiście przyłożyć, dzięki czemu od gry możemy oczekiwać niezwykłej wręcz dawki realizmu, którą zapewnić ma system Finite Element Modeling (FEM), symulujący wiernie wszelkie uszkodzenia pojazdów.

TOCA Race Driver - kolejne szczegóły

Fajek, 6 lutego 2002, 11:47

Pojawiają się kolejne szczegóły dotyczące gry Pro Race Driver (znanej również pod TOCA Race Driver), wyścigów torowych autorstwa Codemasters.

Samochody w Pro Race Driver

Fajek, 27 stycznia 2002, 15:55

Pro Race Driver – oto nadzieja graczy PC-owych na grę klasy Gran Turismo. Nie ma co zaprzeczać, jeśli chodzi o wyścigi, posiadacze komputerów klasy PC z zazdrością spoglądają na konsolowców ich trzecią już część Gran Turismo. Sytuacja ta może ulec zmianie, choć nie do końca, gdyż Pro Race Driver ukaże się również na konsole PS2 oraz Xbox.

Pro Race Driver - nowa jakość wyścigów

Fajek, 14 grudnia 2001, 14:57

Jeden z dwóch ważnych projektów jakimi aktualnie zajmuje się Codemasters – Pro Race Driver, nabiera powoli kształtów. Kilka miesięcy temu wraz z informacją o rozpoczęciu projektu pojawiły się pierwsze zdjęcia z gry. Dziś światło dzienne ujrzały zdjęcia porównujące rzeczywiste samochody do modeli jakie ujrzymy w grze.