Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat The Bard's Tale: Opowieści Barda

Hej zagrajcie muzykanty! O bardach, skaldach i kapelach w grach RPG

Maurycy, 18 marca 2014, 18:25

Bardowie, trubadurzy, skaldowie, kapele i zespoły ubarwiają światy RPG i czynią je bardziej autentycznymi. W jakich grach możemy ich spotkać na swojej drodze, a w jakich się w nich wcielić? Czy muzycy z gier komputerowych i ich twórczość inspirowani są tradycją prawdziwych kultur?

Konkurs Bard's Tale: Opowieści Barda - gra za friko! zakończony

Solnica, 24 października 2005, 13:26

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry The Bard’s Tale: Opowieści Barda. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Konkurs The Bard's Tale: Opowieści Barda - gra za friko!

Solnica, 18 października 2005, 12:31

Kolejny konkurs z serii „gra za friko” i kolejna ciekawa nagroda do wygrania, którą tym razem jest gra The Bard’s Tale: Opowieści Barda. Reguły zabawy wciąż te same – jeden mail i odrobina szczęścia wystarczą, aby przesyłka z nagrodą trafiła właśnie do was.

Ultra niskie ceny dla MayClubowiczów

Michał Bobrowski, 7 września 2005, 12:07

W tym tygodniu specjalnie z myślą o posiadaczach aktywnych abonamentów MayClub przygotowaliśmy specjalne promocje cenowe na dwa interesujące tytuły: The Bard’s Tale: Opowieści Barda oraz Codename Panzers: Faza Druga. Każdą z nich posiadacz aktywnego abonamentu MayClub może zakupić już za 69 PLN, czyli aż o 30 zł mniej niż sugerowana cena detaliczna!

Opowieści Barda, czyli wino, kobiety i śpiew

Michał Bobrowski, 29 sierpnia 2005, 17:33

W ostatnią środę swoją polską premierę miała gra The Bard’s Tale. Dzień później jej rodzimy wydawca, firma Cenega Poland zorganizowała specjalną imprezę w całości związaną z tym tytułem.

Poradnik: The Bard’s Tale

Redakcja GRYOnline.pl, 24 sierpnia 2005, 16:54

Poradnik do gry The Bard’s Tale, nietypowego cRPG’a z potężną dawką humoru, w dużej mierze składa się z opisu gry – co i jak robić, wraz z konsekwencjami każdej decyzji, a nawet lokacjami, których wcale nie trzeba odwiedzać, by pchnąć fabułę do przodu.

Klasyczna trylogia The Bard's Tale niespodzianką w polskiej wersji Opowieści Barda!

Krystian Smoszna, 11 sierpnia 2005, 14:29

Od dłuższego czasu firma Cenega dosłownie zasypuje nas informacjami dotyczącymi gry The Bard’s Tale. Okazuje się, że profesjonalna, polska wersja językowa (z udziałem Piotra Fronczewskiego oraz Borysa Szyca) nie będzie jedynym atutem tego wydania. Jak dowiedzieliśmy się dziś od przedstawicieli rodzimego dystrybutora, do programu zostanie dołączona również wspaniała niespodzianka.

inXile - oferta pracy przy grze na silniku Unreal

Elrond, 20 kwietnia 2005, 12:48

Na oficjalnej stronie firmy inXile, odpowiedzialnej za projekt The Bard's Tale pojawiły się oferty pracy dla developerów gier. Wśród wymagań widnieje znajomość zagadnień programowania rozgrywek sieciowych oraz doświadczenie przy projektach na konsole Xbox. Potencjalni pracownicy powinni być również zaznajomieni z silnikiem Unreal, co sugerować może, iż studio zamierza rozpocząć prace przy grze...

Rok 2005 wreszcie pod znakiem cRPG? - część pierwsza

Judith, 4 stycznia 2005, 14:06

Zdaniem starych wyjadaczy z serwisu RPGDot, rok 2004 był jednym z lepszych, jeśli chodzi o tytuły wydane na PeCeta. Pozostaje ubolewać, że dobrych gier cRPG nie było za dużo – owszem, parę tytułów plasujących się nieco powyżej przeciętnej. Vampire The Masquerade: Bloodlines zespołu Troika Games zostało ocenione jako dobra pozycja, jednakże bez większych zachwytów.

Opowieść Barda wycieknie do sieci?

Elrond, 25 października 2004, 15:22

Ostatnie miesiące branży elektronicznej rozrywki upłynęły bardzo burzliwie. Najpierw wyciekł do sieci kod Half-Life 2, co przesunęło premierę tej gry o prawie rok (takie są przynajmniej oficjalne powody). Ostatnio zaś mieliśmy podobną sytuację w związku z Halo 2 oraz Grand Theft Auto: San Andreas. A za tym "trendem" postanowiła pójść firma inXile entertainment.

Wiadomo kiedy posłuchamy Opowieści Barda

Elrond, 25 października 2004, 11:59

Fani gier RPG, a szczególnie posiadacze konsol PS2 oraz Xbox mogą już zacierać ręce z zadowolenia. Otóż firma inXile entertainment podała do publicznej wiadomości informację dotyczącą daty wydania The Bard's Tale.

The Bard's Tale ozłocone dla konsol

Klecha, 13 października 2004, 08:20

Grupa developerska inXile entertainment podała do informacji, że jej debiutancka produkcja cRPG w wersji dla platform Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox uzyskała dziś status GOLD i trafiła do tłoczni..

Znamy europejskiego wydawcę „Opowieści Barda” (The Bard's Tale)

ComCo, 12 listopada 2003, 14:53

The Bard's Tale można określić mianem kontynuatora serii, która została zapoczątkowana jeszcze w zamierzchłym 1980 roku (od The Bard's Tale: Tales of the Unknown), jednak jej autorzy - zespół developerski InXile Entertainment z Brianem Fargo, „ojcem” opisywanego cyklu na czele - znacznie chętniej wypowiadają się o zupełnie nowej produkcji. Prace nad pełną wersją gry ciągle trwają, a tymczasem przedstawiciele prasowi korporacji Acclaim podali, iż to właśnie ich pracodawca zajmie się wydaniem rzeczonej pozycji na obszarze Starego Kontynentu.

The Bard's Tale, czyli wielki powrót absolutnej klasyki gatunku cRPG

eLKaeR, 1 października 2003, 13:55

Dokładnie w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku narodziła się wirtualna gra RPG o nazwie Tales of the Unknown, Volume I: Bard’s Tale. Początkowo dostępna była ona wyłącznie dla posiadaczy komputerów Apple II i Commodore 64, natomiast później korporacja Electronic Arts wydała porty na platformy Amiga (1986 rok), Atari ST i PC (1987). Do końca ówczesnej dekady ukazały się dwa sequele rzeczonego produktu, noszące podtytuły The Destiny Knight (1986) i Thief of Fate (1988). Jednym z najważniejszych autorów wspomnianej trylogii jest Brian Fargo, który brał również udział m.in. w tworzeniu Stonekeep, Giants: Citizen Kabuto i Fallout Tactics: Brotherhood of Steel. Teraz człowiek ów dowodzi firmą inXile Entertainment, przygotowującą odświeżoną wersję „Opowieści Barda”.