Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Gran Turismo HD Concept

Jak sprzedają się gry z serii Gran Turismo?

Vercetti, 6 lutego 2010, 11:52

Jakkolwiek niedawne doniesienia o przesunięciu premiery Gran Turismo 5 mogą wydawać się niepokojące, to seria wyścigów Polyphony Digital nawet bez „piątki” radzi sobie doskonale. Autorzy serii ujawnili właśnie wyniki sprzedaży swojego cyklu, nie ukrywając przy tym, że wyglądają one bardzo optymistycznie.

50 milionów Gran Turismo

Von Zay, 9 maja 2008, 13:22

Jak podaje serwis Dengeki Online (a tłumaczy na angielski MCV) – gry z serii Gran Turismo sprzedały się na świecie w ilości 50 milionów egzemplarzy.

Gran Turismo ma szansę ukazać się na PC - mówi Kazunori Yamauchi

Przemysław Zamęcki, 14 kwietnia 2008, 11:36

W wywiadzie udzielonym austriackiemu dziennikowi DerStandard, twórca serii Gran Turismo, Kazunori Yamauchi powiedział, że gra z cyklu Gran Turismo ma szansę zawitać na komputery PC.

Produkcja Gran Turismo Mobile anulowana?

Przemysław Zamęcki, 12 stycznia 2008, 15:59

W momencie rynkowego startu konsolki PlayStation Portable, jedną z najbardziej oczekiwanych na nią gier z całą pewnością była Gran Turismo Moblie, kieszonkowa wersja wyścigów od Polyphony Digital. Od tego momentu minęły już przeszło dwa lata, w trakcie których wielokrotnie zapewniano nas, że gra przez cały czas znajduje się w produkcji.

Gran Turismo Portable nie wcześniej niż w 2009 roku

Metatron, 20 grudnia 2007, 07:18

Jednym z potencjalnych system-sellerów, które podniosłyby sprzedaż debiutującej na przełomie 2004 i 2005 roku konsoli przenośnej PSP, była gra Gran Turismo Portable. Niestety minęły już dwa lata, a tytuł nie ukazał się na rynku i słuch o nim zaginął. Czy oznacza to, że możemy zapomnieć o przenośnej wersji tych najpopularniejszych wyścigów na konsole Sony?

30 września dniem usunięcia Gran Turismo HD z oferty japońskiego PlayStation Store

Jiker, 28 września 2007, 15:26

Oficjalna światowa publikacja Gran Turismo HD Concept miała miejsce w grudniu zeszłego roku. Wówczas to w próbkę tego, co Polyphony Digital określa dziś mianem Gran Turismo 5: Prologue, mogli zagrać Japończycy, a tuż po nich Amerykanie. W marcu bieżącego roku demo udostępnione zostało także Europejczykom. Niestety, już niebawem możliwość jego pobrania zostanie zablokowana.

Gran Turismo 4 Mobile ukaże się przed Gran Turismo 5

Misiek, 13 sierpnia 2007, 12:47

Gran Turismo 4 Mobile to chyba najczęściej przekładany tytuł na PSP. Dość powiedzieć, że firma Polyphony Digital (developer) zapowiadała go już podczas pierwszych prezentacji handhelda Sony. Dzisiaj wiele osób twierdzi nawet, że GT4 Mobile nigdy nie ujrzy światła dziennego, ale najnowszy numer miesięcznika Best Car rzuca nowe światło na ten temat.

Dziesięć tysięcy aut w Gran Turismo 5 - plotka zdementowana

Krystian Smoszna, 2 sierpnia 2007, 09:13

Przedstawiciele europejskiego oddziału koncernu Sony Computer Entertainment, Inc. potwierdzili, że imponująca lista samochodów z gry Gran Turismo 5, którą zaprezentował na swoich łamach serwis Gran Turismo Center, jest fałszywa.

Dziesięć tysięcy samochodów w Gran Turismo 5?

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2007, 08:16

Użytkownicy gry Gran Turismo 5, która opracowywana jest z myślą o konsoli PlayStation 3, nie będą narzekać na brak samochodów do jazdy. Z opublikowanej przez serwis Gran Turismo Center listy wynika, że studio Polyphony Digital, Inc. przygotuje ponad dziesięć tysięcy aut!

Nowe screenshoty z Gran Turismo 5: Prologue

Vercetti, 27 lipca 2007, 15:35

Firma Sony Computer Entertainment Inc. wypuściła dzisiaj do sieci pokaźną porcję screenshotów, ukazujących nieprzeciętną oprawę wizualną najnowszego dziecka studia Polyphony Digital, wyścigów Gran Turismo 5: Prologue. Wszystkie obrazki zaserwowane zostały w jakości 1080p i stanowią uzupełnienie dla opublikowanych wczoraj, nowych informacji o grze.

Yamauchi ujawnia kolejne informacje na temat Gran Turismo 5 Prologue

Jiker, 26 lipca 2007, 16:42

Japoński magazyn Weekly Famitsu wszedł w posiadanie nowych informacji poświęconych grze Gran Turismo 5 Prologue. Wszystko to za sprawą wywiadu z Kazunori Yamauchim, głównym producentem jednej z najpopularniejszych serii gier wyścigowych.

Japońska wersja Gran Turismo 5: Prologue w październiku

Vercetti, 17 lipca 2007, 17:30

Wygląda na to, że już niebawem gracze z Kraju Kwitnącej Wiśni poznają przedsmak doświadczeń płynących z rozgrywki w piątą odsłonę Gran Turismo. W trakcie tokijskiej imprezy PlayStation Premier producent znanej serii ścigałek, zespół Polyphony Digital ujawnił bowiem, że przygotowywany przezeń projekt o nazwie Gran Turismo 5: Prologue ukaże się na japońskim rynku już w październiku.

Gran Turismo 5 dopiero pod koniec 2008 roku?

Misiek, 2 lipca 2007, 13:35

Gran Turismo 5 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier na PlayStation 3. Może się jednak okazać, że nie zagramy w nią przed końcem 2008 roku – Kazunori Yamauchi (reżyser i główny twórca gry) chce bowiem, by gra była perfekcyjna, zanim zostanie wydana.

Kazunori Yamauchi zdradza szczegóły na temat zmian w Gran Turismo 5

BK, 20 czerwca 2007, 06:20

Piąta odsłona serii Gran Turismo zaoferuje graczom widok z wnętrza wozu – potwierdził Kazunori Yamauchi ze studia deweloperskiego Polyphony Digital.

Kazunori Yamauchi mówi o Gran Turismo 5

eLKaeR, 28 maja 2007, 13:05

Za sprawą francuskich dziennikarzy telewizyjnych wiemy, że w Gran Turismo 5 znaleźć się powinny szczegółowo dopracowane kokpity samochodów do podziwiania z perspektywy pierwszej osoby. Z kolei najnowszy numer magazynu Joypad, pochodzącego z ojczyzny Woltera, zawiera wywiad z Kazunorim Yamauchim z Polyphony Digital, ujawniający garść świeżych danych na temat "piątki".

Gran Turismo 5 zaoferuje szczegółowo odwzorowane wnętrza samochodów

eLKaeR, 22 maja 2007, 11:44

Do motoryzacyjnych gier z serii Gran Turismo przypisano określenie The Real Driving Simulator, mające wskazywać na wysoki poziom realizmu przez nie oferowany. Do tego sloganu nie przystaje jednak dotychczasowy brak możliwości ustawienia widoku z wnętrza samochodu, przy zachowaniu wszystkich unikalnych detali kokpitu. Zmieni się to dopiero w Gran Turismo 5 na platformie PlayStation 3.

SCE przeprowadziło kolejną aktualizację usługi PlayStation Store

Jiker, 6 kwietnia 2007, 13:20

Firma Sony Computer Entertainment przeprowadziła właśnie kolejną większą aktualizację PlayStation Store. Związana jest ona zarówno z europejską wersją usługi, jak i jej amerykańskim odpowiednikiem.

Europejskie terminy debiutów nowych gier spod znaku Gran Turismo

eLKaeR, 14 lutego 2007, 08:23

23 marca 2007 skończy się wreszcie oczekiwanie Europejczyków na PlayStation 3. Francuski oddział Sony Computer Entertainment ujawnił właśnie terminy, związane z przyszłą obecnością na Starym Kontynencie trzech pozycji spod znaku Gran Turismo. Wszystkie nadchodzące tytuły mają rzecz jasna tylko jedną platformę docelową – PS3.

WipeOut i Jet Moto już niebawem w PlayStation Store

Jiker, 18 stycznia 2007, 08:40

Serwis Gamasutra donosi, że przedstawiciele firmy Sony potwierdzili informacje o uzupełnieniu oferty PlayStation Store o kolejne popularne pozycje znane z konsoli PlayStation. Aktualizacja zostanie przeprowadzona w niedalekiej przyszłości i będzie związana z dodaniem takich tytułów, jak WipeOut oraz Jet Moto.

Gran Turismo HD za darmo w Wigilię Bożego Narodzenia

eLKaeR, 1 grudnia 2006, 11:44

Podstawowe elementy na sprzedawanym w sklepach nośniku BD oraz pobieranie samochodów i tras z Internetu za opłatą – tak miał wyglądać projekt Gran Turismo HD po wprowadzeniu w życie. Plany uległy jednak właśnie zmianie ku uciesze obecnych i przyszłych posiadaczy PlayStation 3. Użytkownicy nowej stacjonarnej konsoli marki Sony będą bowiem mogli wejść w posiadanie GTHD całkowicie za darmo.

Gran Turismo HD na nowych screenshotach

eLKaeR, 24 listopada 2006, 04:04

Ludzie z Polyphony Digital nie rozpieszczali nas dotąd zbytnio w kwestii zrzutów ekranowych, przedstawiających Gran Turismo HD. Przy okazji amerykańskiego Święta Dziękczynienia na fale Internetu wypłynęło jednak sporo świeżych zrzutów ekranowych, ukazujących wygląd oprawy graficznej w tych dobrze zapowiadających się wyścigach samochodowych dla konsoli PlayStation 3. Zapraszamy więc do oglądania.

Hellgate: London i Gran Turismo HD dopiero za rok?

Vercetti, 22 listopada 2006, 19:49

Widoczny powyżej nagłówek może wydawać się niektórym sennym koszmarem, ale niewykluczone, że zawarta w nim treść już wkrótce stanie się rzeczywistością. Istnieją spore przesłanki ku temu, by sądzić, iż dwa długo oczekiwane produkty – mieszanka FPS-a z cRPG Hellgate: London oraz next-genowa ścigałka Gran Turismo HD – trafią na rynek dopiero w ostatnim kwartale 2007.

GT Force RX - pierwsza kierownica przeznaczona dla konsoli PS3

Jiker, 23 października 2006, 10:06

Potencjalni posiadacze konsoli PLAYSTATION 3 nie mogą narzekać na brak zapowiedzi pozycji wyścigowych. Są wśród nich takie gry, jak: Ridge Racer 7, Need For Speed: Carbon, czy też Gran Turismo HD. Do tej pory jednak nie byli rozpieszczani informacjami o odpowiednich kontrolerach, przy pomocy których można byłoby rozgrywać kolejne pojedynki rozgrywane na szosach.

Gran Turismo HD niemal za darmo?

Jiker, 25 września 2006, 12:46

Kazunori Yamauchi, główny producent serii Gran Turismo, wyjawił, iż Sony planuje dystrybuować najnowszą jej odsłonę, GT HD, po zaskakująco niskiej cenie, donosi japoński serwis internetowy Impress Watch. Prawdopodobnie zostanie ona ustalona na poziomie, który miałby jedynie pokryć koszty wytłoczenia płytek z grą i druku papierowych instrukcji.

Gran Turismo HD przygotuje nas na przyjęcie Gran Turismo 5

Jiker, 26 sierpnia 2006, 14:55

Redaktorzy ostatniego numeru magazynu Weekly Famitsu przeprowadzili interesujący wywiad z Kazunori Yamauchim, szefem firmy Polyphony Digital,. Oznajmił on, że tytuł gry Gran Turismo HD został oficjalnie zatwierdzony. Stwierdził również, że GT HD nie można traktować jako kolejnej, next-genowej wersji popularnej serii gier wyścigowych.